przedłużenie umowy PLUS LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: cis_krk »

Na co można liczyć teraz w plusie ? Obecnie posiadam ofertę promocyjną z happy days PLUS 50GBx2=100GB + nielimitowane LTE ( dobre sobie :)) za 59,99 zł abo ( w tej cenie był jeszcze router huawei b5186 za 3 zł). Niestety mają teraz 100 GB za 70 PLN msc + 550 gb do wykorzytsania ekstra w czasie umowy + jakieś raty za sprzet ( słaby wybór ) = porażka . Reasumując czy jestem w stanie coś ugrać tzn dostać ofertę którą posiadam i nie płacić więcej jak wypowiem umowę ? pozostał mi miesiąc na zastanowienie. Ostatecznie mogę im pokazać środkowy paluszek bo wybór opów spory ale przyzwyczaiłem się ze względu na bezawaryjność sieci.
crazzyiwan
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-05-13, 06:47

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: crazzyiwan »

ja tydzień temu ugrałem na 26 miesięcy po 25zł brutto z efakturą za 40GB + LTE bez limitu (100GB) D-LINK za 3zł.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: onken »

Masochista, 26 miesięcy...

Ja na przedłużenie mam 60 GB, LTE "bez limitu" i 200 GB noc, za 25 zł brutto

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: cis_krk »

onken pisze:Masochista, 26 miesięcy...

Ja na przedłużenie mam 60 GB, LTE "bez limitu" i 200 GB noc, za 25 zł brutto
a taka oferta dostępna była po złożeniu wypowiedzenia i dzwonili z ofertą czy mieli już gotową ? ładnie wygląda
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: onken »

Po wypowiedzeniu, ale... Powiedziałem im czy muszę pisac... i po negocjacjach... Konsultacjach z kierownikiem I dali bez tej niepotrzebnej papierologi ;) . Umowa na 12 miesięcy.

Już na dwóch kontraktach na takiej jadę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Marek7536
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2017-12-23, 13:38

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: Marek7536 »

Dobrze chodził tobie net od Plusa?,i tak się nie opłaca jeśli przekroczysz 60Gb to i tak nie masz bez limitu i prędkość spadnie bierz T-Mobile 49/59zł lub Orange za 70zł masz 250GB
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: onken »

U mnie działa ok, powyżej 60 GB mam jeszcze spokojnie około 120-150 GB bez limitu

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: cis_krk »

Oferta standardowa 100 gb + nielimitowane za 70 pln na 24 msc po zlozeniu wypowiedzenia wygląda tak: umowa na 18 msc pierwsze 6 msc 60 pln kolejne 12 msc 70 pln = słabizna. Plus ma naprawdę duże ego tym bardziej że to bez żadnego sprzetu który trzeba <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> w ekstra w ratach. :puknijsie:

rypsnąłem wypowiedzenie i poczekam aż wkrótce pojawi się u nich Nighthawk M1 wtedy zjem torta ciekawe czy to kwesta dni czy tygodni ale mają poślizg z netgearem
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: ktry »

To Plus daje naprawdę dobre warunki ,aby zerwać z nimi umowę. Myślę że mają dużo za dużo klientów na ten ich internet i muszą się części pozbyć ,aby usługa zaczęła normalnie działać. Chyba sobie w końcu zdali sprawę że nie mają pieniędzy na inwestycje ,więc pozbędą się trochę klientów tych najwięcej wymagających . Zostaną tylko ci co nie mają wyjścia ,lub nie potrafią liczyć i będą płacić .
Głupi i wierny klient to dobry klient.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: slobodan »

Jak tam Panowie temat przedłużenia umowy? Dają teraz jakieś ciekawe warunki? Mam umowę do sierpnia i się zastanawiam co można ugrać z DUK?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: ktry »

Jaką byś ofertę nie dostał to na pewno nie przebiją Tmobile z internetem domowym ,lub biurowym dla firm.
Warunek oczywiście zasięg i nie przeciążone nadajniki. Smart Dom spadł na psy ,telewizja tak staniała że nowa oferta jest tańsza nawet bez Smart ,więc nie ma sensu siedzieć w tej sieci. Ja mam do lipca i nawet za darmo nie zostanę z ich netem z prędkością podobną do darmowego Aero2.
uniu
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 195
Rejestracja: 2009-03-17, 21:41
Lokalizacja: Wołomin

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: uniu »

Witam
Aktualnie kończy mi się 26 miesięczny abonament 50% taniej na internet w plusie z routerem b315s. Będę składał wypowiedzenie. Jakie teraz są taryfy odnośnie osób przedłuzających umowe bo na stronie są tylko widoczne dla nowych umów?

Czy dalej mozna wywalczyc 50% rabatu i sprzet na własnośc za 3zł?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: matek451 »

Obecne oferty z DUK Plusa to dno i metr mułu. Pytasz na Telepolis i tam jest odpowiedź http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic ... start=3480 Nic się nie zmieniło od tamtej pory. SmartDom obecnie to rabat 10 zł a sprzęt na raty jak dla nowych. Biorąc pod uwagę FUP Plus nie ma nic sensownego do zaoferowania stałym klientom.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: onken »

O dawnych rabatach zapomnij...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
Specjalista_Plus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-06-13, 16:31

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: Specjalista_Plus »

uniu pisze:Witam
Aktualnie kończy mi się 26 miesięczny abonament 50% taniej na internet w plusie z routerem b315s. Będę składał wypowiedzenie. Jakie teraz są taryfy odnośnie osób przedłuzających umowe bo na stronie są tylko widoczne dla nowych umów?

Czy dalej mozna wywalczyc 50% rabatu i sprzet na własnośc za 3zł?
Witaj. Najlepiej będzie, jeśli w sprawie oferty napiszesz maila na adres: [email protected] Opisz w nim swoją sytuację, podaj dane identyfikacyjne, numer telefonu do kontaktu oraz preferowane godziny rozmowy. Jeśli w wiadomości wyrazisz również zgodę na kontakt telefoniczny, to nasz konsultant zadzwoni do Ciebie o wyznaczonej porze i postara się przedstawić ofertę jak najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Odpowie on również na wszystkie zadane pytania.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: onken »

To żeś się Pan specjalista wysilil...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19149
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: matek451 »

Szkoda czasu na pisanie pod ten adres mailowy, kontaktowałem się ze 3 razy, odpowiedź z ich strony standard. Nic ciekawego, wkoło powtarzana formuła i propozycje dużo gorsze od obecnej. Adres i konsultanci dla typowych Januszy, którzy myślą że w Plusie to Pana Boga za nogi złapali. Zaawansowani i zorientowani użytkownicy kwitują te ich obecne propozycje pustym śmiechem. Oferty przedłużeniowe z DUK w słabe i przy no limit z T-Mobile wyglądają żałośnie. Konsultanci z DUK sprawiają wrażenie że Plusowi wcale nie zależy na utrzymaniu klienta. No i konsultanci z DUK na 90% moich pytań nie znali odpowiedzi albo wygadywali bzdury, szczególnie jeśli chodzi o zagadnienia techniczne i sieć LTE Plusa. Ale to standard u wszystkich operatorów.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: piotrzet »

Nie standard a szczęście. Miałem w każdej sieci numer i nie raz trafił się ktoś obeznany w temacie w każdej z nich. Ale to chyba trzeba mieć większe szczęście niż żeby trafić 6 w lotto :D
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: Przmus »

Tymczasem u mnie w T-mobile:
Obrazek
(ten limit 2TB to sobie orientacyjnie ustawiłem)

Pobrałem co najmniej 600GB backupów, które wcześniej musiały siedzieć na chmurze.
Do tego mogę wreszcie robić dziennie backupy stronki WWW (3-5GB), zamiast trzymać je na innym VPSie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: piotrzet »

Jakoś mnie to nie dziwi. Spróbuj taki wynik wykręcić w plusie :D
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: Przmus »

Netflix w 4K (które swoją drogą na TV chyba nawet nie może być wyłączone) bierze ~7-8GiB na godzinę. To daje około 14 godzin oglądania, zanim wykorzysta się pakiet podstawowy 100GB w Plusie. Do tego zakłada się, że w domach jest zazwyczaj więcej telewizorów. Przy 2 telewizorach daje to możliwość obejrzenia po 7 godzin w miesiącu. Do tego dochodzą inne rzeczy.

Rozumie się, że to Internet mobilny, że są nadajniki obciążone, że to "dla dobra" innych klientów, ale niech reklamują to uczciwie i nie wprowadzają w błąd w regulaminach, tworząc iluzję możliwości pobrania takiej ilości danych jak na Internecie stacjonarnym. Limitów danych nikt się nigdy nie czepiał jeśli były wyraźnie określone. Łapanie klientów metodą krętactwa nigdy nie popłacało i w dłuższej perspektywie czasu się to na nich odbije.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: piotrzet »

O to właśnie chodzi gdyby podali jasno limit jakiś wtedy nie byłoby żadnego problemu tak to wprowadzanie klientów w błąd i UOKiK powinien się tym zająć
radek0582
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-03-06, 21:44

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: radek0582 »

no ale co zarobili do tej pory to ich,
a nie beda sie reklamowac przeciez "tylko u nas do 7 godizn netflixa miesiecznie"
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: Przmus »

Jeśli chodzi o UOKiK to już dostali kary za "PowerLTE" i ich "smartDOM": https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=12896

Tylko te kary są za niskie. Powinno się zrobić kary takie jak za nieprzestrzeganie GDPR - 4% rocznego przychodu. Wtedy odechciałoby się im stosowania praktyk tego typu.

Konsultantów też mają dziwnych. Dzwoniąc po wypowiedzeniu umowy i pytając jakie warunki byłyby satysfakcjonujące potrafią powiedzieć że z "własnego doświadczenia" im starcza około 50GB. Ale nie potrafią zrozumieć, że z Internetu reklamowanego jako "domowy" może korzystać więcej osób niż oni sami. Przy ich "skromnym" użyciu, jeśli robiłyby to powiedzmy 4 osoby to już wychodzi 200GB, a przy nich lejek prędkości do 0.5Mb/s.
A swoją drogą co ich obchodzi kto ile wykorzystuje. Regulamin oferty powinien być jasny, przedstawiać liczbę GB do wykorzystania, a praktyki tego typu:
viewtopic.php?p=575598#p575598
Specjalista_Plus pisze:[...] Jeżeli jednak wykorzystujesz nadmiernie łącze radiowe po wyczerpaniu pakietu dostępnego w Twojej taryfie, to może zostać zastosowana Polityka Uczciwego Korzystania tzw. FUP - powoduje ona obniżenie szybkości przesyłu danych w celu odciążenia pasma sieciowego dla pozostałych użytkowników. Polityka ta jest stosowana dla każdego przypadku indywidualnie w zależności od historii obciążenia sieci.
Definitywnie zakazane. Przecież to jest plucie klientom w twarz. Każdy może rozumieć "nadmierne" użycie w inny sposób. Te niby dostosowywanie limitów indywidualnie to też praktyka zabroniona. Dlaczego ktoś kto płaci tyle samo za Internet ma dostawać limity szybciej od kogoś innego (kto płaci tyle samo)? Umowy prawne (w tym regulaminy) powinny być tworzone w taki sposób aby jak najklarowniej przedstawić klientowi warunki korzystania z oferty. Nie powinno być żadnych niedomówień.

P.S, ze mną Polsat "przegrał" po 2 reklamacjach. Było to podajże w 2014 roku. Zaproponowali nawet zwrot kosztów aktywacyjnych. W tamtejszym regulaminie był wyraźny zapis w tabelce, że dla wybranej opcji (najdroższej), po wykorzystaniu pakietu podstawowego klient korzysta z "prędkości maksymalnej". Przy tańszych opcjach były chyba zapisy "do 20Mb/s", "do 40Mb/s" itd. W tym wypadku nie było "do", tylko bezczelne stwierdzenie że z maksymalną, nie "do maksymalnej". Niby stwierdzili, że zapis o FUPie i tak jest ważny ale regulamin faktycznie wprowadzał w błąd.
Zostało na tym, że rodzice nie zgodzili się już na kombinowanie i zmianę operatora (też problemem była 2 (w sumie niepotrzebna) usługa "smartDOMu" której opłata znacznie by wzrosła na 2 lata.

W każdym bądź razie jest to denerwujące, że po tylu latach dalej kręcą i kłamią z tą ich ofertą. To takie robienie z ludzi idiotów i wymuszanie interpretacji po ich myśli.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: dzejk »

Co z tego, że dostają kary, jak żaden operator ich nie płaci.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: przedłużenie umowy PLUS LTE

Post autor: piotrzet »

Zapis FUP jest potrzebny przed ochroną przed Januszami co kupują 1 aktywację dla całego bloku ale stosowanie go po 200 GB czy nawet mniejszej ilości to śmiech na sali.
ODPOWIEDZ