Internet dla mojej miejscowości

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Darko777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-10, 15:31

Internet dla mojej miejscowości

Post autor: Darko777 »

Witam,
Z racji niespodziewanej awarii technicznej nie mogę już korzystać z internetu kablowego od Orange. W poszukiwaniu internetu udałem się do salonu Play gdzie pani z przykrością oznajmiła mi, że zasięg LTE nie obejmuje mojej miejscowości :( Sama jednak poleciła mi udanie się do salonu Plusa ponieważ posiadają niby lepszy zasięg w tej okolicy co też niezwłocznie uczyniłem. Nie przedłużając- <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z Plusa router D-LINK DWR-921 na 2 miesiące darmowych testów. Pan z Plusa twierdził, że moja miejscowość znajduje się w zasięgu LTE Advanced :szok: Po kilku dniach użytkowania i kilku speedtestach rezulat jest następujący- około 5mb rano, 0,5-2 wieczorem... Czyli bez szału.
I teraz moje pytanie- czy bawić się w jakieś anteny zewnętrzne aby spróbować "poprawić" osiągi czy udać się do T-Mobile? Czy może mam jeszcze jakieś inne opcje?
Miejscowość - Wiśniewo, powiat Wągrowiecki, Wlkp
Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam serdecznie
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet dla mojej miejscowości

Post autor: matek451 »

Też sobie znalazłeś doradców. Lokalizacja jest trudna i należało zacząć od testów wszystkich operatorów na pre-paidach i telefonie LTe/3g z aplikacją Network cell Info. No i ten tragiczny wybór DWR-921, skoro ten Pan stwierdził LTE-A w Plusie to po co brałeś ten szrot? Przecież on nie agreguje pasm LTE, na dodatek na nim nie wymusisz konkretnego pasma LTE . Te słabe transfery masz pewnie z BTS-a LTE800 Sferii w Łęknie. Brak tam LTE1800Aero2. LTE od Sferii działa słabo bo 5MHz pasma nie pozwala na wiele . Możliwe że to LTE800 Sferii z Wapna, tam też LTE1800Aero2 i ta obiecana LTE-A1800+800. Póki co nie wiadomo jak działa to LTE1800Aero2 z Wapna. Panienka w Play się myliła, Play ma u ciebie zasięg. BTS Gołańcz ma potwierdzone LTE1800 i LTE2100 ale możliwe że działa i LTE800./ Zasięg w T-Mobile z BTS-a LTE800 Wapno. W Damasławku z kolei LTE800 t-Mobile i Orange. W Gołańczu działa tylko ich wspólne LTE1800NetWorks, są pozwolenia na LTE800 ale nie wiadomo czy działa. W Plusie szanse na szybszy internet z LTE1800 lub agregacji LTE1800+800 z Wapna. potrzebna antena na 1800MHz lub 1800+800MHz. No i wymiana routera na B525. ale najpierw test LTE1800 pod BTS-em na twoim kierunku.
ml13
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 508
Rejestracja: 2015-07-17, 18:58
Lokalizacja: Málaga

Re: Internet dla mojej miejscowości

Post autor: ml13 »

Nie ma cudów, ale myślę że z anteną zewnętrzą mógłbyś złapać coś lepszego niż 5Mbs, ale czeka Cie dużo testów. Do rzeczy.
Pan z plusa wcisnął Ci najgorszy szajs, a nie router z prawdziwego zdarzenia. Prawdopodobnie łączysz się z nadajnikiem w miejscowości Łekno, ale możliwe też, że w Wapnie, gdzie faktycznie działa LTE-A. Ale, żeby było bardziej komicznie Pan który Ci powiedział, że działa u Ciebie LTE-A...wcisnął Ci router który go nie posiada, mało tego posiada nędzny modem LTE cat.3. Zasięg z w Play czy T-mobile/Orange podobny jak w plusie, z nadajników w Wapnie. Warto kupić startówki z Play, T-mobile i Orange do testów nadajników. Dlaczego z Play skoro niby nie ma zasięgu? Ale są pozwolenia, możliwe że zostały wdrożone w życie. Na pewno działa nadajnik w Gołańczu, więc zasięg jest, chodź słaby. Obecnie t-mobile wymiata ofertą LTE dla domu. Jednak na każdego operatora potrzebujesz anteny zewnętrznej. Do testów LTE800 przyda się AKT10, a nawet ATK20 z dipola, odległość jest spora. Co do LTE1800, to tak naprawdę tylko Plus oferuje taki zasięg u Ciebie. Szerokokie pasmo, warto by spróbować z dobrą anteną (np. cybertech duo). No i sprawa najważniejsza. Idź wymień w plusie ten szajs na cokolowiek nadającego się do LTE, lub obsługujące przynajmniej LTE cat 4. Najlepiej Huawei E5186s, a przynajmniej B315. Ten pierszy obsługuję agregację pasm, więc w niego bym bardziej celował. Masz telefon z LTE? W t-mobile też możesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> internet domowy na miesięczne testy z B529, który obsługuje LTE-A, więc przełożyłbyś tylko kartę sim do niego, a potem wybrał operatora który działa u Ciebie lepiej. Jednak bez anteny nie nastawiaj się na dobre wyniki.
Obrazek
Darko777
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-10, 15:31

Re: Internet dla mojej miejscowości

Post autor: Darko777 »

Dziękuję bardzo za obszerne odpowiedzi. Jak widać, laikowi można wcisnąć wszystko... Dobrze, że trafiłem na to forum :) Zastosuję się do Waszych rad i dam znać jakie są wyniki. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ