Internet do gier - półwysep helski

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Widarr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-26, 00:32

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: Widarr »

matek451 pisze:WT-mobile router jest na własność, B525 kosztuje 1 zł potem 24 raty po 20 zł, rata jest wliczona w abonament za 45/55 zł. Zwrot sprzętu tylko w CP bo tam jest na użyczenie i co m-c płacisz dużą dzierżawę. dlatego tylko Janusze biorą umowę na internet w CP. U pozostałych operatorów routery są na raty-Orange lub Plus. W Play jest wliczony w abonament. Oferta T-Mobile dla firm jest droższa od indywidualnych.
Rozumiem, bardzo możliwe, że tak zrobię ale i tak na wszelki wypadek chciałbym mieć przygotowany plan alternatywny, więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś napisał jaki router byłby najlepszy biorąc pod uwagę moją lokalizację i przeznaczenie usługi (gry online) przy budżecie wynoszącym około 1k pln :). O ile dobrze rozumiem to taki budżet oferuje lepsze rozwiązania niż b525?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: piotrzet »

Jeśli nie chcesz z jakiś powodów B525 to tylko B715. Natomiast moim zdaniem nie ma co osobno kupować routera osobno i oferty osobno. Najlepiej weź na testy T-Mobile bo z tego co widać po mapkach powinnien działać najlepiej a jak nie to później będziemy szukać czegoś innego
Widarr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-26, 00:32

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: Widarr »

piotrzet pisze:Jeśli nie chcesz z jakiś powodów B525 to tylko B715. Natomiast moim zdaniem nie ma co osobno kupować routera osobno i oferty osobno. Najlepiej weź na testy T-Mobile bo z tego co widać po mapkach powinnien działać najlepiej a jak nie to później będziemy szukać czegoś innego
Pięknie dziękuję ;)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: piotrzet »

Nie ma za co jak coś to pisz jeszcze ;)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: ja.michal »

Proponuję jakiś router, który ma sprawdzoną możliwość wymuszania pasm. Agregacja jest dobra, ale obserwując wątki na forach z prędkościami i pingiem, na ogół przy agregacji jest wyższy ping o kilka ms. Do grania specjalnie szybkiego łącza nie jest potrzeba więc czasem może być lepiej wymusić konkretną częstotliwość, która da niższy ping, a ma mniejsze prędkości.

Przy wyborze routera zwróciłbym jeszcze uwagę czy obsługuje LTE 900, które pojawia się w Plusie/CP.


Co do internetu z sieci Plusa to chyba najlepszą opcją jest karta A2Mobile. Karta ważna bodajże rok od dowolnego doładowania (można doładowywać kartami Plusa). Za 9,90 zł na 31 dni jest internet bez limitu z progami prędkości transmisji:
do 5 GB - brak ograniczeń
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
10-15 GB - prędkość max. 1 Mb/s
powyżej 15 GB - prędkość max. 512 kb/s

Dobra karta nawet jako awaryjna gdy w sezonie okaże się, że docelowy operator niedomaga.

Jeszcze jest jedna egzotyczna opcja, która jest wolna - CDMA do 3,1 Mbps z Nordisk Polska. Swego czasu testowałem CDMA w Sferii i pingi były bardzo niskie, ale to było kilka lat temu. Nie wiem jak wygląda obciążenie sieci CDMA Nordisk na 420 MHz w okolicy półwyspu helskiego. Zasięg pewny raczej od strony Zatoki Puckiej.
Widarr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-26, 00:32

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: Widarr »

ja.michal pisze:Proponuję jakiś router, który ma sprawdzoną możliwość wymuszania pasm. Agregacja jest dobra, ale obserwując wątki na forach z prędkościami i pingiem, na ogół przy agregacji jest wyższy ping o kilka ms. Do grania specjalnie szybkiego łącza nie jest potrzeba więc czasem może być lepiej wymusić konkretną częstotliwość, która da niższy ping, a ma mniejsze prędkości.
Dzięki wielkie za rzetelne wyjaśnienie tematu, jako laik chciałbym zapytać czy któryś z omawianych wyżej routerów (b715, b525, b618) posiada taką funkcję wymuszania pasm? Nie umiem poruszać się po specyfikacji technicznej na tyle, żeby to zweryfikować. Jeśli żaden z powyższych to jaki inny?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: piotrzet »

Każdy z nich posiada jest tutaj apka na forum i można to robić
Widarr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-26, 00:32

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: Widarr »

a jak w kontekście założonego przeze mnie tematu wypadają routery ASUS 4G-AC68U lub ASUS 4G-AC55U w porównaniu do huawei b618? (pomijam b715 bo kupić można tylko wersję brandowaną od playa, rozumiem, że to ma znaczenie i ogranicza w jakiś sposób poziom użyteczności tego routera?)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: matek451 »

4G-AC55U możesz sobie darować, drugi to router z LTE 6 kategorii z zaawansowanym ustawieniami sieciowymi, charakterystycznymi dla RT-AC68U. to taki AC 68U z dołączonym modemem LTE z agregacją dwóch pasm LTE.Cena bardzo wysoka, dodanie modemu do AC68U kosztowało dodatkowe 500 zł. Jeśli ktoś potrzebuje AC1900 i zaawansowanego routingu i ma kasę to czemu nie. W porównaniu do B618 nie ma MIMO4x4, B715 to zupełenie inna kategoria LTE. Każdy router Huwaei z LTE-A będzie miał uboższe ustawienia sieciowe. W nich priorytetem są funkcje LTE.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: robertnik »

Jak kasa nie ma znaczenia i może być mifi to E5788.
Widarr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2017-12-26, 00:32

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: Widarr »

Czy wyższa częstotliwość = większa stabilność internetu i mniejsze opóźnienia? Zakładając taką sytuację, w której mam np w takiej samej odległości od siebie nadajnik plusa i nadajnik t-mobile, gdzie plus nadaje w 2600 a t-mobile w 1800, to którego usługodawcę byście wybrali? (czysto teoretycznie, wiem i tak że najlepiej jest testować).
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: piotrzet »

Im niższa częstotliwość tym lepszy zasięg ale prędkości są zazywczaj sporo lepsze na 2600
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Internet do gier - półwysep helski

Post autor: robertnik »

I wpływają na to 2 czynniki. Mniejszy zasięg(mniej użytkowników) i większa szerokość pasma.
Stabilniej jest na niższych częstotliwościach zwłaszcza przy przeszkodach naturalnych(drzewa liściaste). Wiatr potrafi sprawić że na wyższych częstotliwościach internet pojawia się i znika.
ODPOWIEDZ