T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Witam
Jestem tutaj nowy ale chcę opisać swoje doświadczenia z LTE T- mobile. Mianowicie ponad 2 lata temu kupiłem internet LTE T mobile stacjonarny bez limitu <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> modem Dlink DWR- 921. Zamontowałem go w środku domu w szafie RACK. śygnał był 90% ping 25-30 ms transfery od 40 do 60 Mb/s -d up do 20 mb/s. Podobne miałem w tym miejscu na telefonie . I tak chodził sobie długo do września 2017 roku. Wtedy to nagle zwolnił i przez wiele miesięcy się nie poprawiał mianowicie zwolnił tak że ping co prawda był taki sam spadł nieco poziom sygnału do 80- 85% . ale D spadlo tak ze maksymalnie osiągałem 18 mb/s a up do ok. 9 m/bit. Na telefonie też transfery spadły do tego poziomu, Planowałem założyć antenę zewnętrzną nie założyłem. W końcu skończyla się pod koniec kwietnia umowa i trzeba było zając się internetem. Wtedy trochę poczytałem. Dowiedziałem sie ze korzystam z BTS ododalonego ode nie o 760m który tak naprawdę ma przepustowość 2x500 mb/s i bezpośrednio bez BTS pośredniczących łączy się z punktem dostępowym światłowodu oddalonym od niego o 2,5 km. Radiolinia do BTS 1000 mb/s. BTS mają częstoliwości 800, 900, 1800,2100 i 2600 Innych dostawców BTS są w odległości od 1,4 do 2,5 km. Wieć pozostal tylko T- mobile. Zanim podjąłem decyzję przeniosłem Dlinka na okno od strony tego BTS sygnał wzrósł do 90% ale transfery takie same podobnie na komórce odczyty z komórki n oknie RSRP -100 do -110 RSRQ -8 do -12. Transfery podobne D 15 mb/s up do 8 mb/s. Wiec planowałem kupić antenę kierunkową i zamontować na dachu .Ale ponieważ skończyła się umowa a internet mi jest potrzebny do postanowiłem ją przedłożyć u T mobile. Wybrałem droga ofertę z nielimitowanym internetem i nielimitowaną prędkością z dodatkową kara do internetu i nowy modem Huawei 525 bo ma możliwość podłączenia 2 anten. W związku z tym że przy tej umowie na każdą kartę jest osobna umowa i błędem infolinii która umieściła na tych dwóch umowach rożne osoby do podpisania kurier najpierw zostawił modem i nową kartę a za 3 dni miał przynieść drugą umową na starą kartę w dlinku bo osoby która miała podpisać nie było. Jak otrzymałem modem to postanowiłem go protestować. Ustawiłem zamiast D linka na oknie włożyłem starą kartę i zacząłem testować. Myślałem że może się coś poprawi. Uruchomiłem LTWatch i zaczłaem patrzyc jakie mam parametry. Router chodzi najlepiej na 1800 iwięc tak go testowałem Małem RSRP od -90 do -100 średnia - 94,2 RSRQ od -9 do -13 średnia - 10,1. Transfery D od 9 do 15 mb/s up 0d 5 do 9 mb/s. I tak testowałem przez 3 dni nawet pomiędzy 1 a 3 w nocy i nic się nie poprawiało największe miałem D 25 mb/s up 12 mb/s. Ping od 20do 30 ms. Na telefonie bylo podobnie tylko slbsze RSRP do o.-100 - 1 110 RSRQ -10 do -13. Za 3 dni kurier przyniósł umowę na ta kartę która siedziała w modemie i była testowana i po dobie otrzymałem SMS że abonament i usługa została uruchomiona. I nagle od 5 dni mam tak że RSRP od -89 do -100 średnia -94,2 ale RSRQ znacznie się poprawiło bo od -3 do -13 ale średnia to tylko -6,2 więc znacznie lepiej niż poprzedni n i transfery niezależnie od pory dnia znacznie lepsze D od 71,36 mb/s do 85,6 mb/s a up od 18,40 do ok. 25,83 mb/s. Ping do 19 ms. Natomiast na telefonie nic się nie zmieniło RSRP -100 do -110 RSRQ -9 do -13. TRansfery do ok. d 25 mb/s up do 9 mb.s ping od 30 do 40 ms. I tak się zastanawiam czy operator ma możliwość regulacji jakości sygnalu do klienta w zależnosci od abonamentu. Jak poczytalem to nie ale ja nie umiem inaczej tego wytlumaczyć. Dlaczego teraz po podpisaniu umowy na tym ssamym routerze z tą samą kartą mam lepiej niz wczesniej
Może komuś się to przyda
Pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

W ogóle jaki masz telefon zacznijmy od tego B525 wspiera agragację 2 pasm i dlatego skok prędkości może być taki dlink to g jakie tylko może być więc nie dziwię się, ze miałeś na nim niskie transfery i kolejne czy jesteś pewny że w telefonie logujesz się do tego samego nadajnika i czy agregują ci się te same pasma?
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Telefon to Galaxy S8 Co do agregacji to tak tylko jak pisałem nie porównuję modemów. Na tej samej karcie na tym modemie B525 przed podpisaniem i wprowadzeniem umowy były parametry podobne no ciut lepsze niz na D linku a po podpisaniu i wprowadzeniu umowy dużo lepsze więc nic agregacja nie ma znaczenia poza tym cały czas router pracował na 1800. Nawet jak ustawiłem sztywno to też tak było.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

Dziwne. Raczej spodziewałbym sie w drugą stronę ze mogą obciąć niż polepszyć a może akurat w tym czasie coś zmieniło się w konfiguracji sieci? Może jakiś nowy nadajnik? Dalej na S8 masz gorsze wyniki niż na B525?
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Tak niestety gorsze na S8 niż na B525. Na S7 mojej córki i S8 mojej kobiety też tak jest. Nawet ze swoim telefonem podjechałem ok. 100 m od nadajnika i RSRP polepszył się ok. -75 db ale RSRQ od -9 do -13. Obserwowałem pół godziny.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

A z jakiej oferty korzystasz w telefonie? Na kartę czy na abonament? Telefony mają branding T-Mobile czy są ze sklepu?
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Telefony ze sklepu T-mobile kupowane przy aneksowaniu umów. Żadnych zmian w sofcie jakieś tam opcje developerskie też nie otwierane. Abonamenty na firmę jakie to nie pamiętam. Co prawda kobieta ma na inną firmę niż ja z córką ale siec tą samą.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

Nie wiem. Dziwne to w każdym razie. No chyba że mają tą nową oferte Magenta Biznes tam faktycznie oprócz najwyższej opcji są ograniczenia prędkości.
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

No tak tylko umowa która zawarłem ponad 2 lata temu też miała mieć nieograniczone prędkości i nawet dzwoniłem jak mi spowolniło i powiedzieli mi że nie ma żadnego ograniczenia prędkości bo mam taką umowę. Teraz też taką mam.
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

A dodam jeszcze że zawsze miałem dodatkową usługę stałe IP. Kupioną na początku i teraz dalej przedłużoną.
radek0582
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2018-03-06, 21:44

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: radek0582 »

mozliwe, ze operatorzy po prostu widza sposob uzytkowania internetu i ograniczaja tam szybkosc gdzie jest sciagana np. duza ilosc torrentow. w zasadzie wystarczylby do tego prosty alborytm (skrypt). lub indywidualnie ropatrywane.
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: Brylant19 »

Wybrałem droga ofertę z nielimitowanym internetem i nielimitowaną prędkością z dodatkową kara do internetu i nowy modem Huawei 525
Co to za oferta? Dokladna nazwa.
Oprócz tego że droga, bo to mi nic nie mówi..
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

Zapewne chodzi o Megenta Biznes
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Tak margenta biznes z dopłatą do stałego IP
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

dokładnie do Margenta biznes VIP i dopłata do stałego IP
Awatar użytkownika
Brylant19
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 285
Rejestracja: 2010-05-04, 14:36
Lokalizacja: ---

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: Brylant19 »

I działa Ci to w takiej prędkości na samym lte 1800?

Bo na forum jest dużo narzekania na ten router Huawei b525. Że ma niby bardzo słabe prędkości na lte 1800.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: piotrzet »

Jak nie używał innego routera to różnicy nie zauważy. Różnica jest kilku Mb/s
profman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2018-05-22, 10:41

Re: T-mobile LTE bez limitu moje doświadczenia może komuś się przyda

Post autor: profman »

Działa mi z takimi prędkościami na LTE innego modemu nie testowałem. Czasami spada do 50 ale jest dużo lepiej niż poprzednio.
ODPOWIEDZ