Jaki internet w mojej lokalizacji ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Witam, jestem nowy na tym forum. Przeglądam je jak i internet w celu znalezienia alternatywy dla mojej neostrady.
Obecnie posiadam neostrade do 10 Mb/s jednak maksymalne osiągi są takie: https://imgur.com/a/yLBtG
speed%20test%20neostrada.jpg
Moja lokalizacja to http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=19
Mieszkam na wsi, od najbliższego nadajnika mam w lini prostej 3,8 kilometra. Po drodze jest górka z drzewami a tak to same domy.
Ze strony http://www.geocontext.org/publ/2010/04/profiler/pl/ odczytałem coś takiego: https://imgur.com/a/IDKze
dystans do btsa.jpg
W Kuczborku, bo w tej miejscowości znajduje się BTS testując mój zasięg aplikacją pokazującą statystyki zasięgu najlepszy wynik jaki uzyskałem to:
wyniki kuczbork.jpg
RSRP waha się od -72 do -80/90 testy na karcie orange. Prędkości to 30 Mbps pobierania 20 Mbps wysyłania.

W moim domu wykonałem kilkanaście speedtestów - zacząłem je robić 13 września codziennie o różnych porach.
Wyniki jakie otrzymałem to w moim domu na parterze w godzinach wieczornych to znaczy miedzy 16 a 22 uzyskuję około 5Mbps pobierania i takie samo wysyłanie. W nocy osiągam jakieś 18Mbps pobierania i 11Mbps wysyłania. Co ciekawe sygnał na parterze jest słaby bo waha się od -110 do - 99 RSRP oraz -7 RSRQ.
Na strychu jest lepiej tam sygnał waha się od -105 do -95 RSRP oraz -10 do -6 RSRQ prędkość natomiast w godzinach szczytu waha się i przyjmuje różne wartości, najmniejsza jaką zanotowałem to 5 Mbps pobierania i tyle samo wysyłania a największe robione o 17 to 25 Mbps pobierania i tyle samo wysyłania.
Dodam jeszcze że u mojej cioci która mieszka na przeciwko mnie i ma internet domowy z plusa czyli tą antenę przy kominie o 17 osiąga prędkosći 30 Mbps pobierania i 20 Mbps wysyłania.

Po zrobieniu wszystkich testów i z myślą że umowa kończy mi się na koniec grudnia, chciałbym zapytać się kolegów po fachu czy wzięcie internetu domowego od t-mobile będzie dobrym rozwiązaniem? W gronie moich znajomych/przyjaciół którzy mieszkają w zasięgu BTS'a większość z nich ma internet w domu z Orange lub z Plusa/cyfrowego polsatu. T-mobile jest praktycznie nie wykorzystywane aby kilka osób ma od niech telefon, a tak to sieć nie jest wgl wykorzystywana. Zamierzam kupić starter od T-mobile i przetestować czy ich zasięg będzie równy temu z Orange.
Zastanawia mnie także czy ten internet będzie stabilny to znaczy czy pingi będą mniejsze niż 200 oraz czy nie będę miał problemów z zasięgiem. Jak myślicie ten sygnał jest dobry ? Miesięcznie zużywam około 100 GB na komputerze, dodatkowo dochodzi jeszcze siostra oglądająca yotube na telefonie i ja. Także co wy myślicie ? Przepraszam jeśli trochę za dużo się rozpisałem ale chciałem jak najlepiej określić moją sytuacje.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: dzejk »

Nadajnik, z którym się połączyłeś w NCI to Żuromin, ul. Towarowa, gdzie jest komplet działających pasm w LTE - 800, 1800 i 2600 MHz.
Bierz na 30 dniowe testy internet z t-mobile, najlepiej z huawei b525, jeśli jeszcze mają, ewentualnie b528 lub b529.
Pamiętaj, że rezygnując z neostrady musisz złożyć wymówienie co najmniej na 30 dni przed końcem umowy. Inaczej zostanie przedłużona na kolejne pół roku.
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

dzejk wiem, że muszę miesiąc przed zakończeniem złożyć oświadczenie że nie chcę już umowy. Zastanawia mnie dlaczego będąc w Kuczborku w którym jest nadajnik połączyło mnie do Żuromina, a powiesz mi jak to sprawdziłeś?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: dzejk »

Jest temat o tym na forum viewtopic.php?f=14&t=46043
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Rozumiem, że to że nie wyszukuje mi w tej bazie to oznacza to, że poprostu t-mobile ma umowę z orange i stąd na mapie pokazuje mi bts t-mobile w kuczborku ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: dzejk »

W Twojej okolicy nadajniki t-mobile/orange są zweryfikowane i widać numerację na btsearch, wystarczy porównać z NCI. Kliknij dany balonik, a wszystko stanie się jasne.
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Dobra dzięki , zastanawia mnie tylko czy na tym huawei b525 da się zmienić nadajnik do którego ma się łączyć ? jakieś zewnętrzne oprogramowanie czy coś?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: matek451 »

Pokaż screeny z NCI u siebie w domu i na zewnątrz. Na B525 wymusza się konkretne pasma LTe, agregacje LTE-A za pomocą specjalnej aplikacji. Nie ma możliwości wymuszenia konkretnego BTS-a. Można to uzyskać za pomocą anteny kierunkowej na wybrane pasmo/pasma o ile BTS-y są na różnych kierunkach. Z tych BTS-ów NetWorks w Żurominie są szanse na LTE-A1800+800 bo na nich T-Mobile/Orange mają swoje LTE800 i działa wspólne LTE1800 w ramach NetWorks.W Kluczborku Osadzie działa tylko LTE800 Orange/T-Mobile
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Tak wygląda to teraz, co ciekawe lepszy wynik uzyskałem w domu niż przed domem.
lte orange.jpg
lte orange2.jpg
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: dzejk »

Teraz, dla odmiany, jest to LTE 800 MHz z nadajnika w Przychód - gm. Szreńsk, maszt Orange.
Sygnał słabiutki. Opis parametrów http://jackiewiczowie.blogspot.com/2014 ... u-lte.html
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Dobra, dzięki za uświadomienie mnie w tym że ta aplikacja pokazuje również z którym nadajnikiem się łącze, byłem przekonany że będąc w domu łączy się z BTS w kuczborku a tu Przychód. To samo było wcześniej w kuczborku kiedy połączyło mnie do Żuromina. Myślę że wezmę ten internet na 30 dni i zobaczę jak będzie u mnie działać, w końcu nie mam nic do stracenia i jeszcze raz dziękuje <3
Pakson
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-10-03, 19:39

Re: Jaki internet w mojej lokalizacji ?

Post autor: Pakson »

Trochę odkopuję temat, ale kupiłem kartę sim z t-mobile i łącząc się z telefonu- ustawienia tylko 4G telefon w cale nie znajduje sieci. Co innego jest natomiast z H+ wtedy mam 4 kreski zasięgu. Zauważyłem też że mając ustawione H+ w telefonie telefon łączy się z BTS'em w Kuczborku, natomiast gdy wymuszam przełączenie się na LTE łaćzy się z Przychodem. Wyjaśni mi to ktoś ? Chodzi o to że uznaje że LTE w z Przychodu będzie lepsze niż z Kuczborka ? Dlaczego zatem t-mobile nie robi tego samego? A co mojej zmiany, muszę poczekać pół roku bo za tyle kończą mi się umowy na telefon, a dzięki neostradzie mam ponad 100 zł zniżki co miesiąc. Także teraz sama się przedłuży na pół roku i wtedy będę też miał opinie innych o t-mobile.
ODPOWIEDZ