Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
G_Mateusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-12, 09:45

Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: G_Mateusz »

Cześć, do tej pory korzystałem z kablówek ale przeniosłem się pod Warszawę i mam spory problem. U moich rodziców (jakieś 800 m dalej) działał internet plusa i teraz orange... oba w ślimaczym tempie. Myślałem że to prosta piłka będzie ale poczytałem na forum nie wygląda to różowo.

Adres: Stanisławów Pierwszy, Słoneczna 31A. Najbliższy BTS jest niby 700 m w linii prostej ale w domu na telefonie zasięg jest max 3 kreski. Może dlatego, że w linii jest las i linie wysokiego napięcia? Pozostałe BTS oddalone są o około 3 km:
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=15
Obrazek

Kupiłem starter: Orange, Plus, T-Mobile i Play... Niestety T-Mobile okazał się nie pasować do telefonu a Internet Play nie chciał się uruchomić na telefonie - może dlatego że jako urządzenia były wskazane tablet i laptop (ale to by było słabe bo co niby miałbym wziąć do telefonu). Mimo to zrobione testy na Play w abonamencie. Testy robione na poddaszu i w salonie w 2 przypadkach bo okazało się że jest lepiej (?)

Wyniki poszczególnych sieci:

PLUS (w ogóle nie ma LTE):
Obrazek Obrazek Obrazek ;

PLAY:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Orange:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Play Salon:
Obrazek Obrazek

Orange Salon:
Obrazek Obrazek

Mam złe przeczucia co do dostępu do szybkiego netu ale proszę o podpowiedź, którą sieć wybrać i jaki sprzęt do tego dobrać? Zakładam, że bez anteny ani rusz.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: robertnik »

Wymuś pasmo i sprawdź czy masz 2600MHz(powinno być z Play, Orange i Tmobile). Może trzeba będzie stanąć na dachu.
Abonament z limitowaną prędkością ma w dobrej cenie Tmobile(bez ma też, tyle że drożej i bez sprzętu).
Prepaid RBM5, Grunwald(Orange 1410GB) i własny sprzęt np B715, bo są komplety.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: matek451 »

Zrób testy wieczorem ale pod BTS-em przy J.Kazimierza 578. Jaka karta z Plusa i jaki APN? dla ofert głosowych APN plus , dla internetowych APN internet. Wtedy zadziała w LTE. Pod BTS-em w Orange , T-Mobile połączy cie w agregacji LTE2600+1800. Podobnie w Play a w Plusie w agregacji LTE1800+800. w ten sposób sprawdzisz obciązenie na tym BTS-ie i jakie prędkości są dostępne przy optymalnych parametrach sygnału. Póki co w Play poaczyłes się na zewnątrz w LTE1800 + pewnie LTE800, w domu na LTE800. w Orange to LTE2600 na zewnątrz i LTE1800 w domu.
G_Mateusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-12, 09:45

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: G_Mateusz »

Dzięki, za odpowiedzi chciałem od razu wrzucić testy żeby nie spamować ale niestety nie mam chwilowo dostępu do telefonu z agregacją i jeszcze wyników nie mam... ALE
ponieważ monter będzie zakładał mi anteny do TV to chciałem od razu założyć antenę LTE. Może już teraz jesteście w stanie powiedzieć (niezależnie od tego jaka sieć okaże się najlepsza) jaką oraz co do niej dokupić ?
G_Mateusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-12, 09:45

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: G_Mateusz »

Cześć raz jeszcze, wyniki pomiarów pod nadajnikiem:

PLAY:
Obrazek Obrazek

ORANGE:
Obrazek Obrazek Obrazek

T-MOBILE:
Obrazek Obrazek Obrazek

PLUS:
Obrazek Obrazek

Wygląda na to że jednak PLAY ? Patrzyłem na Ultra LTE ale chyba im się modemy skończyły :(
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: matek451 »

Ciekawie to nie jest. Wszyscy operatorzy maja LTE-A ale u wszystkich BTS przeciążony. Plus to masakra, T-mobile niewiele lepiej ale to powoli norma w tej sieci, internet bez limitu robi swoje a będzie coraz gorzej. Lepiej z Orange i Play choć bez szału. Abonament to ryzyko, póki co w Play na LTE bez umowy minimum 100GB za 5 zł/m-c. Sprzęt np. B525 kupujesz sam. Jakby coś nie tak to oferta na kartę bez zobowiązań, ewentualnie 1410GB w Orange z Allegro.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: piotrzet »

matek451 pisze:Ciekawie to nie jest. Wszyscy operatorzy maja LTE-A ale u wszystkich BTS przeciążony. Plus to masakra, T-mobile niewiele lepiej ale to powoli norma w tej sieci, internet bez limitu robi swoje a będzie coraz gorzej. Lepiej z Orange i Play choć bez szału. Abonament to ryzyko, póki co w Play na LTE bez umowy minimum 100GB za 5 zł/m-c. Sprzęt np. B525 kupujesz sam. Jakby coś nie tak to oferta na kartę bez zobowiązań, ewentualnie 1410GB w Orange z Allegro.
Jak widać po ss wszyscy są przeciążeni i teraz kwestia tego czy ktoś jeszcze dokupi ofertę czy nie. Moim zdaniem na razie nie ma się co bawić w umowy w jego przypadku kupić kartę z dużą ilością GB. Podejrzewam że w najbliższym czasie może dołożą coś wiecej skoro to tak wygląda.
G_Mateusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-12, 09:45

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: G_Mateusz »

Niestety, rozumiem że tu antena nic nie pomoże. Chodzi o ofertę Play internet na kartę 30 GB gdzie na start za rejestrację dostaję 100 GB: http://promocje.play.pl/rejestracja/#tab2

Tak zrobię jeśli chodzi o kartę. A jeśli chodzi o modem to jeszcze jakiś model polecacie? Tzn. czy warto na zapas zainwestować w wyższą kategorię LTE?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: matek451 »

Sprawdziłbym jeszcze jakie prędkości są z BTS-ów na Białołęce, tam NetWorks ma dwa BTS-y( Płochocińska i Zdziarska) z kompletem LTE2600, LTE800 i LTE1800. Do tego Play też z kompletem LTE2600, LTE1800, LTE2100 i LTE800. Może one są mniej obciążone. Połączenie z nimi wymusi ewentualna antena kierunkowa. Nie chodzi o promocję Play choć mozesz teraz z niej skorzystać kupując 3 karty za 9 zł i je rejestrować z bonusem. W Play korzysta się od 50m-cy z usługi darmowy internet LTE na karcie RBM na Karte 5 z uruchomionym rokiem ważności konta. Na ten temat jest na forum oddzielny wątek. Połączyłeś się na telefonie z LTE-A u każdego operatora, na pobliskich BTS-ach działa po kilka pasm LTE u każdego więc optymalny raczej router z agregacja pasm LTE lub minimum to router na którym wymusisz konkretne pasmo LTE. Wszystko zależy od budżetu, B315 bez agregacji około 200-250 zł, B525 z agregacją dwóch pasm LTE 300-400 zł. B715 z agregacją trzech pasm to około 700 zł.
G_Mateusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-12-12, 09:45

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: G_Mateusz »

ok, dzięki bardzo
Temat o RBM czytać ale informacje są dość rozproszone w wątku, który ma ok. 150 stron :) więc zanim doczytam o co chodzi to zobaczę jak idzie internet w PLAY na kartę i dokupię do tego modem B715 (trochę na wyrost ale może w przyszłości się przyda) ... tylko póki co nie widzę go w żadnym sklepie internetowym.

Zrobię też testy pod innymi BTS i może rzeczywiście wyjdzie na to że będzie lepszy.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Czy jest szansa na szybki internet LTE i co wybrać - Stanisławów Pierwszy.

Post autor: robertnik »

W sklepach nie ma. Na allegro i taniej na olx, ale i tak w "przegiętej" cenie.
ODPOWIEDZ