Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Witam, chciałbym was prosić drodzy forumowicze o poradę dotycząca wyboru operatora oraz sprzętu do LTE advanced. Mieszkać w Łodzi przy ul. Łomnickiej i dotychczasowy internet RBM działa słabo 1-6 Mbps w dzień do 20 w nocy. Chciałem skorzystać z technologii LTE advanced lecz nie wiem jaki sprzęt oraz jaki operator będzie działał w moim przypadku najlepiej. Czytałem już dużo na ten temat ale jest za dużo czynników których nie jestem w stanie sam rozpatrzeć ( rozny sprzęt i różni operatorzy agreguja inne pasma itp. Itd.) z góry dziękuje A wszelka pomoc
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: tired »

RBM + DIL + kupić B525 albo B715 w sklepie/allegro , T-mobile abonament 45/55 zł + B525 za 1 zł.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: robertnik »

A jaki teraz masz sprzęt? Trzeba posprawdzać parametry poszczególnych pasm, a jak ma być inny operator to i u niego.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Teraz mam już dosyć stary sprzęt, modem huawei 3276 plus router tp-link 3420. Ustawiałem modem na poszczególne częstotliwości i zasięg wachał się od 55% na 2600mhz do 70 paru góra 80 na 1800/800. Najlepsze wyniki prędkości były na 1800 oraz 2100 mhz chociaż tez zależnie od pory raz działa lepiej na tym raz na tym
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: robertnik »

55% ile to będzie w db RSRQ i RSRP? Nie znam tej skali. Jeśli zależy Ci na dokładnej odpowiedzi musisz podawać dokładne wartości inaczej może uda Ci się pomóc na 55%.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Niestety router nie podaje tych wartości, podaje tylko w % a nie mam możliwości postawienia komputera na parapecie tam gdzie stoi modem
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Łączysz się z BTS-em na dawnym Feniksie przy Brzezińskiej czy z tym na ASP? Masz E3276 z MR-3420 więc i tak dziwne że ten zestaw jakoś ci działa. Oczywiście jeśli modem E3276 jest w wersji zwykłej a MR-3420 na oficjalnym FW to modem łączy się w trybie RAS. Przełóż kartę do telefonu LTE z aplikacja Network Cell Info i zrób testy na zewnątrz, pokaż zakładkę DANE oraz speedtest.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: robertnik »

Ruter nie, ale do modemu można wgrać modowane firmware i wtedy już są(jest topik w odpowiednim dziale).
Teblet, laptop, względnie przedłużacz USB i szukanie miejsca z lepszymi parametrami. Network Cell Info nie daje możliwości wybrania pasma, ot podaje parametry tego co złapał.
Na szczęście masz fajne narzędzie z tego modemu. Użyj go, a dostaniesz dokładne wyniki.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Nie znalazłem nic na temat zmiany FW do modemu, jeśli wepnę go do kompa to do połączenia używam mobilne partner, czy ten program będzie w stanie podać potrzebne informacje ? Częstotliwości z jakimi modem będzie sie łączył mogę ustawić na sztywno programem putty. Okno przy którym stoi modem jest od południa, wiec raczej nie łączy się ani z ASP ani brzezinska ale mogę się mylić
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: robertnik »

patoss19 pisze:Nie znalazłem nic na temat zmiany FW do modemu
Jeśli zależy Ci na swoim własnym internecie to musisz bardziej się postarać. Tematy są przypinane w jakimś celu i jeśli nie widzisz nawet ich to nie rokuje najlepiej.
viewtopic.php?f=12&t=41821
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Ale ten post jest o przerobieniu na No-hilink a ja taki już mam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Zrób wspomniany test na telefonie LTE, NCI pokaże dane BTS-a . Na południe jest BTS na Lumumbowie i ten może być przeciążony, wiadomo studenci, w grę wchodzi jeszcze ten przy zajezdni tramwajowej na telefonicznej. Masz blisko do nich i ewentualnie sprawdzisz pod nimi na swoim kierunku jak obciążone jest LTE2600 na nich.Mieszkasz na Łomnickiej przy Smutnej czy na dole przy Brzezinskiej?
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Mniej więcej po środku może trochę bliżej smutnej
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Kupię dzisiaj startery Orange tmobile i plus ,zrobię pomiary z każdego kierunku i wrzucę po 15
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: piotrzet »

Pamiętaj że T-Mobile w zależności od oferty może mieć ograniczenie 15/15 Mb/s
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Zwrócę na to uwagę , mam jeszcze jedno pytanie. Jest sens kupić tę antenę http://allegro.pl/antena-gsm-3g-4g-lte- ... 92308.html wzmocni mi sygnał czy będę miał tylko kolejny grat w pokoju ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

A po co ci taki śmieć? Najpierw zrób testy Play, o które prosiłem, jeśli przy Smutnej to może cię łączyć z tym BTS-em na osiedlu akademickim ale trzeba sprawdzić. Jak chcesz korzystać z oferty na kartę to RBM z DIL nie ma konkurencji , chyba że kupisz 1410GB w Orange na Allegro. Do testów Orange kup w salonie Orange w M1 za 5 zł kartę Orange Free, podaj dane adresowe i aktywuj bonus 100GB/m-c. Jak chcesz abonament to w salonie T-mobile bierz no limit za 45/55 zł z B525 za 1 zł ma 30 dniowe testy. w Orange i T-Mobile na ASP i na Lumumbowie Orange i T-Mobile mają swoje LTE800, LTE2600 i wspólne LTE1800NetWorks i agregację pasm.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Właśnie walczę z programem top netinfo żeby podać te informacje ale nie mogę ustawić na nim LTE modem łączy się cały czas z umts :? Test z telefonu odpada bo mam Ios
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: robertnik »

patoss19 pisze:Ale ten post jest o przerobieniu na No-hilink a ja taki już mam
W jakimś celu ludzie dają linki. Ile z tego przeczytałeś. bo jest tam wszystko od odnośników do innych treści, for po pliki do pobrania.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Nie przeczytałem dużo choć i tak na nie wiele by mi się to zdało bo nie mam zielonego pojecia jaki fw sugerujecie mi żebym wgrał. Chcecie żebym wgrał hilink z webui ? Tylko wtedy nie będę mógł chyba ustawiać częstotliwości przez komendy i jak wtedy sprawdzę zasięg poszczególnych pasm ?
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Udało mi się wykonać te pomiary programami putty, mobile partner oraz speedtesty na kazdej czestotliwosci i roznych oknach postaram się jeszcze zrobić telefonem na zewnątrz
pomiary.jpg
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Kawał roboty ale brak najważniejszego czyli CID BTS-a. Po kierunkach można wnioskować że południe to BTS na akademiku i może być zapchany ale nic dziwnego biorąc pod uwagę ilość studentów na osiedlu akademickim o czym wspominałem. Zachód to pewnie ASP za cmentarzem a północ to pewnie ten sam albo ten na dawnym Feniksie. To takie luźne gdybanie . Prędkości w dwóch ostatnich wypadkach niezłe choć parametry sygnału nie powalają. Jakiś potencjał widać. W sumie powinno być nieźle, ten BTS na Feniksie obsługuje obszar gdzie brak nadmiernej liczby potencjalnych klientów, podobnie na ASP.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Rozumiem, że ten CID BTS to wskazanie do którego konkretnie btsa jest podłączony modem tak ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Tak, CID wskazuje BTS z którym się łączysz. Telefon z Android i aplikacją Network Cell Info pokazuje ECI i eNB czyli pełen CID wskazujący BTS i sektor oraz pasmo na BTS-ie na btsearch.pl to E-CID. eNB to na btsearch.pl to eNBID. Te dane w pełni pozwalają zweryfikować konkretny BTS, sektor i pasmo LTE na nim. Akurat te Play są u nas w Łodzi zweryfikowane.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Tutaj jeszcze pomiary z telefonu, niestety nie mam jak ustawić konkretnego pasma a telefon cały czas łapał LTE+ (kolejno od lewej północ, zachód, południe) https://zapodaj.net/cc62e0b397239.png.html
Ostatnio zmieniony 2017-12-18, 18:30 przez patoss19, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Pierwsze dwa screeny to BTS aż z Okopowej, za Leclerciem. Pasmo podstawowe to LTE1800 i do niego agregowane jakieś inne, drugi tak samo. Ostatni to LTE1800 z Brzezińskiej na Feniksie, sygnał słaby choć masz go najbliżej i bez przeszkód. Ciekawe że z tym za Leclerciem masz lepszy sygnał.
Ostatnio zmieniony 2017-12-18, 18:39 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Dodałem link do screena, powinno być już lepiej. Z tego wynika , że telefon zamiast połączyć się za jakimś bliższym btsem to połączył się z tym ul. Okopowa 70/106 (dach - Hostel Molo) ?
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

Może jest jakoś wyżej umiejscowiony i nie ma tyle przeszkód w terenie ? Nie wiem. Wracając już teraz do tematu, da się z tego wywnioskować czy jeśli zakupię jakiś lepszy sprzęt i antenę do niego to uzyskam bardziej satysfakcjonujące wyniki? Jeśli tak to w co musiałbym zainwestować.
patoss19
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2014-02-01, 20:33
Lokalizacja: łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: patoss19 »

matek451 pisze:Pierwsze dwa screeny to BTS aż z Okopowej, za Leclerciem. Pasmo podstawowe to LTE1800 i do niego agregowane jakieś inne, drugi tak samo. Ostatni to LTE1800 z Brzezińskiej na Feniksie, sygnał słaby choć masz go najbliżej i bez przeszkód. Ciekawe że z tym za Leclerciem masz lepszy sygnał.
Pomiędzy moim domem a tym nadajnikiem jest las więc może to on powoduje tak słabe parametry.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte advanced Łódź jaki sprzęt i operator

Post autor: matek451 »

Na tym kierunku jest w miarę wolna przestrzeń, nad cmentarzem żydowskim więc pewnie tak , sektor ustawiony na ciebie i pewnie nieźle z niego grzeją. Sprawdź jeszcze prędkości wieczorem, pewnie jesteś i tak zaskoczony prędkościami w Play. Ja korzystam z tego BTS-a na końcu Strykowskiej269 i u mnie w ncy DL na LTE1800+2600 dochodzi do 180mb/s a teraz http://www.speedtest.net/my-result/6890819970
ODPOWIEDZ