Internet w Godowie (k. Puław)

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Myślę nad zakupem B525. Tylko jaką antenę 800 a może zaryzykować z 1800? Czy po zakupie routera zrobić testy na poszczególnych pasmach? Ewentualnie jakieś inne propozycje co do routera?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: piotrzet »

Ja mam ten model i jestem zadowolony. Co do pasma to musisz sprawdzić gdzie działa ci najlepiej net i taką antenę też zakupić.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Czy B525 z T-Mobile ma simlocka lub jakieś inne nieprzyjemności jak udziwnione oprogramowanie? Czy są jakieś inne wersje niż B525s-23a różniące się technologicznie?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: piotrzet »

Simlocka nie ma ale nie ma USB też jest wykastrowany z tego.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

USB nie jest mi potrzebne. I tak docelowo postawie go na strychu, żeby był jak najbliżej anteny a do kompa będzie połączony kablem sieciowym.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: matek451 »

A dla jakiego operatora chcesz kupować B525?
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

A do któregoś ten router się nie nadaje? Kupię i przetestuje.
tomek245
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-20, 07:35

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: tomek245 »

Polecam :)
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Router w końcu jest w moich rękach. Na razie tylko pobawiłem się na karcie Plusa. Automatycznie łapie LTE1800. Jak na programie LTEWatch rozpoznać z jakim nadajnikiem łączy się router? Cell-ID nie pasuje mi do danych wyświetlanych przez BTSearch. Użyć jakiegoś innego programu? Obecnie urządzenie stoi w moim pokoju także na drodze do BTSa jest aluminiowy dach.

PS. Ping jak na razie jest bardzo przyzwoity. Na routerze przeważnie widnieją dwie kreski zasięgu (dokładniejsze info w załączniku)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: matek451 »

Poczekaj na godziny wieczorne i wykonaj speedtest w godzinach szczytu. Połączenie z BTS-em LTE1800Aero2 Chodel, parametry sygnału dość słabe. Sprawdź jak działa LTE800 Sferii i agregacja LTE1800+800.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Na dniach podeśle więcej, muszę doładować startówki z innych sieci. Ping czasami jest bardzo pozytywny ale miewa skoki. Nie tragiczne ale całkiem spore. Niestety speed test nie oddaje tego co dzieje się z pingiem. Czy antena ustabilizuję ten stan biorąc pod uwagę, że obecnie siła sygnału jest na średnim poziomie? Czy to raczej zależy od BTSu? Przepustowość szału nie robi ale uszłaby na moje potrzeby. Agregacja to ten tryb LTE-Advanced?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: matek451 »

No to chyba już się wyleczyłeś z Plusa ? Przeciez te wyniki wskazują na zapchany BTS w Chodlu, zarówno na LTE1800aero2 jak i LTE800 Sferii. A będzie jeszcze gorzej. To ich LTE-A działa na poziomie HSPA z 2009 roku.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Wyleczyłeś? Hmmm... ja tam nie choruję na plusa ;) po to kupiłem własny router żeby móc mieć wybór ;) nie wiem czemu ale wydaje mi się, że tak trochę pomijany jest mój priorytet... a mianowicie pingi są ważniejsze od przepustowości. Plusa testuje bo po prostu takim netem dysponuję. Innych operatorów mam tylko na prepaidach.

Sprawa wygląda na razie tak, że plus daje radę z małym ale... Ping jest niestabilny i nie wiem czy to wina jakości sygnału czy BTSa i jego obciążenia. Oczywiści przetestuje jeszcze orange i t-mobila (play u mnie odpada z tego co widziałem po BTSach).
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Dzisiaj trochę testów Orange. Router będąc wciąż w moim pokoju łapie tylko LTE800. Przepustowość wyraźnie lepsza niż w Plusie. Z pingiem tak różnie. W Path of Exile (Frankfurt) ping znacznie lepszy. W CS:GO (b.d.) ~50ms do ~70ms na korzyść Plusa LTE1800.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: robertnik »

Jak na pingach Ci zależy to po co wklejasz speedtesty. Traceroute rób. Jak brzydki w konsoli to tu masz graficzny programik.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Poproszony byłem o speedtesty to dałem speedtesty. Co do traceroute to właśnie się zastanawiałem nad tym. W weekend wpadłem na ten temat http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=548#p44678. Pytanie czy to coś komuś da? Wydaje mi się, że pytanie ważniejsze to czy poprawa mocy sygnału spowoduje obniżenie pingu lub poprawi jego stabilność. Jestem otwarty na propozycję testów ect. jeśli ciężko to stwierdzić.

PS. Korci mnie zakup anteny LTE1800 aby spróbować złapać na tym paśmie Orange/T-Mobile, jeśli się nie uda to i tak do Plusa bym ją mógł wykorzystać.
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

http://www.telkob.pl/inkontrahent.php?t ... 0&rg=0&sg=

Czy to jest taki uniwersalny zestaw, który "dobrze obsłuży" wszelkie częstotliwości LTE? Jakieś wady tego rozwiązania?

PS. Za pierwszym razem zadziałał link... No nic powinien być ok teraz.

PS.2 W jednym temacie znalazłem jako polecaną a w drugim, że to tandetny chińczyk.
Ostatnio zmieniony 2017-11-09, 18:48 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: damian00716 »

Póki co to wadliwy jest Twój link
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: zbych_in_flames »

Strasznie droga i nie sądzę by była warta swojej ceny, kup tańsza ale sprawdzoną antenę: http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
damian00716
Stały użytkownik forum
Posty: 146
Rejestracja: 2017-10-15, 16:12

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: damian00716 »

zbych_in_flames pisze:Strasznie droga i nie sądzę by była warta swojej ceny, kup tańsza ale sprawdzoną antenę: http://www.cybertech.com.pl/p115,antena ... -mimo.html
Ale on potrzebuje na 800/1800...
Jozek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2017-10-11, 23:40

Re: Internet w Godowie (k. Puław)

Post autor: Jozek »

Nad tą antena cybertecha też myślę bo agregacji raczej nie planuje, gdyż na ping to raczej nie wpływa pozytywnie.
ODPOWIEDZ