Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Moi drodzy,
Elbląg ulica Braniewska. Osiedle i czarna dziura jeśli chodzi o dostawców Internetu. Nie ma nic oprócz Orange na kablu do 5mbit. (Stare kable z lat 90)

Zmuszony jestem wybrać LTE, rzuciłem okiem na mapę bts i nie widzę w swojej okolicy nic oprócz aero2 i networks2.
Zupełnie nie wiem czy jakieś sieci typu plus, Play, T-mobile korzystają z tych nadajników. Nie wiem jaką sieć wybrać i na który bts skierować antenę sorensen dual mimo na 1800 (mam zamiar zakupić)
Do nadajnika aero2 1800 mam dosłownie 200-300m, ale nie wiem czy on się do czegoś nadaje.
Przeznaczenie: Netflix, player, Youtube, konsola
Proszę o pomoc, rozjasnijcie mi trochę sprawę.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: wojteks »

Aero2 to Plus, Networks to T-Mobile i Orange. Kup startery i przetestuj telefonem z LTE, opisy jak to zrobić w wielu postach na forum.
Nie pomagam na PW!
tired
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 154
Rejestracja: 2017-11-14, 12:49

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: tired »

Playa też przetestuj na Dąbrowskiego jest nadajnik. Napisz również ile potrzebujesz GB. Czy 100 GB wystarczy.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Bez anteny:
Orange - dramat
T-Mobile: d20 up6
Play: d20 up13
Plus: d6 up16

Wniosek taki, że raczej Play. Jaka oferta byłaby najlepsza jeżeli chodzi o pakiet danych (100GB musi być, netflix i Yt pochłania naprawdę sporo)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

W Play bez umowy minimum 100GB na LTE z pełna prędkością to koszt 5 zł/m-c. Po 100GB możliwy lejek 2Mb/s, w praktyce operator pozwala na więcej. Jak za mało to korzystasz z 2 kart na m-c. Zapoznaj się z viewtopic.php?f=10&t=44149&start=1965 i wcześniejszymi stronami. To usługa Darmowy Internet LTE bez limitu na karcie RBM na Karte 5 z RWK. Na Dabrowskiego 2E działa BTS Play, na nim pozwolenia na LTE1800, LTE2100 i LTE2600 z ich agregacją. Pokaż screena z połączenia LTE w Play z aplikacji Network Cell Info i speedtest, wykonaj w domu i na zewnątrz.Masz do niego około 500m. @ piotrzet nie strasz , nie strasz bo się z...... Zgłaszaj gdzie możesz, nawet do Pana Boga i tych odpowiednich służb :szok:
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Matek451 dziękuję za bardzo rzeczową i konkretną informację. Przejrzałem temat który podlinkowałeś. Ostatnia + kilkanaście stron wstecz oraz pierwsza i kilkanaście stron na przód. Niemniej z dyskusji nie jestem w stanie za bardzo wywnioskować o co chodzi i na czym polega myk.
Gdybym mógł poprosić o przedstawienie w kilku podpunktach na czym polega myk, to będę bardzo wdzięczny.
Rozumiem, że Play to również red bull mobile i taki starter będę potrzebował. Trochę się nie łapie w tych skrótach (rozumiem, że chodzi o taryfy) RBM5 to chyba red bull mobile 5 a DIL to darmowy internet LTE, RWK nie rozszyfrowałem.

Screeny zaraz dołącze

Test w domu, jakoś wyjątkowo dobrze dzisiaj. Z kartą wsadzoną w modem lte i router wynik jest znacznie mniejszy. Około 16-22
http://www.speedtest.net/pl/result/a/3568828281

Obrazek Obrazek


Test przed domem, metr od drzwi wejściowych, kosmos:
http://www.speedtest.net/pl/result/a/3568822356

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-01-17, 18:29 przez exik, łącznie zmieniany 6 razy.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: piotrzet »

RWK to rok ważności konta. Myk polega na tym że pewne masz 100 GB reszta to wielka niewiadoma. Więc albo oferta T-Mobile albo kupowanie tylu kart RBM ile netu ci potrzeba
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Podstawa to przejście od innego operatora do RBM. Kupisz starter Orange Free za 5 zł w salonie Orange, tam go rejestrujesz i podajesz dane adresowe. W zamian otrzymasz bonus 100GB https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-N ... ta-p/22821 wykorzystaj go lub nie. Idź do salonu Play i przenieś ten numer na taryfę RBM 7MNP, to specjalny starter nie do sprzedaży, salon Play musi takie posiadać. Po przeniesieniu aktywuj bonus https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2017.pdf otrzymasz 20GB i Rok Ważności Konta. Aktywacja kodem, na Play 24, SMS-em lub telefonicznie 790666666 , wykorzystaj te 20GB. Następnie kodem *163#, na Play 24 zmieniasz taryfę na RBM na Karte 5 , RWK przejdzie na nią. Na tej taryfie działa DIL. Doładuj za 30( 50) zł i włącz DIL na 30 dni. Za doładowanie dostaniesz bonus 1(2)GB, to taryfa głosowa i musisz mieć zawsze aktywny jakiś pakiet internetowy aby DIL działał na maksa. Regulamin https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf zgodnie z nim po 100GB możliwy lejek 2Mb/s, internet działa dalej . Operator podchodzi dość elastycznie do tych 100GB, pozwala wykorzystać więcej jak 100GB z maksymalna prędkością. Podstawowa zaleta to brak kagańca na dwa lata., usługa działa od 52 m-cy.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Powyżej dodałem linki i screeny z testu prędkości i siły sygnału. (moja poprzednia wiadomość - edytowałem)
Czy początkowo muszę kupić starter orange? Pakietu orange i tak nie wykorzystam, ponieważ zasięg jest tragiczny, ledwo 1,5mbs down i jakieś ułamki up. Czy może być to karta jakiejkolwiek innej sieci?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Może być karta głosowa z Plusa, T-Mobile, Orange czy innych operatorów wirtualnych, ważne aby była w niej zarejestrowana. Łączysz się na LTE2100, parametry sygnału w domu dostateczne, przed domem dobre. Prędkości mówią same za siebie. Jak widzisz jeden taki tutaj nie rezygnuje , na siłę wciska ci kit. 100GB jest gwarantowane, dostałeś regulamin a Play go przestrzega a w grudniu praktycznie nie było lejka. Wielokrotnie wykorzystywałem po 200 i więcej GB z pełną prędkością a korzystam już 5 rok. Oczywiście duże pliki pobieram nocą aby nie przeciążać sieci w godzinach szczytu. Zasięg Orange i T-Mobile u ciebie zapewnia wspólna sieć Networks. Najbliższy BTS przy Bema 80, na nim LTE1800NW czyli 15MHz pasma w MIMO2x2 z DL do 112Mb/s z którego korzystają klienci obydwu operatorów. Brak szans na większe prędkości u tych operatorów z tego BTS-a. Najbliższy BTS z LTE2600 T-Mobile i LTE1800NW to Królewiecka 217 i Dąbka 134. LTE800 z LTE1800NW to Porazińskiej 9.
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

matek451 pisze:czy innych operatorów wirtualnych
No oprócz Fakt Mobile i samego RBM. Na Vikinga bym uważał(wspólny system doładowań, więc może i baza) i Virgin(Play ma przejąć i może już bazy też połączone) :)
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Do testów kupowałem startery do internetu, czy te się nadadzą do tej operacji?

Bo jeśli tak, to:
1. wezmę jutro np starter t-mobile (zarejestrowany). Pójdę do salonu Play i przeniosę numer na Red Bull Mobile 7 MNP. Rozumiem, że w salonie dostane jakiś nowy starter.
2. Aktywuje bonus 20GB i Rok Ważności Konta i wykorzystam.
3. Aktywuje na Play24 taryfę RedBull Mobile na kartę 5.
4. Doładuję konto kwotą 50zł i włącze usługę Darmowy Internet LTE.

I jak to teraz działa? Co miesiąc muszę aktywować jakikowiek pakiet internetu (chociażby za 5zł) w sensie, co miesiąc doładowywać po 5zł i kupować najmniejszy pakiet internetu?

Dobrze zrozumiałem?
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

Ogólnie opcje masz dwie:
1) łatwiejsza, ale i droższa - przechodzisz z Fakt Mobile do odpowiedniej taryfy w RBM - wówczas za 100 GB + ewentualna łaska ponad limit ze strony Play wychodzi 50 zeta za 100 dni;
2) trudniejsza, ale tańsza i o tej @matek wspominał - przechodzisz do RBM od innego operatora i uda Ci się upolować salon z odpowiednią kartą.

W obu opcjach chodzi o to, że a) musisz mieć 30 zeta na koncie by aktywować LTE; b) mieć aktywny pakiet internetowy by to LTE działało. W przypadku opcji 2) Koszt to ok 60 zeta na rok, 5 zeta za miesiąc. Po roku tracisz ważność konta i albo szukasz nowych kart albo korzystasz z opcji 1). Ale w opcji 1) musisz raz na 100 dni doładować się za 50 zeta by przedłużyć ważność konta, a kasę możesz przeznaczyć na cokolwiek, byleby mieć 30 zeta na aktywację LTE w kolejnym miesiącu.
Ogólnie - w opcji 2) masz neta za 5 zeta, w opcji 1) za jakieś 17 zeta, ale w opcji 1) masz kasę na doładowanie chomika, showupa, czy WOSP, więc realny koszt zależy od Ciebie. Coś z tą kasą możesz zrobić.
W obydwu opcjach musisz pamiętać kiedy kończy się termin darmowego LTE, by go przedłużyć w odpowiednim momencie.

To tak w telegraficznym skrócie.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: krystianb »

Ostatnio widziałem info, że z fakt mobile nie da się już na żadną inną taryfę przejść, ale ile w tym prawdy?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Czyli nie jest to pewne, że w salonie Play dadzą mi starter RBM 7MNP? Co to w ogóle za skrót 7MNP? Mam tak powiedzieć w salonie czy to jakiś skrót?
Dlaczego nie każdy salon posiada taką kartę? Jeżeli nie jest to karta do sprzedaży to dlaczego mają mi ją sprzedać jak będę chciał przenieść numer?
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

Nie jest pewne, a nawet jest spora szansa, że się nabiegasz za tą kartą, bo to ciężko osiągalne. To nie będzie takie proste. Ja proponuję wyjść z założenia - jeżeli do 100 GB to za 50 zeta na 100 dni czyli pi razy drzwi 17 zeta na miesiąc i se chomika jeszcze doładujesz z tego. Jeżeli to będzie sporo za mało to poszedłbym w T-Mobile. Jednak router Ci zostanie, a to nie jest kiepska oferta, o ile ją wykorzystasz i jej faktycznie potrzebujesz. I ile oczywiście transfery dadzą radę. To moja sugestia. Mają te swoje dni na testowanie "best in test" - czemu nie? No i pytanie takie przyszłościowe - czy sieć "best in test" jak połapie klientów nie zacznie ciąć i po swojemu pasmem dzielić? To takie moje wolne przemyślenie. Pozdro :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

To sa startery do migracji od innego operatora, podajesz RBM 7MNP oni wiedza co to za starter.często nie zamawiają ich bo za to nic nie mają. Oni wciskają abonament bo za to jest prowizja. Karta jest darmowa i słuzy do przejścia do RBM.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Jeszcze jedno pytanie, czy musi być to koniecznie karta głosowa? Bo wszystkie które kupiłem w ciągu ostatnich dni to są karty typowo do internetu.
Bo jeżeli karta musi być typowo głosowa to muszę nabyć i zarejestrować kolejny starter.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Tak musi być głosowa bo RBM to taryfa głosowa.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Ale misja z tym starterem. Faktycznie nigdzie go nie mają. Obskoczylem 3 salony. Jutro jeszcze skoczę do ostatniego3, najstarszego. Może tam będzie.
Już wiem co to za skrót to MNP. Mobile Number Portability, i faktycznie jest to jedyny starter RBM na który można przenieść numer.
Powiedzcie mi jeszcze taka rzecz, czy te startery są dostępne TYLKO w salonach? Czy w innych miejscach też mogą być?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: matek451 »

Tylko w salonach, oni ich nie zamawiają. Z wiadomych powodów.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

Bo pozostałe tzn ten za 5zl to jest dostępny w kilku miejscach. Ale w żaden sposób mnie nie urządza :D
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

A jak ma się takie zwykłe przeniesienie numeru do RBM w tej sytuacji?
Tutaj też dostajemy bonus RWK i 20gb. Więc gdzie jest szkopuł? Do jakiej trafiamy taryfy przenosząc numer w sposób opisany w linku poniżej? Bo jeżeli RBM na kartę I lub II to w obu przypadkach można włączyć DIL posiadając 30zl na koncie.

https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
Ostatnio zmieniony 2018-01-18, 20:40 przez exik, łącznie zmieniany 2 razy.
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

To masz opcję nr 2 - to samo za 50 zeta na 100 dni + możliwość wykupienia różnych usług smsami premium. Czy to Cię urządza to już sam musisz przekalkulować :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: dzejk »

exik pisze:A jak ma się takie zwykłe przeniesienie numeru do RBM w tej sytuacji?
Nie uda się prznieść numeru na zwykły starter rbm - po prostu "system" go nie puści.
Ludki w salonach mogą tego nie wiedzieć, ale jak zaczną klepać w kompa to nagle zonk.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

A w tym linku nie ma w ogóle mowy o starterze 7MNP, tylko o tym ze dostanę tymczasowy starter play a resztę zalatwi salon.
Zobaczcie..

https://www.redbullmobile.pl/obsluga-kl ... to-proste/
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

No w Red Bullu wylądujesz. Tyle, że w ich nowej taryfie - Energy, w której nie ma tego darmowego LTE, a musisz się dostać do starej taryfy. Tu masz dwie zakładki:
https://www.redbullmobile.pl/oferta/na-karte/taryfy

Po lewo nową, a po prawo starą.
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

No właśnie nie. Wg regulaminu promocja przenieś numer na kartę i otrzymaj bonus dotyczy oferty RedBull Mobile na Kartę a nie Energy na kartę.
Tylko fakt, w regulaminie faktycznie jest napisane że przeniesienie w ramach tej promocji zostanie wykonane na taryfę 7MNP.
https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 2.2017.pdf


Więc czego dotyczy ten zapis, że dostanę tymczasowy starter Play a resztę będzie załatwiał salon?

Obrazek
charlie112

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: charlie112 »

Teoretycznie - salon ma "dopieścić" przenosiny i teoretycznie powinieneś wylądować w odpowiedniej taryfie. To tak teoretycznie...
A w praktyce to albo nie wiedzą w ogóle o co chodzi, albo mają parcie na nową taryfę albo nie chcą na starą przenosić, bo starterów nie chce im się zamawiać("po co się bawić w zamawianie simów dla jakiegoś typa, który wpadł mi z ulicy i dvpę mi zawraca o jakąś starą taryfę na kartę, z której nic nie mam?" Nawet się im nie dziwię i na ich miejscu miałbym dokładnie takie samo podejście :) ). Jak to jest - nie wiem. Fakt jest jeden - jak sam nie dopilnujesz to wylądujesz w nowej :)
exik
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2018-01-15, 02:32

Re: Wybór dostawcy LTE, Elbląg - czarna dziura

Post autor: exik »

No tak, ale promocja Przenieś numer do RedBull Mobile na Kartę i otrzymaj bonus dotyczy tylko i wyłącznie przeniesienia na 7MNP. Więc jeśli wyraźnie zaznaczę że chcę przenieść numer w ramach tej promocji to POWINNI zorganizować odpowiednią kartę.

W salonach pracują teraz sympatyczne Panie, a ja lubię i umiem z nimi rozmawiać więc może się uda :)
ODPOWIEDZ