Plus "internet LTE bez końca"

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Bez limitu GB lub danych a to zupełnie co innego niż bez limitu. I oprócz tego na stronie play jest wyraźnie podana informacja a plus nie dość że nie podaje tego na stronie to jeszcze w regulaminach ofert.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Przmus »

onken pisze:Play tez swoje 100 GB nazywa bez limitu ;)
Różnica jest taka, że jak wejdziesz na stronę Play: https://www.play.pl/oferta/przejdz-do-p ... -internet/
Masz ikonkę (i) w której wyraźnie jest napisane:
W ofercie Bez Limitu GB, gdy przekroczysz 100 GB korzystasz z internetu z ograniczoną prędkością.
W Orange to już zupełnie wszystko jest jasne, dają po prostu duży pakiet danych: https://www.orange.pl/view/internet-mobilny

Plus/CP celowo wprowadzają w błąd. W sumie nie wiem w jakim celu, bo umowy się w końcu kończą a niesmak do firmy pozostaje na zawsze.
Pracownicy Plusa też są tak szkoleni aby mydlić oczy i nie mówić wprost o limitach. Dalej jak zadzwonicie na infolinię dowiedzieć się o ofercie nawet słowem nie wspomną że prędkość będzie ograniczona. Dalej uważają że FUP jest aktywowany w "drastycznych przypadkach". Szkoda nerwów na nich :) Za miesiąc kończy mi się umowa, a już w tym tygodniu odbieram ofertę Max od T-Mobile :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

FUP polega na tym że blokują dostęp do sieci osobom, które przeciążają sieć jeśli im 200 GB przeciąża sieć to gratuluję sieci, która ma tak mały zapas pojemności. Kpina i tyle
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Przmus »

Oni to tylko FUPem nazywają. W rzeczywistości są to sztywno ustawione limity DANYCH po których nakładane są limity prędkości.
Równie dobrze można było mówić w ~2006 roku, kiedy Internet mobilny miał pakiet 512MB i dalej można było korzystać z prędkością do 32kbs. Według Plusa był to przecież "Internet bez limitu danych", dokładnie taki sam jaki oferują teraz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Marketing ;)

Teraz to nazywają "LTE bez końca"...

Nawet z prędkością 32kbps jest nadal "bez końca" ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: atento »

onken pisze:Marketing ;)

Teraz to nazywają "LTE bez końca"...

Nie tylko... wprowadzają w błąd na stronie www nie ma tam ani słowa o FUP tylko w regulaminie. identyczna sytuacja była jakiś czas temu z ich reklamą w TV dostali karę, widać za małą i nadal się opłaca.



Druga sprawa to FUP... raczej nie jest fair usage policy.... tylko stałe działanie bo każdy dostaje to samo :)

Takie działanie było by O.K. gdyby abonent dostawał ten lejek gdy ma naprawdę duże zużycie dzień w dzień i kara by trwałą na jeden max dwa dni a nie jeden dzien wyssa limit a na drugi przez kolejne dni do konca rozliczenia miał 0 :zdrowko: :zdrowko: :gwiazdki:



BRAWO TY
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: djvenom1 »

W ogóle to nie opłaca się brać plusa teraz, każdy wirtualny operator działający na ich infrastrukturze ma lepszą ofertę.
Otvarta - 100gb + 100gb noc za 39,99 i umowa na nieokreślony czas.
Klucz mobile 100gb + 200gb noc 50 zł bez umowy bez niczego
Plus - 100gb za 60zł jak ktoś ma telewizję w cp a normalnie 70
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Tyle że żaden z wirtualnych operatorów nie ma no limit po przekroczeniu pakietu ( inna sprawa że bywają lejki ale jest )

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Przmus »

onken pisze:Tyle że żaden z wirtualnych operatorów nie ma no limit po przekroczeniu pakietu ( inna sprawa że bywają lejki ale jest )
Z tymi lejkami (pewnie już po 20GB ponad limit) to tak jakby tego no limitu nie było. Z czasem i tak ograniczą do 0.5Mb/s.
Lepiej wybrać ofertę z jasną ilością GB niż dać się oszukać tym oszustom.
adacomp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-04-27, 19:04
Lokalizacja: Szczecin

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: adacomp »

A2mobile za 9,90zł masz no-limit na net 31dni, ale po przekroczeniu 15GB jest lejek 0,5Mbit.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Po przekroczeniu 5 GB jest już lejek a nie dopiero po 15. 3 Mb/s czyli filmu w 1080p nie oglądniesz
djvenom1
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2017-01-15, 16:56

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: djvenom1 »

Te no limit plusa to wsadź sobie w... miałem 2 lata w cp i po 100gb odrazu lejek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Za przeproszeniem kolego trochę pitolisz...
Sam uzywam kilka numerów od CP , z pakietami 40 GB i spokojnie te 140 GB idzie z tego wyciągnąć w max predkości.

Oczywiscie nie na raz pobieram 100 GB po pobraniu 40 "bazowych"

Za 25 zł które płacę 140 GB i 200 GBw nocy nie jest złą ofertą.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

To nie chodzi o fakt że ściagnać można 140GB tylko o kłamstwo. Jest wyraźnie napisane że LTE bez limitu a czegoś takiego nie ma w plusie. Czemu inne sieci limit 100 GB nazywają bez limitu GB a plus wprowadza w błąd i nazywa to jako LTE bez końca? Skoro bez końca to nie ma znaczenia czy pobiorę 100 GB czy 500 GB prędkość jest ta sama. A jeśli mają tak słabą sieć że fup włączają po pakiecie to gratulacje dla nich.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ależ LTE jest bez końca....

A z jaką prędkością to już inna sprawa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

LTE bez końca oznacza, że nigdy się nie kończy czyli nie ma żadnego ograniczenia ani prędkości ani pobieranych danych. Po za tym w regulaminie nie ma żadnego wyjaśnienia tych słów. Owszem gdyby było LTE bez limitu danych czy bez limitu GB to co innego i oczywiście z zapisem stosownym w regulaminie jak robi to np play. Jak zwykle plus próbuje naciągnąć na swoją ofertę mam nadzieję że skończy się to dla nich karą jak wcześniejsze bez limitu jak i 36.6 tylko bardziej dotkliwą.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Nie mam pojęcia dlaczego sugeruje Ci to że nie ma limitu prędkości później....

Play też ma niby bez limitu a po 100 GB.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Nie ma bez limitu, a bez limitu GB a to jest znacząca różnica. Serio nie widzisz w tym różnicy?
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Hermogenes »

Gadzasz jak ostatnio konsultant do mnie da minuty bez limitu ja mu na to daj chłopie 50 tyś minut w miesiącu to jeszcze flaszkę dołożę. poz Hermogenes
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: atento »

onken pisze:Nie mam pojęcia dlaczego sugeruje Ci to że nie ma limitu prędkości później....

Play też ma niby bez limitu a po 100 GB.....
piotrzet pisze:Nie ma bez limitu, a bez limitu GB a to jest znacząca różnica. Serio nie widzisz w tym różnicy?

Macie klapy na oczach?


Obrazek


Więc jak pisałem wczesniej jest to oszustwo i z pełną premedytacja wprowadzanie w błąd. To bez różnicy czy jest fup w regulaminie czy nie chodzi o kłamanie klienta.

Idziecie do sklepu kupujecie piwo z nalepką piwo i drobnym druczkiem>woda z chmielem< czego oczekujecie piwa czy wody z shitem ?
Nielimitowany dostęp do transmisji danych oznacza, że mogę sie zalogować do nadajnika czy jak?

Nielimitowany oznacza fup? To nowa definicja ? Tak samo maksymalna prędkość to tyle ile mi UTNA w limicie który jest NIELIMITOWANY?

Gdzie tam jest nabazgrane, że jest limit ? Jak jest to powinnien tam być.
Przmus
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2012-06-02, 03:43
Lokalizacja: Polska

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: Przmus »

onken pisze:Za przeproszeniem kolego trochę pitolisz...
Sam uzywam kilka numerów od CP , z pakietami 40 GB i spokojnie te 140 GB idzie z tego wyciągnąć w max predkości.

Oczywiscie nie na raz pobieram 100 GB po pobraniu 40 "bazowych"

Za 25 zł które płacę 140 GB i 200 GBw nocy nie jest złą ofertą.
No to masz szczęście.
Ja płaciłem 89,99 zł za pakiet LTE 100GB (niby ze zniżką Smart Dom, ale jakie to ma znaczenie skoro za TV trzeba było płacić wyższy abonament?). Po wykorzystaniu równo 100GB dostawałem limit 20Mb/s. Podobno "zgodny z regulaminem".
Tutaj odpowiedź na zgłoszenie:
Obrazek

Reklamacja była złożona za limit 20Mb/s tuż po wykorzystaniu pakietu podstawowego 100GB (mimo najwyższej klasy).
Ci id***i za argument uznali: "zostało przetransferowane ponad 155 GB", w tą kwotę wliczyli PAKIET NOCNY. Czyli w miesiącu wykorzystałem około 120GB w dzień + 30GB w nocy, miałem już wtedy lejek ~5Mb/s, ale wliczyli PAKIET NOCNY do całkowitego użycia.

Czyli:
- Podział na klasy to ściema (skoro twierdzisz że masz niski podstawowy pakiet i wyciągasz tyle samo danych, a nawet więcej z prędkością maksymalną)
- Polkomtel to jedna wielka banda oszustów.

I nie chodzi tutaj o regulaminy, a o zwyczajną przyzwoitość. Nikt kto podpisuje umowę na internet "bez limitu" 100GB nie myśli że operator jest tak prostacki, że nie da nawet wykorzystać 100% ponad limit podstawowy z pełną prędkością.
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: slobodan »

Zaczęliby traktować ludzi poważnie, ja mam ofertę za 19,99 zł ... Po wykorzystaniu 40GB wskakuje lejek do 20 Mbps, na chwilę obecną nie przycięli mi jeszcze nigdy mocniej neta, ale ja wykorzystuję maksymalnie 80 GB. Wystarczyłoby ustalić że po wykorzystaniu limitu net będzie śmigał z prędkością do 5, 10, 20 Mbps i uczciwie się tego trzymać. Byłaby to wówczas słuszna alternatywa dla stałego łącza na terenach mniej zurbanizowanych. W czasach Spotify, Netflix itp. - to chyba jedynie słuszna opcja.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale 20 Mb/s to nie źle przecież.

Lepsze to niż w Play 1 Mb/s

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: slobodan »

Ale po wykorzystaniu 100 GB ponad plan - czyli łącznie 140 GB, net przestanie działać zapewne ;)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

Ale majac umowe z DUK na 60 GB i pozniej 100 GB ponad plan, to za 25 zl to nie ma co narzekac ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: piotrzet »

Jak to nie ma kupić karty RBM DIL i za o wiele mniej mam 200 GB pewne a i u niektórych więcej jak jest pusty nadajnik
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: onken »

W DIlLu pewne to 100 GB a nie 200

A po drugie nie każdy ma sensowny zasięg Playa.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Tylko teraz oferty z DUK to lipa jakich mało, ostatnia propozycja , mam SmartDom to 40GB+ LTE bez limitu z FUP za 15 zł 6m-cy , potem za 25 zł. Średnio 21 zł/m-c Oferta dla klientów ze SmartDom( 10 zł zniżki). Abonament a FUP może przyciąć do 32Kb/s i żegnaj necie. W DILU pewne 100GB a potem możliwy lejek 2Mb/s i korzystamy dalej, koszt 5-15 zł na m-c. Plus naprawdę nie ma argumentów w ręku, nawet DUK. Stałych klientów przyciągał zawsze fajny sprzęt za kilka złotych na własność. Teraz się to skończyło, tylko raty .
szymonsl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-01-10, 20:33

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: szymonsl »

Jestem skazany na LTE , mieszkam 3 km od centrum Kołobrzegu i Orange odmawia mi ułożenia kabla . Mam drugą umowę Orange LTE , limit jest 250 G i czasem go przekraczam , wtedy prędkość spada do 300-500 k. Jednak bywa często tak , że w pakiecie prędkość spada poniżej 1 G , a na składane reklamacje Orange przesyła mi pisma typu ; bla, bla . Problem jest od wakacji 2018 , miało się po sezonie polepszyć , ale nic z tego .Zaznaczam , że podczas trwania pierwszej umowy było ok. Prędkość Orange LTE obecnie nie przekracza 3 Mb.
Ma ktoś dla mnie jakąś propozycję LTE (kabla nikt nie ułoży ) ,żeby prędkość była chociaż 20 Mb i bez limitu LTE ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Plus "internet LTE bez końca"

Post autor: matek451 »

Lokalizacja, jaki sprzęt , z jakiego pasma LTE korzystasz w Orange, z którego BTS-a i jakie sa parametry sygnału. Pokaż DL/UL.
ODPOWIEDZ