internet LTE domowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

Cześć.
Rozpoczynam przygodę z internetem bez kabli i proszę o pomoc. Chcę wypróbować zarówno sprzęt jak i operatora LTE aby wybrać możliwie najlepszą konfigurację. Mieszkam w Częstochowie przy ulicy Bienia 1. W miejscu zamieszkania mam dostęp do sieci Orange (mój operator komórkowy) oraz T-Mobile.pl, Plus, Play. W domu korzystam z CP do usługi TV. Nie mam żadnej wiedzy w tym temacie ale postaram się współpracować jak najlepiej umiem. Z góry dziękuję za pomoc :)
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet LTE domowy

Post autor: dzejk »

Najbliższy nadajnik to ul. Palmowa 25A - wieża Emitela - TON Błeszno, gdzie anteny ma każdy operator.
Przy czym najwięcej działających pasm ma play, bo wszystkie 4.
Kolejny t-mobile ma 2 (800 i 1800 MHz) i na tych dwóch operatorach bym się skupił.
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 05&zoom=17
Jeśli nie masz własnego sprzętu (nawet telefonu z LTE?) to możesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> z t-mobile abonament za 59,90 zł i routerem Huawei za 1 zł - masz w nim 14 dni na testy. Do tego starter na kartę play. Na nich sprawdzasz wszystkie pasma, robisz testy prędkości.
Nikt Ci nie broni sprawdzić także pozostałych operatorów - być może mają odpalone również pasma, których nie widać na mapie.
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

Re: internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

Dziękuję za szybką pomoc. Posiadam telefon z LTE Samsung A5. Wieża emitela na Palmowej 25 z mojego mieszkania jest niewidoczna. Zasłaniają ją 10 pietrowi bloki. Skorzystam z rady i wezmę sprzęt z t-mobile. Któr z routerów będzie najlepszy B525s,Huawei B525s Domowy,Huawei B529G Domowy,Huawei E5785Lh-22c. Czy mam szukać anteny do routera.
Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet LTE domowy

Post autor: dzejk »

Możesz zrobić wstępne testy na tym Samsungu - pobierz apki Network Cell Info Lite oraz speedtest by ookla. Pokaż wyniki na forum ze swojej karty orange. Co do t-mobile, to weź 1. lub 2. router - różnią się ceną, bo ten drugi ma wbudowaną baterię. Ten 3. to mobilna zabawka.
Po testach wyjdzie, czy potrzebujesz anteny. Pozostałe nadajniki są trochę dalej, ale sygnał powinien dolecieć z Palmowej.
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

Re: internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

Jeszcze raz dziękuję. Przesyłam testy wykonane na samsungu A5 z kartą Orange.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: internet LTE domowy

Post autor: dzejk »

Słaby sygnał LTE 1800 MHz z ul. Żyznej - budynek przemysłowy.
Spróbuj jeszcze pochodzić po mieszkaniu, może przy oknach złapiesz inny nadajnik (eNB).
Jutro możesz kupić starter z playa i porobić testy wieczorem. Play ma nadajnik nieco bliżej (ul. Bór 201 - budynek PZD).
Na samsungu możesz spróbować wymusić inne pasma, poczytaj viewtopic.php?f=14&t=46043#p526851
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet LTE domowy

Post autor: matek451 »

Połaczenie z BTS-em NetWorks Żyzna na LTE1800NetWorks, Kiepskie parametry sygnału. Zrób test na zewnątrz.
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

Re: internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

Witam,
Przesyłam testy wykonane z kartą PLUS-a. Nie wydają się być obiecujące ale może się mylę?
Nie umiem na samsungu A5 wymusić innego pasma. Prawdopodobnie potrzebny jest root którego nie posiadam.


Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet LTE domowy

Post autor: matek451 »

A skąd pomysł na Plusa i gdzie ten test? Bo to połączenie z LTE800sferii na BTS-ie Rększowice.
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

Re: internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

W każdym bądź razie próby wykonane z kartą Plusa.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: internet LTE domowy

Post autor: matek451 »

Ale na Bienia1 w Częstochowie? Bo tylko takie testy operatorów powiedzą czego po nich nożna się spodziewać w tej lokalizacji.
hhrh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-03-17, 22:43

Re: internet LTE domowy

Post autor: hhrh »

Próby robiłem na Bienia 1.
ODPOWIEDZ