Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gallagher
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-22, 10:15

Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: Gallagher »

Witam serdecznie. Z racji problemów z zasięgiem w moim nowym miejscu zamieszkania(obrzeża Wrocławia) jestem zmuszony łączyć się z internetem za pośrednictwem sieci UMTS.Mieszkanie wynajmuję, dlatego też raczej nie mam możliwości zawarcia umowy internetu kablowego. Kombinowałem z różnymi operatorami, jednak bez znaczących rezultatów - UMTS i max. transfer 380 kb/s. Rozumiem, że w moim przypadku nie ma możliwości skorzystania z tej oferty?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: onken »

DIL tylko po LTE.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Z jakiego urządzenia korzystasz?
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: damianek420 »

Witam. Byłem pytać w salonie Play o przeniesienie od innego operatora(Karta) do RBM7(karta) lecz powiedzieli że tylko taka możliwość na abonament.
Czy kupując niezarejstrowaną kartę RBM7 oraz udając się do salonu play w celu przeniesienia numeru z karty na tą kartę(kupioną na Allegro) aby mieć na niej RWK wykonają mi taką usługę ? Czy próbować szczęscia w innych salonach? (bez umów i abonamentu)
Gallagher
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-22, 10:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Gallagher »

dzejk pisze:Z jakiego urządzenia korzystasz?
Korzystam z modemu Option iCON 505. Testowałem też jakość połączenia na modemie Vodafone k3765, ale była dokładnie taka sama. Używam sieci play, jednak byłem zmuszony wybrać opcję roamingu krajowego(plus), ponieważ na domyślnych ustawieniach był dramat - połączenie było stale przerywane, a transfer wołał o pomstę do nieba. Zapoznałem się z kilkoma wątkami na forum i doszedłem do wniosku, że spróbuję kupić starter t-mobile, włączyć usługę strong lte i sprawdzić, jak to będzie wyglądało.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: kolor100 »

Gallagher pisze:
dzejk pisze:Z jakiego urządzenia korzystasz?
Korzystam z modemu Option iCON 505. Testowałem też jakość połączenia na modemie Vodafone k3765,
Przecież to modemy bez LTE... bosze
Gallagher
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-03-22, 10:15

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: Gallagher »

W porządku, rozumiem. W poprzednim miejscu zamieszkania korzystałem z dokładnie tego samego modemu i osiągałem o wiele wyższe transfery, a połączenie było stabilne. W telefonie mam dokładnie taką samą jakość połączenia, co w tej chwili. Jest sens zakupu modemu, który obsługuje LTE?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: dzejk »

Bez podania lokalizacji nie możemy Ci za bardzo pomóc. W dodatku powinieneś założyć własny temat, zamiast pisać w wątku o darmowym LTE, z którego nie jesteś w stanie skorzystać przez brak sprzętu.
Zamiast startera t-mobile kup starter orange za 5 zł i włącz darmowe 20GB na 20. urodziny sieci.
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB

Post autor: damianek420 »

damianek420 pisze:Witam. Byłem pytać w salonie Play o przeniesienie od innego operatora(Karta) do RBM7(karta) lecz powiedzieli że tylko taka możliwość na abonament.
Czy kupując niezarejstrowaną kartę RBM7 oraz udając się do salonu play w celu przeniesienia numeru z karty na tą kartę(kupioną na Allegro) aby mieć na niej RWK wykonają mi taką usługę ? Czy próbować szczęscia w innych salonach? (bez umów i abonamentu)
Pomoże ktos?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: dzejk »

Nie do końca wiadomo, o co Ci chodzi. Pisane było nie raz, że RWK jest tylko z przeniesienia numeru z innej sieci (orange, plus, t-mobile) do red bulla na kartę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: matek451 »

A salon musi posiadać startery RBM 7MNP, które sa nie do sprzedaży. Konsultanci robią cię w balona.
damianek420
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2018-03-06, 13:32

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: damianek420 »

No tak ale sprawa taka czy jak zamówię starter RBM7, niezarejstrowany np Allegro i udam się do salonu w którym np nie mają tych starterów to czy w takim wypadku mogą oni przenieść numer od innego operatora na ten zakupiony gdzie indziej nierejstrowany starter? zamiast czekać aż im dostarczą

Takie drobne pytania techniczne jeszcze co oznacza MNP ? oraz z tego co widzialem starter RBM7 jest dostępny na allegro w 2 wersjach po doladowaniu 100 dni oraz 150. Czy w salonach też mogą mieć ten w wersji 150d?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: matek451 »

RBM7MNP to starter do przenosin od innego operatora, dostepny tylko w salonach. To co innego niż te na Allegro.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: dzejk »

150 dni ważności konta (po doładowaniu za 50 zł) miały bardzo stare karty z pierwszej edycji RBM7. W salonach już dawno ich nie ma, tylko na allegro zostały. Obecnie, w taryfie RBM5, jest to 100 dni ważności konta po doładowaniu za 50 zł.
MNP (Mobile Number Portability) to proces, w którym przenosisz swój numer telefonu do innego operatora. RBM7 MNP to długa nazwa taryfy.
Salon play musi posiadać takie startery:
Obrazek
robertnik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1682
Rejestracja: 2010-09-27, 17:05
Lokalizacja: Opole

Re: Uruchomienie Redbull Mobile 100GB na starym modemie

Post autor: robertnik »

Nie da się kupić na allegro starter RBM7 i przenieść go do RBM7 :) On tam już jest :)
Przypomnę tylko że nie masz sprzętu do LTE. Odwracasz kolejność. Najpierw sprzęt, później pomiary, a na końcu dobór oferty z dostępnych w Twojej lokalizacji.
ODPOWIEDZ