Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
fire45
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-01-11, 22:44

Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: fire45 »

Witajcie,
który z operatorów oferuje najlepsze warunki pakietów/abonamentu internetu mobilnego?
Karta ma być w routerze i służyć jako awaryjne łącze. Mile widziana opcja wykupienia stałego ip.
Jeżeli chodzi o zasięgi, myślę że bez problemu każdy z operatorów da radę w mojej miejscowości.
Nolimit raczej niepotrzebny, pakietowo minimum 10GB z możliwością dokupienia albo coś większego.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: piotrzet »

Play 10 zł 10 GB każde kolejne 10 GB za 10zł. Ewentualnie RBM DIL szczegóły masz w odpowiednim wątku na forum
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: ja.michal »

Z opcją wykupienia stałego IP - Orange 9,99 zł miesięcznie 10 GB + 10 GB dodatkowe 10 zł (jeśli zużyje się pierwsze) + dalej bez limitu danych, ale z prędkością do 1 Mbps. Dodatkowo IP zewnętrzne dynamiczne 7 zł miesięcznie, IP zewnętrzne statyczne 20 zł miesięcznie.

Inna opcja (na sieci Plusa) to MVNO Otvarta z ofertą internetu ze stałym zewnętrznym IP - 10 GB za 25,99 zł miesięcznie lub 30 GB za 35,99 zł miesięcznie. Nie ma opcji dokupienia dodatkowych danach (jedynie w opcji 30 GB jest możliwość dokupienia dodatkowego pakietu nocnego).

Pozostaje jeszcze Plus z dowolną ofertę na internet mobilny + dokupienie zewnętrznego IP - 6,16 zł miesięcznie dynamiczny, 18,45 zł miesięcznie statyczny. Najmniejszy pakiet w Plusie to teraz chyba 30 GB za 30 zł miesięcznie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: onken »

Jaka to oferta orange ??

Zapomniałeś dodać że też za to IP trzeba zapłacić te 6.15 lub więcej za stałe....

To chyba oferta dla indywidualnych, masz pewność że włącza jeszcze publiczny adres IP ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: ja.michal »

onken, o co pytasz? Napisałem jasno, że trzeba dopłacić 7 lub 20 zł miesięcznie za zewnętrzne IP w Orange. Podobnie w Plusie.

Orange jakiś czas temu zmieniło regulaminy i w cennikach jest zewnętrzne dynamiczne i statyczne IP za dodatkową dopłatą. Wszystkie nowe umowy mają możliwość uruchomienia i jest płatne jak wyżej. Dotyczy to ofert dla osób fizycznych. Nie wiem jak tam w biznesie.
https://www.orange.pl/view/vpn
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6428
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: onken »

Przegapiłem to info :)

Kiedyś dawali FREE dla taryf domowych :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Awaryjne łącze, stałe ip, jaka oferta? Dobre zasięgi operatorów.

Post autor: ja.michal »

Trochę się zmieniło. Kto ma ten ma. Niestety zmiany przyniosły pewną wątpliwość. Nie wiadomo jak są rozliczane GB z pakietów, Strefy Domowej i Szczęśliwych Godzin w ramach tych dwóch APN. Regulamin oferty mówi o transmisji tylko w ramach APN internet i internetipv6. W starej opcji (z APN vpn dla indywidualnych) system rozlicza jak z APN internet, ale również nie ma jasnej regulacji w regulaminach. Pewnie tutaj również będzie ok, ale nikt jeszcze nie sprawdził.
ODPOWIEDZ