Jaki operator w takiej lokalizacji? :x Radom!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
smk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-02-11, 19:53

Jaki operator w takiej lokalizacji? :x Radom!

Post autor: smk »

Witam.
Prosiłbym o pomoc doświadczonych osób w temacie wyboru Internetu LTE do domu - z routerem, a nie jakimś lipnym modemem do USB. I jeśli polecacie jakiś sposób do potestowania bez umowy różnych operatorów, dajcie mi proszę znać. Widziałem, że sporo osób pisało o RBM, ale chyba tam trzeba przenosić numer. Czy warto kupić starter za 5 zł, czy coś innego. Chociaż niestety, ale nie mam urządzenia pod LTE, jedynie telefon, który je obsługuje, więc sygnał będzie gorszy.
Najbliżej są nadajniki od Playa i to kilka oraz T-Mobile około 1,5 km ode mnie. Z dwa nadajniki Plusa również są w okolicy 1 km. T-Mobile wydaje się najlepszy (limity i cena), Play dosyć słabo 60 zł za 100 GB i lejek powyżej tego... Są BTSy Playa, czy inne firmy z nich korzystają? Czy nie patrzeć na odległość i z routerem typu B525s od T-Mobile Internet będzie śmigał nawet na te 2 km odległości.
Dodam, że BTSy ogólnie są między budynkami, raczej niewidoczne od nas z domu, chociaż mieszkamy na 1 piętrze. I jestem w zagwostce - podpisałbym umowę na test z T-Mobile, ale jednak jest ryzyko, że nie uznają rezygnacji bo coś niechcący uszkodzę i będzie lipa - umowa na ponad 2 lata....

Moja lokalizacja to okolica adresu Główna 9 , 26-600 Radom.
Rubel
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 174
Rejestracja: 2014-04-13, 16:58
Lokalizacja: Sierosław

Re: Jaki operator w takiej lokalizacji? :x Radom!

Post autor: Rubel »

Najlepiej jeśli wykorzystasz najbliższy BTS LTE a więc aero 2. W przyszłości pasmo UMTS2100 Plusa będzie wykorzystane prawdopodobnie na potrzeby nowego LTE, a skoro on jest to jakie masz parametry sygnału oraz download i upload tego pasma 2100MHz ?

BTSy między budynkami oddalone o 1,5km nic dobrego nie wróżą.
ODPOWIEDZ