Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

W ciągu ostatnich ostatniego miesiąca w dziwny sposób wyparowały Gigabajty z mojego limitu transferu. Mam Orange Internet LTE dla domu, czyli 150GB w strefie domowej, 70 poza nią i nocne godziny. Obecnie, od maja, jestem poza strefą domową, ale nie zmieniałem jej, bo limit mi wystarczał. Tyle wstępu.
1. Najpierw w dziwny sposób zginęło mi w krótkim czasie, w ciągu kilku godzin, a może minut lub sekund 74GB i bez żadnego ostrzeżenia nałożono lejek 16 Kb. W tym dniu praktycznie nie korzystałem z internetu. Obejrzałem tylko rano Ucho Prezesa na YouTube i około 14-tej zaktualizowałem MF286. Do momentu aktualizacji. Transfer był taki jak zwykle, a po niej zmniejszył się, tak że najpierw sądziłem, że ta marna szybkość, to wina aktualizacji. Dodam jeszcze, że antenę mam ustawioną na nadajnik odległy o prawie 7km i szybkości jakie osiągam nie powalają.

2 Po kilku dniach męczarni pojechałem na kilka dni do strefy domowej, gdzie powinno na mnie czekać 150 GB. Router włączyłem po 22-giej, tak bliżej 23-ej. Gdy po północy z ciekawości wszedłem na swoje konto w Orange, stwierdziłem, że i tutaj z limitu ubyło 74 GB w ciągu tej godziny.

3. Dziś rano (poza strefą domową) Internet nie działał. Wszedłem na router, wyłączyłem i włączyłem LTE i transmisja wróciła, ale zauważyłem 2 nowe SMSy o treści.
Wartosc transmisji danych w roamingu przekroczyla 192 zl. Powyzej 240 zl usluge zablokujemy. Aby kontynuowac zadzwon pod +48 510600600. Pozdrawiamy, Orange
Zablokowalismy transmisje danych w roamingu w zwiazku z przekroczeniem 240 zl brutto. Pozdrawiamy, Orange
Natomiast na stronie Orange jest na czerwono informacja
Internet roaming Wykorzystane 9.55 GB Ponad abonament 48 425,00 zł

Oczywiście reklamowałem w BOK, ale oni twierdzą, że jeżeli chodzi o dwa pierwsze przypadki, jak zwykle, u nich jest wszystko w porządku, ale łaskawie wrócili mi na konto 30GB poza strefą domową, co jest wystarczające na moje potrzeby. Mają też jeszcze coś sprawdzać i poinformowali, że odpowiedź przyślą później.
Dziś rano zareklamowałem roaming, mają sprawdzić ale do wieczora cały czas straszy na stronie ten czerwony napis 48 425,00 zł
Dziwnie, bo do granicy mam jakieś 300 km.

Uprzedzając ewentualne pytania dodam dodam jeszcze, że:
Jestem świadomym użytkownikiem, a właściwie pasjonatem komputerów i Internetu, mam wyższe wykształcenie techniczne, pierwszy komputer, na którym pisałem jakieś programiki, to była Odra na kursie dla studentów jakieś 45 lat temu, a gdy pojawiły się komputery osobiste, prawie od początku jakiś był w domu i nie był wykorzystywany tylko do grania. Z internetu korzystam też prawie od momentu gdy stał się dostępny dla mas poprzez ogólnopolski numer dostępowy, a popularne modemy wyciągały 14400 Kb/s. W tym czasie wchodziłem na różne stron i korzystałem z programów różnego pochodzenia, ale zawsze miałem zainstalowany jakiś program antywirusowy i nie naciskałem bezmyślnie YES gdy tylko pojawił się na ekranie, więc nie miałem żadnych kłopotów z wirusami i temu podobnymi.
Obecnie nie używam torrentów i innych programów p2p.
Nie oglądam filmów on-line.
Nie nadużywam YouTuba.
Mam konto na Rapidzie, ale tam jest dzienny limit 30GB, a jeżeli muszę, łączę się tam w godzinach nocnych.
Nie ma w domu młodocianych, którzy potrafią zaszaleć.
Nie osiągam zawrotnych szybkości bo antenę mam skierowaną na BTS znajdujący się w odległości prawie 7 km i to dosyć niechlujnie, więc w takich warunkach, tak duży transfer jest problematyczny technicznie..
Komputer ma zabezpieczony programem Kaspersky.
Dom, znajduje się na wsi, a właściwie poza nią, gdzie zabudowa jest luźna i raczej nie jest możliwe, aby któryś z sąsiadów znalazł się w zasięgu mojego wifi.
Sieć bezprzewodową mam zabezpieczoną silnym, wygenerowanym losowo hasłem składającym się z dużych i małych litr, cyfr i znaków specjalnych.
Te dwa pierwsze przypadki można wytłumaczyć na siłę na moją niekorzyść, ale ten trzeci utwierdza mnie w przekonaniu, że w Orange jest burdel i te wszystkie trzy, to były jakieś błędy z ich strony.

Jeżeli ten przydługi post nie znudził czytających proszę o Wasze opinie w tej sprawie i czy zetknęliście się z podobnymi przypadkami i co dalej?
Zastanawiam się nad przejściem do TMobile, bo straciłem zaufanie do Orange, a ostatnia oferta bez limitu wydaje mi się ciekawa, ale umowa kończy mi się dopiero za rok.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: radius »

Moja żona pracuje w windykacji i daję dwie swoje dłonie, że jakbyś tego nie zareklamował to byś miał z Nią do czynienia.
To są praktyki na takich którzy regularnie uczciwie płacą, ale raz lub dwa zróbmy wyskok i wystawmy Im 10x wyższą fakturę. A nóż nie zareklamują i zapłacą omyłkowo tyle co miesiąc wcześniej, a niedopłatę sprzedamy windykacji.
99% dłużników o tym mówi.
Ja sam miałem abo 49,9 zł i 14, 15 i 16 miesiąca przysłali mi 760 zł. Zareklamowałem. Skorygowali. Przeprosili. Gdybym olał i wpłacił 49,9 pewnie bujałbym się do dziś.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: robertnik »

Reklamuj, ale WPA2 zostało złamane. Jak masz pasjonatów sąsiadów to wyssą ile będą chcieli....
Źródło.
Natomiast nie zrozumiałem tego o roamingu. Za granicą byłeś, mieszkasz przy granicy i w ruterze nie masz go wyłączonego? Jaki roaming?
tomasith
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2017-09-28, 13:33

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: tomasith »

300km do granicy to chyba jednak kawał drogi...
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

robertnik pisze:Reklamuj, ale WPA2 zostało złamane. Jak masz pasjonatów sąsiadów to wyssą ile będą chcieli....
Źródło.
Natomiast nie zrozumiałem tego o roamingu. Za granicą byłeś, mieszkasz przy granicy i w ruterze nie masz go wyłączonego? Jaki roaming?
Zagranicą nie byłem i jak już pisałem najbliższa jest w odległości ok. 300 km. Roaming chyba był domyślnie włączony w routerze, nie zwracałem na to uwagi, ale w tej sytuacji chyba nie ma to znaczenia.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

robertnik pisze:Reklamuj, ale WPA2 zostało złamane. Jak masz pasjonatów sąsiadów to wyssą ile będą chcieli....
Źródło.
Natomiast nie zrozumiałem tego o roamingu. Za granicą byłeś, mieszkasz przy granicy i w ruterze nie masz go wyłączonego? Jaki roaming?
Bardzo wątpię, na granicy z pewnością, że nikt z najbliższych sąsiadów jest biegły w komputerze. Jest ich raptem 6 rodzin. w dodatku dwa pierwsze opisane zdarzenia miały miejsce w zupełnie innych odległych o ponad 200 km miejscach.. Jeżeli dołączy się do tego trzeci, to za dużo jak na przypadkowe włamania czy coś
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: krystianb »

robertnik pisze:Reklamuj, ale WPA2 zostało złamane. Jak masz pasjonatów sąsiadów to wyssą ile będą chcieli....
Źródło.
Poważniejsze źródła mówią o tym, że da się tylko podsłuchać transmisję i to zwykle tylko jednej strony połączenia. Zalogowanie do zabezpieczonej sieci nadal nie jest możliwe.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: robertnik »

Nie klikasz po linkach, a jest tam z dokładniejszą informacją, nawet z filmikiem.
Komunikacja odbywa się w obu kierunkach i możesz wstrzyknąć cokolwiek.
kemot82
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-07, 08:31

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: kemot82 »

Miałem podobną akcję z Orangem w sierpniu tego roku. Podobną bo także dotyczyła roamingu, ale na numerze telefonicznym. Dostałem smsa z numeru 80323, że rozpocząłem transmisję danych w roamingu, będąc w centrum Polski :) Poprosiłem o wyjaśnienie poprzez Mój Orange, po może 3 tygodniach dostałem odpowiedź - przeprosili za błąd systemu. Ale zjedzonych miałem wtedy tylko kilka MB z puli roamingowej, nie pamiętam już ile dokładnie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: krystianb »

robertnik pisze:Nie klikasz po linkach, a jest tam z dokładniejszą informacją, nawet z filmikiem.
Komunikacja odbywa się w obu kierunkach i możesz wstrzyknąć cokolwiek.
Może trochę słuchania ze zrozumieniem. No chyba że przedstawisz mi fragment, że da się tym atakiem dobrać do routera. Wstrzyknąć można tylko lipne dane klientowi, do routera nic nie wyślesz. Baaa ten cały atak jest równie "łatwy" do zrobienia jak metoda znana od lat czyli fake AP, trzeba być bardzo blisko ofiary...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: robertnik »

Czyli ten atak na filmie jak Twoim zdaniem się udał bez połączenia z ruterem(na filmie to android)? Czemu Twoim zdaniem jest tam mowa o WPA2?
To może być bardzo ciekawa teoria. Na końcu filmiku wyświetla się login i hasło. Jestem ciekaw jak to widzisz bez komunikacji z ruterem.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: krystianb »

:facepalm: Nic nie rozumiesz. Ten atak polega na tym, że możesz podsłuchać to co klient wysyła do routera i możesz wstrzyknąć własne pakiety w to co komputer odbiera od routera, nie możesz nic wysłać do routera. Login i hasło wyświetlane w wiresharku są wysłane z kompa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

Panowie, ciekawie dyskutujecie o złamaniu WPA2, ale w moim przypadku to na pewno nie jakiś przebiegły sąsiad, bo czy pojechałby za mną ponad 200 km aby się włamywać. A że w obydwu miejscach trafiłem na takich przebiegłych, którzy uwzięli się akurat na mnie, to bardzo mało prawdopodobne. Ja bym raczej szukał w systemie dostawcy lub gdzieś na trasie, ale przed moim routerem. Tym bardziej, że był dodatkowo ten nieszczęsny roaming, który nawiasem mówiąc, tak jak się niespodziewanie pojawił na mojej stronie w Orange, tak na szczęście niespodziewanie zniknął.
Dodam jeszcze, że gdy zacząłem analizować moje transfery w poszczególnych dniach zauważyłem, że kilka dni przed pierwszym zdarzeniem, w nocy wystąpił bardo duży transfer bo aż 84 GB. Wg zapisów na stronie Orange wyglądał on następująco:
08:00:00 - 38 kB
08:00:00 - 413.63 MB
06:57:00 - 38 kB
01:23:00 - 1 kB
00:06:00 - 11.88 GB
00:06:00 - 71.91 GB
00:05:00 - 464 kB
00:00:00 - 36.18 MB
Jak to należy interpretować? W jakim przedziale czasowym były te duże transfery? Czy te 71,91 GB zostało przetransferowane między 00:05, a 00:06, czy między 00:06, a 00:06, czy też między 00:06, a 01:23, czy też jakoś inaczej? W moich warunkach techniczno geograficznych tak duży transfer nawet w godzinę i dwadzieścia minut jest niemożliwy, choć Orange twierdzi, że w ich zapisach jest wszystko w porządku.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: Hermogenes »

Dołączę się do pytania czasem mam tak samo jak w przypadku kolegi z tym że transfery są dokładnie zdublowane jest wykazany o 6:00:00 transfer 5GB i niżej o 6:00:00 po raz drugi 5GB. Nic sobie z tego nie robiłem gdyż dostałem te GB od Króla Jagiełły, ale problem jest zauważalny.poz Hermogenes
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: robertnik »

Błąd mają, na korzyść klienta oczywiście... Dzwońcie tam. W ruterach włącznie naliczanie danych. Słabe to narzędzie bo zakłada że na stałe korzystacie z jednej sim i nie precyzyjne, ale alternatywą jest wpięcie rutera z jakimś alternatywnym oprogramowaniem i dokładne monitorowanie ruchu.
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

Ta informacja o roamingu, o której pisałem w pierwszym poście, wczoraj zniknęła ze strony, rano też nic nie było, ale popołudniu znów się pojawiła. Tym razem 3,54 GB za 17 950,68 zł. Niezły burdelik maja w Orange. Oczywiście zaraz zareklamowałem. Ciekawe co będzie na fakturze?
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

Dostałem telefon z biura obsługi, w którym przyznali się, że mają jakieś błąd w systemie i nie tylko ja miałem błędnie naliczany roaming.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: radius »

Tylko kto nie zareklamuje, a zapłaci po swojemu zostanie sprzedany windykacji.

Infolinia jest płatna i nie wlicza się nawet w abonament no limit. Zadzwoń dla kilku numerów w miesiącu i masz + 10 zł.

Odszedłem z Orange i mam spokój.

W Nju na kartę takiego cyrku nie ma.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

Też dlatego reklamowałem, aby był jakiś ślad. Cały czas, codziennie inna kwota pokazuje się na stronie Orange. "Pocieszające" jest to że jest ona z dnia na dzień niższa. Pani z BOK obiecała, że na fakturze nic z tego się nie znajdzie, ale na wszelki wypadek 23, w ostatnim dniu okresy rozliczeniowego jeszcze raz zareklamuję o ile sytuacja się nie zmieni.
Teraz poprzez aplikację Mój Orange można dzwonić do BOK bez ponoszenia kosztów. Przynajmniej na razie.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
tomek245
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-03-20, 07:35

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: tomek245 »

cos unich musi byc zepsute :)
HariMata
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2010-11-13, 22:08
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie/Łódź

Re: Błedne naliczanie trnsferu w Orange, czy ki diabeł.

Post autor: HariMata »

Tak jest, u nich w systemie coś się schrzaniło. Tak mi powiedziała konsultantka.
ZTE MF286, B525s-23a, T-mobile Internet Domowy (bez limitu)
ODPOWIEDZ