LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: MKwiatusz3K »

Witajcie.

K9nczy mi się umowa z Orange i chce podpisać nową z Play która na obecną chwilę ma najlepsze prędkości i pingi.

Orange jest OK bo mam w niej 160Gb gwarantowanego z maksymalną prędkością Internetu. Raz mnie przycieli po przekroczeniu 300Gb i prędkość spadła do 1Mb

Jak to wygląda w Play?
Niby jest 100Gb gwarantowane.
Czy Play przycinać sztywno limit po jego przekroczeniu?
Pytam się bo na pewno przekraczał bym ten limit ale nie w sposób tak myślę uciążliwy dla innych w sposób taki że 100Gb pykne w kilka dni

Mam dylemat bo jak będą się sztywno trzymajcie to będę się wkurzal że po pół miesiąca nie mam już limitu i i trener chodzi jak seicento w gazie :D
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: robertnik »

Nie zawsze tną, ale coraz częściej np w Październiku 127,11 GB i lejek na RBM5. Być może abonamenty traktują łagodniej.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: dzejk »

Właśnie jest na odwrót - kilka osób pisało, że zarówno prepaid, jak i abonamenty w play są dość szybko przycinane po 100GB, a potem lejek 1Mb/s.
W rbm5 nie dość, że spokojnie ściągnę te 125-140GB, to jeszcze lejek jest 2Mb/s.
Więc, MKwiatuszek3K, jeśli nie przeszkadza Ci odpalanie pakietów raz na miesiąc, to bierz redbulla na kartę, bo lepiej i taniej. Zawsze możesz mieć też 2 karty.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: MKwiatusz3K »

Tylko przydało by się kupić sprzed z LTE_A a to dość spory wydatek wtedy mógłbym mieć te RBM
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: robertnik »

Wydaje się oczywiste, ale bywają okazję, na OLX B525 od 200zł.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: piotrzet »

Jak miałem tą ofertę internetu bez limitu pseudo w Play to przycinanie bardzo szybko po 110GB najczęściej. Jak ktoś chce internet bez limitu to niech sprawdzi T-Mobile problemu miał nie będzie żadnego oczywiście ile w jego lokalizacji działa dobrze ale na to jest 30 dni na testy
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: kutan123 »

Zazwyczaj w Play przycina po 120-130GB po czym lejek na 2Mb/s ...
Zależy co robisz na necie bo na tym lejku możesz spokojnie przeglądać www i siedzieć na YT w 480 max 720p. pingi w grach online bez zmian.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: MKwiatusz3K »

T-mobile niestety ale odpada. Niby korzystają z tej samej infrastruktury do Orange ale niestety rodzimy nadajnik tmobile mam ok 1.5km bez kontaktubwzrokowego z drugiej strony budynku :( Orange ma słaby nadajnik pod niemal samym domem ok 200m. Ż nadajnika T-mobile łapie co jedynie lte 800mhz na karcie Orange

Szkoda trochę że Play tak szybko przycinać prędkości. Jak by tego nie robili to był bym prawie w stu procentach przekonany

Po przyjęciu w Orange do 1mb/s niestety ale by chodzilnslabo na wszystko trzeba bylobczekac :/
Ehh przypominają mi się czasy Neostrady 512kb jak to wszystko pięknie chodzilo
kutan123
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2016-09-22, 19:33
Lokalizacja: Kruszwica

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: kutan123 »

No niestety radiówkę w postaci LTE w Polsce mamy zacofaną ... tylko i wyłącznie po kablu jak masz możliwość w innym przypadku ciesz się, że w ogóle mamy neta "z chmury" z w miarę normalnymi pingami ... no i warto dodać, że Play w sub marce RBM miażdży cenowo konkurencje.
MKwiatusz3K
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 304
Rejestracja: 2009-11-05, 15:48
Lokalizacja: POLSKA

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: MKwiatusz3K »

a tak sie zapytam jeszcze czy play w usludze play now pobiera limit danych?
sokoleokoo2
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2010-08-15, 07:47
Lokalizacja: kraków

Re: LTE Play naliczanie transferu i limit, Pytanie...

Post autor: sokoleokoo2 »

U mnie w Play przeważnie lejek po 103- 109 GB patrząc na rozliczenie wstecz, ogólnie lipa z tym transferem i mam wrażenie że jak są blokady w przeglądarkach na skrypty z play tv gdzie transfer niby jest darmowy to leci jest naliczany ...
ODPOWIEDZ