Co mi polecacie w zakresie LTE?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: proteka »

Dzień dobry. Proszę was o radę. Tak się składa, że dzielę czas w roku pomiędzy miasto (gdzie mam LTE Orange bez problemów) i wieś Bobolice w powiecie Myszkowskim. Chodzi mi o internet na tej wsi. W poprzednich 3 chyba latach miałem tam internet 3,5G (czyli hsdpa+). Kilka dni temu byłem tam i na smartofnie odkryłem słaby sygnał LTE (2 kreski zasięgu z pięciu kresek). Pomyślałem sobie, że włączyli na najbliższym mi BTSie internet LTE i podjechałem pod ten maszt i faktycznie na smartfonie internet LTE był z mocą 5 kresek. Chodzi mi o maszt w Hucisku z internetem LTE, pasmo 1800 (Networks). Ucieszyła mnie ta informacja bardzo, bo chyba u mnie w Bobolicach będę mógł wiosną odbierać sygnał LTE. Z tej okazji chciałbym kupić nowy modem albo router LTE (dotychczas mam kilkuletni modem Huawei LTE). Jaki mi router lub modem polecacie, szczególnie tam na wsi. Zamierzam tam w Bobolicach za oknem powiesić antenę LTE i nakierować na ten maszt nadawczy, który jest ode mnie oddalony około 2.5 km. Jaką antenę mi w takiej sytuacji polecacie?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: piotrzet »

To ma być domowy czy mobilny?
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: proteka »

Dzielę czas mniej więcej po połowie miasto i te Bobolice, to raczej mobilny.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: robertnik »

Są pozwolenia Play na wszystkie częstotliwości(na Orlenie). Trzeba było by podjechać i sprawdzić.
Jeśli jest to RBM5 i ruter stosownie od zamożności portfela(B715 najdroższy zagreguje 3 częstotliwości, powinien działać najszybciej, B525 tani, zagreguje 2 i z 1800 ma problemy).
Orange też ma pozwolenia(ich komplet i tak samo należało by sprawdzić ile z nich działa). Rutery tak samo jak wyżej, oferta to też prepaid Grunwald(1410GB do kupienia na allegro).

Które częstotliwości można sprawdzić na telefonie z androidem, rootem i aplikacją Network Signal Guru(w ten sposób), albo dysponując modemem, ruterem na którym da się wymusić pasma
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: proteka »

Robertnik, pomyliłeś Bobolice, nie to te Bobolice chodzi, napisałem dokładnie namiary (powiat Myszków) :)
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: robertnik »

Cóż tak zadziałała szukajka, a Ty linka żadnego nie wstawiłeś. Tak bywa że jest więcej miejscowości o tej samej nazwie. Tak czy siak schemat masz. Musisz sobie znaleźć i sprawdzić.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: piotrzet »

robertnik pisze:Cóż tak zadziałała szukajka, a Ty linka żadnego nie wstawiłeś. Tak bywa że jest więcej miejscowości o tej samej nazwie. Tak czy siak schemat masz. Musisz sobie znaleźć i sprawdzić.
A czytałeś że chce mobilny a nie stacjonarny?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: robertnik »

Jeśli z jakiegokolwiek powodu uważasz że wprowadzają w błąd, nie podobają Ci się moje odpowiedzi zignoruj je.
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co mi polecacie w zakresie LTE?

Post autor: proteka »

Sprawdziłem sytuację u mnie w Bobolicach (gmina Niegowa, powiat Myszków) i u mnie sygnał LTE nadaje jedynie Orange i to jedynie w pasmie 1800 (ten maszt, o którym pisałem w Hucisku). Mam pytanie, czy jeżeli Orange nadaje jedynie LTE w jednym pasmie, to z tej agregacji pasma ( o której wielokrotnie tu piszecie) skorzystać nie mogę? (pytam, bo się nie znam).
ODPOWIEDZ