Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

Nie jest pewne, a nawet jest spora szansa, że się nabiegasz za tą kartą, bo to ciężko osiągalne. To nie będzie takie proste. Ja proponuję wyjść z założenia - jeżeli do 100 GB to za 50 zeta na 100 dni czyli pi razy drzwi 17 zeta na miesiąc i se chomika jeszcze doładujesz z tego. Jeżeli to będzie sporo za mało to poszedłbym w T-Mobile. Jednak router Ci zostanie, a to nie jest kiepska oferta, o ile ją wykorzystasz i jej faktycznie potrzebujesz. I ile oczywiście transfery dadzą radę. To moja sugestia. Mają te swoje dni na testowanie "best in test" - czemu nie? No i pytanie takie przyszłościowe - czy sieć "best in test" jak połapie klientów nie zacznie ciąć i po swojemu pasmem dzielić? To takie moje wolne przemyślenie. Pozdro :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

To sa startery do migracji od innego operatora, podajesz RBM 7MNP oni wiedza co to za starter.często nie zamawiają ich bo za to nic nie mają. Oni wciskają abonament bo za to jest prowizja. Karta jest darmowa i słuzy do przejścia do RBM.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Jeszcze jedno pytanie, czy musi być to koniecznie karta głosowa? Bo wszystkie które kupiłem w ciągu ostatnich dni to są karty typowo do internetu.
Bo jeżeli karta musi być typowo głosowa to muszę nabyć i zarejestrować kolejny starter.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Tak musi być głosowa bo RBM to taryfa głosowa.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Ale misja z tym starterem. Faktycznie nigdzie go nie mają. Obskoczylem 3 salony. Jutro jeszcze skoczę do ostatniego3, najstarszego. Może tam będzie.
Już wiem co to za skrót to MNP. Mobile Number Portability, i faktycznie jest to jedyny starter RBM na który można przenieść numer.
Powiedzcie mi jeszcze taka rzecz, czy te startery są dostępne TYLKO w salonach? Czy w innych miejscach też mogą być?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Tylko w salonach, oni ich nie zamawiają. Z wiadomych powodów.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Bo pozostałe tzn ten za 5zl to jest dostępny w kilku miejscach. Ale w żaden sposób mnie nie urządza :D
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

A jak ma się takie zwykłe przeniesienie numeru do RBM w tej sytuacji?
Tutaj też dostajemy bonus RWK i 20gb. Więc gdzie jest szkopuł? Do jakiej trafiamy taryfy przenosząc numer w sposób opisany w linku poniżej? Bo jeżeli RBM na kartę I lub II to w obu przypadkach można włączyć DIL posiadając 30zl na koncie.

https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
Ostatnio zmieniony 2018-01-18, 20:40 przez exik, łącznie zmieniany 2 razy.
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

To masz opcję nr 2 - to samo za 50 zeta na 100 dni + możliwość wykupienia różnych usług smsami premium. Czy to Cię urządza to już sam musisz przekalkulować :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: dzejk »

exik pisze:A jak ma się takie zwykłe przeniesienie numeru do RBM w tej sytuacji?
Nie uda się prznieść numeru na zwykły starter rbm - po prostu "system" go nie puści.
Ludki w salonach mogą tego nie wiedzieć, ale jak zaczną klepać w kompa to nagle zonk.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

A w tym linku nie ma w ogóle mowy o starterze 7MNP, tylko o tym ze dostanę tymczasowy starter play a resztę zalatwi salon.
Zobaczcie..

https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

No w Red Bullu wylądujesz. Tyle, że w ich nowej taryfie - Energy, w której nie ma tego darmowego LTE, a musisz się dostać do starej taryfy. Tu masz dwie zakładki:
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy

Po lewo nową, a po prawo starą.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

No właśnie nie. Wg regulaminu promocja przenieś numer na kartę i otrzymaj bonus dotyczy oferty RedBull Mobile na Kartę a nie Energy na kartę.
Tylko fakt, w regulaminie faktycznie jest napisane że przeniesienie w ramach tej promocji zostanie wykonane na taryfę 7MNP.
https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2017.pdf


Więc czego dotyczy ten zapis, że dostanę tymczasowy starter Play a resztę będzie załatwiał salon?

Obrazek
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

Teoretycznie - salon ma "dopieścić" przenosiny i teoretycznie powinieneś wylądować w odpowiedniej taryfie. To tak teoretycznie...
A w praktyce to albo nie wiedzą w ogóle o co chodzi, albo mają parcie na nową taryfę albo nie chcą na starą przenosić, bo starterów nie chce im się zamawiać("po co się bawić w zamawianie simów dla jakiegoś typa, który wpadł mi z ulicy i dvpę mi zawraca o jakąś starą taryfę na kartę, z której nic nie mam?" Nawet się im nie dziwię i na ich miejscu miałbym dokładnie takie samo podejście :) ). Jak to jest - nie wiem. Fakt jest jeden - jak sam nie dopilnujesz to wylądujesz w nowej :)
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

No tak, ale promocja Przenieś numer do RedBull Mobile na Kartę i otrzymaj bonus dotyczy tylko i wyłącznie przeniesienia na 7MNP. Więc jeśli wyraźnie zaznaczę że chcę przenieść numer w ramach tej promocji to POWINNI zorganizować odpowiednią kartę.

W salonach pracują teraz sympatyczne Panie, a ja lubię i umiem z nimi rozmawiać więc może się uda :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Panie nie mają nic do rzeczy, tym zawiaduje system. Jedyna opcja uzyskania RBM7MNP i bonusa z RWK to migracja od innego operatora na starter RBM 7MNP. I z tym bywały nie raz problemy bo system nie przepuszczał. Ogólnie konsule mają karciarzy w ...e.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

RBM w ogóle nie przewiduje przeniesienia numeru do siebie w inny sposób niż ten o którym dyskutujemy. A więc jeżeli ten sposób jest tak ciężki do zrealizowania to przeniesienie numeru do RBM jest prawie niemożliwe.

Po co w takim razie RBM oferuje klientom przeniesienie numeru jeżeli jest to niemal niemożliwe?? Co za bezsensowna sytuacja.
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: robertnik »

To "okazja" i tak ją należy traktować. Obsługa tej oferty w pełni zasługuje na całą paletę przyjemnych epitetów.
Parę lat temu próbowałem. Nie pomagały telefony do BOK, poruszanie tematu na oficjalnym forum... Po prostu zdrowiej jest zapłacić 5dych na kwartał. To i tak okazja.
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

matek451 pisze:Panie nie mają nic do rzeczy, tym zawiaduje system. Jedyna opcja uzyskania RBM7MNP i bonusa z RWK to migracja od innego operatora na starter RBM 7MNP. I z tym bywały nie raz problemy bo system nie przepuszczał. Ogólnie konsule mają karciarzy w ...e.
Panie jednak mają sporo do rzeczy, bo przenieść trzeba mieć na co, a konkretnie na startery określonego typu. Jak ich nie ma na salonie to przenosin nie ma, co było już tu nie raz i nie dwa poruszane i ludzie nie bez powodu biegali po salonach, a to, czy te startery w danym salonie się w ogóle pojawią zależy od "widzimisię" ów pań, bo z tego większej pensji i tak nie zobaczą - kółko się zamyka.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Mam kartę!
Szkoda, że nie można ich kupić to <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> bym wszystkie :)

Chociaż, w regulaminie jest że kartę można aktywować przez 3 lata od przeniesienia numeru. A więc przeniosę więcej numerów.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Obrazek

Rozmawiałem dość długo z Paniami i powiedziały mi następującą rzecz. Te startery są w każdym salonie, tylko pytając o starter RBM 7MNP wszyscy pracownicy szukają starterow do sprzedaży (one nie wiedzą że ten starter się tak nazywa)
Trzeba pytać o przeniesienie numeru, wówczas pracownicy zaglądają w zupełnie inne miejsce, gdzie te startery są. U mnie w salonie mieli ich aż 2 kartony.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: onken »

Guzik prawda, nie w każdym a wręcz mało którym.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ODPOWIEDZ