Zmiana operatora z PLUS

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Damian97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-14, 20:44

Zmiana operatora z PLUS

Post autor: Damian97 »

Witam.

Niedługo kończy mi się umowa na internet w Plusie. Niby jestem zadowolony, niby nie. W dzień [12-20] prędkości są w granicach 5-10Mb/s download, upload 7-10. Poza tym czasem większe prędkości, po godzinie 1 w nocy 80Mb/s download, upload 30~Mb/s. Mam pakiet 50GB za 25zł jako że w smartdom + urzadzenie b315 wiec razem 35zł. Denerwują mnie te prędkości w dzień, zapewne spowodowane obciążonym BTS'em.
Mieszkam w Częstochowie, ul. Obrońców Westerplatte 7, BTS na który jest skierowany router to 22150 [Dekabrystów 41], bądź 20376 [Dekabrystów 43], nie jestem pewien, są obok siebie. Odległość to jakieś 860m. Testowałem sygnał na 24716 [Wały Dwernickiego], ale słabszy od wyżej wymienionych, i najsłabszy 20884 [Kisielewskiego]. Na przedłużenie umowy widziałem 45GB za 25zł bądź 70GB za 30zł.

Widziałem że dużo osób poleca t-mobile jako że nielimitowany, tylko wyrzucać 50zł za router który teoretycznie jest mi nie potrzebny to tak słabo.
Nie przeglądałem innych ofert.

Rozumiem że antena do tego co mam w Plusie by nic nie dała jeśli BTS jest obciążony? Na drodze do 22150 jest najmniej bloków, głównie droga. Do 24716 sygnał idzie przez las. Dziwi mnie słaby sygnał na 20884, gdyż na drodze stoi jedynie centrum handlowe M1, chyba że występują jakieś zakłocenia bądź ten BTS także jest obciążony. T-mobile głównie przemawia do mnie z brakiem limitu, jeśli prędkość 20Mb/s byłaby dość stabilna to mógłbym się zdecydować, jedynie ta cena za urządzenie.

Internetu używam do grania, oglądania Youtube - norma.

Nie sprawdzałem innych operatorów.

Przy okazji zapytam jeszcze, PLUS i Cyfrowy Polsat dzielą te same BTS'y?


Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc!
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

Blisko masz Play. Proponuje RBM5(mamy o nim strasznie długaśny wątek) i zakup rutera na wolnym rynku. Ze względu na odległość B715, a jak lubisz wędrować z internetem to E5788.
To najdroższe rutery, ale to na nich w Play będziesz osiągał maxy(E5788 tam gdzie jest dobry zasięg 2600 będzie szybszy od B715, a ten szybszy od całej reszty ruterów). Można też telefon z Snapdragonem 835, ale wówczas wskakują do ceny z przodu dwójki i trójki...
Twój B315 nie ma agregacji. W twojej lokalizacji powinieneś ją mieć, bo są możliwości.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: matek451 »

Za 5 zł /m-c minimum 100GB na LTE z pełna prędkością w Play bez umowy. Pod nosem dwa BTS-y Play z kompletem LTE2600, LTE2100, LTE1800 i LTE800 i z ich agregacją więc nad czym tu myśleć. Na B315 wymuszasz te pasma po kolei ina karcie Play robisz testy sygnału i prędkości.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: ktry »

Bierzesz od Tmobile net domowy za 49 zł ze sprzętem. Jak nie zależy ci na agregaci i większych prędkościach ,to sprzedajesz ten z Tmobile i jedziesz na swoim ,a pieniądze za nowy sprzęt dokładasz do abonamentu i abonament wyjdzie cię ok 30 zł za net bez limitu. Jeszcze masz 14 dni na testy. Jak słabe osiagi u ciebie to oddajesz sprzęt i zostajesz w plusie dalej.
Damian97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-14, 20:44

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: Damian97 »

Szkoda że ten transfer jest, bo jak trzeba coś pobrać to teraz mam nielimitowane w nocy, więc zostawiam komputer i ściągam jak coś większego jest. Np teraz od poniedziałku [8 stycznia]:
Dane odebrane / wysłane: 116.93 GB / 2.63 GB z czego ponad połowa to nocny transfer
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

W RMB najbardziej restrykcyjnie(z tych co pamiętam, a mogę wszystkiego nie pamiętać) przycieli mi po 130GB. Po prostu mam 2 karty sim w B525 i B715(ten ustawiony jako główny w ruterze z OpenWRT). To opcja dla leniwych, wan z lejkiem wyłącza się w opcjach paroma kliknięciami z poziomu dowolnego klienta(komputer, telefon). Można po prostu włożyć inną kartę sim i efekt będzie identyczny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: matek451 »

w grudniu to o lejku chyba zapomnieli bo ja nawet drugiej karty nie odpalałem. Wykorzystałem ponad 300GB bez lejka 2Mb/s. koszt DIL-a na RBM na Kartę 5 z RWK jest tak śmieszny ze nawet te 2-3 karty można mieć. No i jakby coś nie tak z usługą , prędkościami to brak umowy jest bezcenny. Z abonamentem często bywa płacz i płać.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

Tak, ale wiesz że to wyjątek. Nie warto o tym pisać, bo ktoś pomyśli że jeszcze kiedyś może się zdarzyć, a to widzimisie Play. Lejki są i bywa że łapią niewiele ponad, ale bywa że pozwalają na sporo więcej. Jeśli jakaś reguła jest to jej nie odkryłem. Zdaje się youtube jakoś łagodniej wlicza do transferu, bo u mnie w zasadzie leci cały czas i licznik z rutera nie zgadza się z tym operatorskim o dziwo na korzyść klienta(abonenta).
Damian97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-14, 20:44

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: Damian97 »

Moze kupie jutro starter RBM i aktywuje pakiet, zobacze jakie predkosci beda. Jesli będzie wszystko fajnie, to będę jechał na jednym a potem ewentualnie dokupie drugą kartę. To ma być zwykła startówka z RBM czy coś konkretnego?
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

Naprawdę mamy wątek o RBM i jest to tam wyjaśniane. Będę zgadywał set razy?
Damian97
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-14, 20:44

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: Damian97 »

viewtopic.php?f=10&t=44149

Mowa o tym wątku? Post z 2016-01-10, 14:49 mowa o karcie z faktu czyli mam szukać na allegro tej karty czy jak? Czy przekopać 130 stron komentarzy? Zamiast pisać zbędny komentarz mogłeś napisać odpowiedź na pytanie.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

A no tak faktycznie. Powinienem przeczytać 130 stron i wyciągnąć Ci esencje. Jeszcze raz sory.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: kolor100 »

robertnik pisze:A no tak faktycznie. Powinienem przeczytać 130 stron i wyciągnąć Ci esencje. Jeszcze raz sory.
Taki długie wątki czyta się od końca, np. na 129 stronie jest wyjasnione, poza tym jest zawsze ofi strona RBM...
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: robertnik »

Dzięki za "ofi" info. Teraz będę już wiedział jak prawidłowo pomagać pytającym na forum. Powinniście wspólnie napisać aneks do "ofi" regulaminu.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Zmiana operatora z PLUS

Post autor: piotrzet »

Damian97 pisze:Witam.

Niedługo kończy mi się umowa na internet w Plusie. Niby jestem zadowolony, niby nie. W dzień [12-20] prędkości są w granicach 5-10Mb/s download, upload 7-10. Poza tym czasem większe prędkości, po godzinie 1 w nocy 80Mb/s download, upload 30~Mb/s. Mam pakiet 50GB za 25zł jako że w smartdom + urzadzenie b315 wiec razem 35zł. Denerwują mnie te prędkości w dzień, zapewne spowodowane obciążonym BTS'em.
Mieszkam w Częstochowie, ul. Obrońców Westerplatte 7, BTS na który jest skierowany router to 22150 [Dekabrystów 41], bądź 20376 [Dekabrystów 43], nie jestem pewien, są obok siebie. Odległość to jakieś 860m. Testowałem sygnał na 24716 [Wały Dwernickiego], ale słabszy od wyżej wymienionych, i najsłabszy 20884 [Kisielewskiego]. Na przedłużenie umowy widziałem 45GB za 25zł bądź 70GB za 30zł.

Widziałem że dużo osób poleca t-mobile jako że nielimitowany, tylko wyrzucać 50zł za router który teoretycznie jest mi nie potrzebny to tak słabo.
Nie przeglądałem innych ofert.

Rozumiem że antena do tego co mam w Plusie by nic nie dała jeśli BTS jest obciążony? Na drodze do 22150 jest najmniej bloków, głównie droga. Do 24716 sygnał idzie przez las. Dziwi mnie słaby sygnał na 20884, gdyż na drodze stoi jedynie centrum handlowe M1, chyba że występują jakieś zakłocenia bądź ten BTS także jest obciążony. T-mobile głównie przemawia do mnie z brakiem limitu, jeśli prędkość 20Mb/s byłaby dość stabilna to mógłbym się zdecydować, jedynie ta cena za urządzenie.

Internetu używam do grania, oglądania Youtube - norma.

Nie sprawdzałem innych operatorów.

Przy okazji zapytam jeszcze, PLUS i Cyfrowy Polsat dzielą te same BTS'y?


Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc!
Potrzebujesz dużo internetu czy nie bo o to głównie teraz chodzi. Jeśli tak no to wiadomo oferta T-Mobile tylko jeśli nie to np zobacz ofertę NJU za 29zł na początku masz 40 GB później co raz więcej za staż w tej samej kwocie. To jest oczywiście oferta bez urządzenia jeśli chodzi o T-Mobile to miałbyś router przynajmniej z 2CA i mogłbyś z tego korzystać bo nadajnik w twojej okolicy ma LTE 800, 1800, 2600. Więc czego oczekujesz? Dużej ilości GB czy te 40 GB wystarczy na początek?
ODPOWIEDZ