Jaki Internet w Niemczech?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dexter18

Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: dexter18 »

Witam, dawno mnie na forum nie było. Wyjeżdżam dziś do Niemiec i chciałem się spytać doświadczonych użytkowników, jaki internet wybrać. Sprzęt mam swój E3276+3420v2. Miejscowość to Wehingen. Ktoś poleci coś dobrego?
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: adziu82 »

Na kartę chyba z tego co pamiętam, więcej jak 5 Gb nie dostaniesz, używałem 4 lata w DE o2, działało fajnie, ale mało danych jednak było, Niemcy, to nie Polska, nie dają dużo.
Cena chyba 20e, ale w E-Plus było za 15 e też 5GB.
RAW
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: key »

Niemcy maja drogi LTE - porownanie w Europie: https://www.der-prepaid-vergleich.de/wp ... uropa.jpeg

Sprawdz zasieg przy pomocy polskiego SIMa - jesli bedzie E-Plus i/lub O2, to za 15€ masz 5,5 GB w Aldi. Odnowienie danych kosztuje 15€. Starter 13€, z tego 10€ do zuzycia.

Jesli nie bedziesz mial tylko Vodafone, to za 20€ dostaniesz 4 GB - szukaj SIMa w sklepach Edeka, siec "Edeka Mobile".
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: greenfrog »

key pisze:Niemcy maja drogi LTE - porownanie w Europie: https://www.der-prepaid-vergleich.de/wp ... uropa.jpeg
Niemcy od zawsze mają drogi internet. :cry:
key pisze:Jesli nie bedziesz mial tylko Vodafone, to za 20€ dostaniesz 4 GB - szukaj SIMa w sklepach Edeka, siec "Edeka Mobile".
Ewentualnie możesz rozważyć Lidl Connect Surf Karte, któtra też działa na Vodzie, a ma cenę i wielkość pakietu miesięcznego jak u Aldika, ale musisz pamiętać, że po wyczerpaniu całego transferu 5,5 GB transmisja się wyłącza całkowicie a nie przycina znacznie prędkość jak u konkurencji.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: key »

W Lidl jest to troche inaczej rozwiazane - po ukonczeniu sie danych lub uplywie 30 dni mozna zamowic pakiet na nowo.

W Aldi masz doladowanie do wartosci startowej, bez zmiany dlugosci trwania pakietu.
Nie pomagam na PW.
greenfrog
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 217
Rejestracja: 2007-06-16, 10:41
Lokalizacja: z kanapy

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: greenfrog »

key pisze:W Lidl jest to troche inaczej rozwiazane - po ukonczeniu sie danych (...) mozna zamowic pakiet na nowo.
Rozumiem, że bez oczekiwania do końca 30-dniowego okresu rozliczeniowego. Skąd ta informacja, bo w cenniku jej nie widzę?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: key »

https://www.lidl.de/de/internet-stick/s7373647 ->Surf-Karte -> Produktinformationsblatt:
Nach Verbrauch des gebuchten Datenvolumens oder Ablauf der Verbrauchsfrist endet Ihr Paket automatisch; keine automatische Verlängerung.
Nie pomagam na PW.
Trucker
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-04-16, 13:44

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: Trucker »

Polecam sprawdzić Simglob
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: key »

...kosztuje tylko 2x oferta lokalna.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: adziu82 »

@key - 125 zł za 5 GB. Tanie na pewno nie jest. W Aldi za 15 € mamy 5 GB, czyli jak pisałeś, dwa razy drożej.
@trucker - dlaczego polecasz?
RAW
latirro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-27, 19:59

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: latirro »

witajcie, jest w sieci Lebara pakiet 10gb za 19.99euro, tylko zamawiamy go przez aplikację w "dodatkach", cały myk że nie zamówimy samego dodatku z internetem. Musimy najpierw wybrać przedpłacony plan np. 1,5gb+minnuty(200 w lebarze i 50 do Polski) za 10euro, za 15euro mamy plan z 3gb +200minut, to nam uaktywnia konto na miesiąc i z tym możemy zamówić owe 10gb internetu za 19.99euro. Jak duzo korzystamy mozemy zamówić kilka takich dodatków, im ich więcej tym taniej nam wychodzi bo w najtanszej opcji 30 euro za miesiac za 11,5 gb (2,6Euro/GB) , 50 euro za 21,5 gb (2,32 Euro/GB).
Zawsze to połowę taniej niż u nas po wyczerpaniu limitu w roamingu i chyba trochę korzystniej niż u konkurencji jeśli 5gb to dla nas stanowczo za mało.
jeszcze jedno, jestem w okolicach Hamburga i mam tylko 3G, nie wiem czy to taka karta czy akurat u mnie nie łapie LTE, nie mniej z takiego internetu niemieckiego tutaj korzystam, pozdrawiam
freazyyx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2021-01-12, 20:34

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: freazyyx »

mozna tez kupic lebare za 79,99€ i miec 50gb internetu
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26106
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: wojteks »

Tak czy tak tanio jak w PL nie jest.
Nie pomagam na PW!
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: krychxagg »

To jest nic. W Kanadzie za 10GB internetu zapłaciłem 75 dolarów za miesiąc nie tak dawno (to ok. 220zl). Jak powiedziałem o cenach w Polsce za GB to zrobili wielkie oczy.
W DE też o wiele drożej, w T-Mobile płaciłem za 2gb jakoś 10 euro.
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
CharlesX

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: CharlesX »

W Niemczech warto zerknąć na:
https://www.freenet-funk.de/

1 GB za 69 centów dziennie lub no limit za 99 centów dziennie. Usługę podpina się pod swojego Paypala, z którego pobierają opłatę. Znajomy z tego korzysta i sobie chwali. Karta sim kosztuje 10 euro, jest dostarczana DHLem, przynajmniej tak to wyglądało w jego przypadku.
MagicznyKrzysztof
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-06-07, 16:36

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: MagicznyKrzysztof »

A ten No limit to ile?

I dziwić się, że StarLink budzi takie zainteresowanie przy tych cenach.
CharlesX

Re: Jaki Internet w Niemczech?

Post autor: CharlesX »

Przecież napisałem - 99 centów dziennie.
ODPOWIEDZ