Internet domowy T-Mobile a Neostrada

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzysiek01j
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-02, 17:24

Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: krzysiek01j »

Witam, w marcu kończy mi się umowa na Neostradę i stąd moje pytanie czy warto zainteresować się ofertą T-Mobile. Obecne prędkości internetu nie powalają (3,5 Mb/s Download, 0,8 Mb/s Upload). Mieszkam 2km od nadajnika, jednak z piętra domu (gdzie będzie router) widać wieżę, na której umieszczony jest nadajnik. Mam jednak dylemat, ponieważ w przeszłości miałem niezbyt przyjemną przygodę z mobilnym internetem (również od T-Mobile) - prędkości były fatalne i nie dało się korzystać z internetu. Było to jednak już 2 lata temu, a od tego czasu w mojej okolicy infrastruktura poprawiła się (pojawiło się LTE, wcześniej tylko 3G), ale obawy nadal pozostają. Z drugiej strony jednak mam telefon w T-Mobile i prędkości internetu mobilnego na nim są świetne (15 Mb/s Download i Upload, limitowane są przez zapis w regulaminie, zasięg 4-5 kresek), stąd moje zainteresowanie ofertą różowej sieci.

Dlatego pytam się czy w takiej sytuacji w jakiej się znajduję opłaca się pchać znów w internet mobilny, czy jednak pozostać przy wolnym, ale stabilnym internecie po kablu? Z góry dzięki za pomoc! :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: robertnik »

3.5Mb? Pewnie że warto szukać alternatywy. Internet bezprzewodowy bierze się jakie są warunki, a nie jaką ofertę sobie wybierzemy. Na taki kaprys możemy sobie pozwolić jak posprawdzamy wszystko co lata w eterze, a co u Ciebie lata...
krzysiek01j
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-02, 17:24

Re: Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: krzysiek01j »

Właśnie u mnie lata najlepiej T-Mobile. O Playu czy Plusie nie ma co mówić bo w tych sieciach to nawet ciężko o zasięg do telefonu niekiedy. Orange z tego co widzę ma ten sam nadajnik co T-Mobile/nadajnik w tej samej lokalizacji, więc myślę, że i z dostępnością powinno być podobnie.
Radzinski
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2017-09-21, 21:22

Re: Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: Radzinski »

Cześć,

Jako zdecydowany zwolennik kabla, w sytuacji takiej jak opisałeś(zakładam, że nie ma opcji światłowodu), jak najbardziej wskazane jest przejście na T-Mobile.
Sam przesiadłem się z Neostrady wyciągającej 6-7/0,9 dl/up na ofertę różowych i jestem zadowolony(poza szczytem wyciągam maxy, w szczycie różnie, ale póki co ani razu nie miałem mniej niż to co z neo), to czego najbardziej się obawiałem czyli ping jest lepszy/porównywalny, ponad to wreszcie brak nieszczęsnych utrat połączenia na ~5min, przy pracy zdalnej/grze online potrafi napsuć krwi.
Ogromny + to możliwość zwrotu w przeciągu 30dni bez żadnego 'ale', dlatego sugeruję <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font>, ustawić router w miejscu najbardziej optymalnym względem nadajnika, zrzut parametrów na poszczególnych częstotliwościach i ewentualne rozważenie anteny.
LTE, a 3G to 2 różne światy, jeśli warunki są dobre to ten pierwszy z pełnym powodzeniem może zastąpić średniej jakości ADSLa.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: bartex03 »

Radzinski pisze:Cześć,

LTE, a 3G to 2 różne światy, jeśli warunki są dobre to ten pierwszy z pełnym powodzeniem może zastąpić średniej jakości ADSLa.
U mnie od 4 dni nie istnieje LTE od T Mobile tzn LTE1800 jeszcze jako tako , 800 nie ma

Natomiast na trybie UMTS Only mam jak pod linijke 20MB zgodnie z umową i to nie ważne czy dzien czy wieczór zawsze mam 19 - 20

Chyba zostane na UMTS do konca umowy ;)
krzysiek01j
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2017-12-02, 17:24

Re: Internet domowy T-Mobile a Neostrada

Post autor: krzysiek01j »

W tym tygodniu mam zamiar przejść się do punktu T-Mobile i wypróbować tę ofertę. Zobaczymy jak będzie to wyglądało, tym bardziej w święta, gdzie obciążenie będzie chyba jedno z największych w ciągu roku.

Opcja światłowodu naturalnie nie istnieje :|
ODPOWIEDZ