Internet w okolicach Krakowa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PanuW
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-11-05, 14:39

Internet w okolicach Krakowa

Post autor: PanuW »

Witam. To mój pierwszy post na forum, na które zdecydowałem się zawitać bo przeczytałem sporo dobrych opinii na jego temat. Mieszkam we wsi w okolicy Krakowa (Łuczyce, http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 65&zoom=15) i obecnie posiadam internet radiowy z którego jestem mocno niezadowolony i przymierzam się do zmian. Jak widać, w mojej miejscowości znajduje się nadajnik Play co odczuwam przy korzystaniu z internetu w telefonie (bardzo mocny zasięg, na H+ mam prędkość 10/2, a kiedy przełączę się na roaming T-Mobile czy Plusa to prędkości spadają do około 2/0,3 na H+, nie wiem jak jest z LTE bo mam telefon bez tego modułu), i właśnie z racji tego nadajnika w pobliżu byłem wręcz zdecydowany na przejście na internet do Play. Niestety, z tego co wyczytałem to w Play obowiązuje limit 100GB pobranych danych na miesiąc, a potem włącza się bardzo wolny lejek prędkości, więc po zagłębieniu się w temat T-Mobile bardzo mocno do gustu przypadła mi ta nowa oferta z nielimitowanym internetem. I teraz kieruję pytanie do Was: czy ma sens podpisanie umowy z T-mobile, skoro odległości od ich nadajników są widoczne na linku BTSów powyżej?

I jeszcze druga kwestia odnośnie podpinania internetu mobilnego, mianowicie potrzebuję router z wejściem RJ-45 do podpięcia telefonu VOIP. Mógłby ktoś polecić dobry router z obsługą kart SIM, LTE i wejściem pod telefon VOIP?

Z góry dziękuję za pomoc, i pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: piotrzet »

tzn jakie te odległości? Tam gdzie jest nadajnik play? Bo pokrycie 3G jest lepsze niż LTE więc podaj dokładne dane ile masz do nadajnika i którego. Na RK masz ograniczenie do 3 Mb/s takżr to jest norma
PanuW
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2017-11-05, 14:39

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: PanuW »

Nadajnik Play w Łuczycach widzę z okna, mam do niego jakieś 600-700 metrów więc odległości od innych można z przybliżeniem wyliczać od nadajnika Play widocznego na mapie. Przykładowo do nadajnika NetWorkS! dostarczającego LTE1800 mam mniej więcej 9km, może nawet trochę mniej.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: piotrzet »

Czyli do najbliższego nadajnika T-Mobile około 3,5 km raczej będzie trudno możesz dać jakąś antenę ale czy to coś pomoże nie jestem wstanie przewidzieć. Moim zdaniem nie ma co sobie głowy zawracać zbyt duża odległość
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: dzejk »

W Goszczy jest LTE 1800 MHz, a te 3,5 km to nie jest jakaś duża odległość. Może być potrzebna antena i tyle.
Oprócz tego w Pietrzejowicach i Prusach masz po dwa pasma - LTE 800 i 1800 MHz. To pierwsze ma dość spory zasięg.
Bierz na 30 dniową próbę abonament z t-mobile z routerem huawei, najlepiej B525 i zrób testy.
Potrzebujesz rj-45, czy rj-11 ? Bo z tym drugim będzie problem na tym modelu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: piotrzet »

3,5 km to jest całkiem sporo jeszcze kwestia czy nic nie zasłania i w ogóle i obciążenie nadajnika jakie jest. Moim zdaniem nie ma sensu bo dobrze działać nie bedzie ale jest opcja na próbę to można spróbować
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: dzejk »

Oczywiście, że może być różnie, dlatego pisałem o antenie. Ale bez testów się nie dowiemy.
Tu masz wyniki z 7 km bez anten, więc da się. https://i.imgur.com/7ATNmjy.png
Osobiście łapałem sygnał z 12 km na LTE 2600 tyle, że z anteną.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: robertnik »

dzejk pisze: Osobiście łapałem sygnał z 12 km na LTE 2600 tyle, że z anteną.
eeee coś Ci się pomieszało.

Obrazek

Nikt nie podaje na jakie odległości sieją BTSy, ale 2600 ma naprawdę niewielkie pokrycie.
Gdybym to przeczytał na ruskim forum, to nawet bym rozważał jak bardzo dobre warunki musiały być, ale oni tam nie mają norm, tzn nasze są bardzo restrykcyjne.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Internet w okolicach Krakowa

Post autor: dzejk »

Nic mi się nie pomieszało, sprawdziłem dokładnie po cid, a na modemie miałem wymuszone tylko to pasmo. Sygnał był szczątkowy, ale stabilny. Ping 35ms, download 20, upload 0,4 Mb/s. Sprawdzane późnym wieczorem u kolegi, w małym miasteczku, na antenie panelowej pod LTE 1800 MHz. Sygnał z sąsiedniego, większego miasta.
Obrazek
ODPOWIEDZ