T-Mobile LTE, B528s-23a - jaka antena?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sadfstrdyui

Re: T-Mobile LTE, B528s-23a - jaka antena?

Post autor: sadfstrdyui »

Router mam na parapecie na zewnątrz, ale docelowo będzie w środku. W środku były minimalnie gorsze parametry, dlatego pomysł o antenie na zewnątrz.
Z agregacją miałem problemy wczoraj wieczorem. Nie chciała włączać się automatycznie, pomimo podłączonych kilka kompów i pobierania plików. Prędkość pobierania była około 20 Mb/s. Dzisiaj pobieranie jest 30-50 Mb/s. Mam łącze 60 MB/s i chciałbym je wykorzystać, a brak agregacji zmniejsza pobieranie do 15-25Mb/s.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile LTE, B528s-23a - jaka antena?

Post autor: matek451 »

Prędkości tak jak SINR są zmienne w czasie więc nikt nie zagwarantuje ci prędkości 60Mb/s , szczególnie w godzinach wieczornych. Oczywiście też nie wiadomo jak to będzie z upływem czasu i czy prędkości nie będą maleć gdy w okolicy przybędzie użytkowników. T-Mobile nie gwarantuje prędkości , nawet minimalnej. Antena zewnętrzna pracująca w pasmie LTE1800 i LTE800 , polecane szerokopasmowe np. ATK-502 z Telkoba, dwie sztuki w pozycji x-cross.
sadfstrdyui

Re: T-Mobile LTE, B528s-23a - jaka antena?

Post autor: sadfstrdyui »

Na tę antenę chyba faktycznie szkoda kasy.
Problem jest z agregacją LTE 800 i 1800. Gdy pasma są agregowane, to pobieranie jest około 40 Mb/s. Jeżeli agregacja sama wyłączy się, to przeskoczy na LTE 1800 i pobieranie jest 15 Mb/s. Agregacja sama nie chce się włączyć.
Aby powróciła agregacja, to muszę w HManager przejść tylko na LTE 800 i powrócić na LTE 800 + 1800.
Są jakieś pomysły na poprawę?
ODPOWIEDZ