Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: mazur-dsf »

Hej!
Moim problemem jest oczywiście wybór uslugodawcy internetu domowego LTE. Kablowy póki co nie jest dostępny dla tej lok.
Lokalizacja to Ul.Hipolitowska - Hipolitow.
Tylko w jednym oknie na parterze lapie mi lte. W kazdym innym nawet z reka na oknie jest tylko H×.
Transfery z telefonu programem nperf wahaja sie od 2Mb/s do 6Mb/s
Oczywiscie najlepiej by obylo sie bez masztów na kominie. Natomiast jezeli znacznie poprawi to sygnał to jestem otwarty na takie rozwiazanie.

Czy jest szansa na polepszenie sytuacji?

Bardzo dziękuję za poswiecony mi czas i za każdą pomoc.
Pozdrawiam robert
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: matek451 »

Zrób test na zewnątrz od strony BTS-a Play Stary Konik, na nim LTE1800, LTE2100 i LTE800. Pokaż screena. Na tym wyżej brak eNB, ECI BTS-a więc trudno zidentyfikować BTS i pasmo LTE. Czemu testujesz tylko Play, to ma być oferta na Kartę ? W Hipolitowie działa BTS NetWorks z LTE1800NW i LTE800 T-Mobile i LTE800 Orange. Warto przetestować T-Mobile. Abonament bez limitu za 49/59 zł na m-c z B525 za 49 zł.
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: mazur-dsf »

Testowałem Lte z PLAY bo myślałem, że ten maszt w Koniku to jedyne rozwiązanie.
Interesuje mnie najlepsza opcja (najszybszy i bez limitów) internetu w domu - czy to na karte czy abo i operator to już bez znaczenia. Router mogę też kupić oddzielnie jeżeli jakiś konkretny model będzie najbardziej optymalny.
Natomiast co do testów i screenów to będe na miejscu dopiero w piątek i wtedy dokonam pomiarów.
Ps: Network cell info nie pokazuje mi już żadnych informacji eNB, ECI BTS-a - nawet po zakupie wersji PRO i innych lokalizacjach. Chyba coś jest nie tak.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: matek451 »

Weź na 14 dniowe testy http://www.t-mobile.pl/pl/internet-domo ... e1?rel=nav z B525 i zrób testy w tej lokalizacji. B525 współpracuje z HManagerem, wymusisz w nim LTE800, LTE1800 i agregację LTE1800+800 na B525, sprawdzisz CID, parametry sygnału. Zrobisz speedtesty. Pozwoli to zadecydować o wyborze operatora. Na b525 sprawdzisz każdego operatora, nie ma simlocka.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: piotrzet »

Jeśli chodzi ci o prawdziwy internet bez limitu to w tej chwili jedynie ofertę taką ma T-Mobile. Ale zamiast na testy polecam kupienie karty strong LTE żeby dokładnie sprawdzić jakie masz możliwości a nie że będziesz miał podczas testów priorytret na nadajniku a po 14 dniach internet klęknie.
mazur-dsf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2018-02-20, 22:31

Re: Lte do domu. Trudny wybór. Lokalizacja. Pod Warszawa.

Post autor: mazur-dsf »

Bardzo dziękuję za porady. Zrobie testy tak jak sugerujecie i dam znac. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ