Orange koniec umowy.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Orange koniec umowy.

Post autor: casual »

Witam, kończy mi się umowa na Orange, wypowiedzenie złożone. Zastanawiam się nad zmianą operatora, na T-Mobile INTERNET DOMOWY 60 z Huawei B525s. Ewentualnie mógłbym zostać w Orange, nie wiem tylko czego się spodziewać z DUK-u. Interesuje mnie tylko abonament. Miejscowość Pomiechówek, odległość od BTS w linii prostej koło kilometra.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

Lepszej oferty na pewno niż w tmobile nie dostaniesz na to nie licz. Rozumiem że to w Mazowieckim miejscowość?
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: casual »

piotrzet pisze:Lepszej oferty na pewno niż w tmobile nie dostaniesz na to nie licz. Rozumiem że to w Mazowieckim miejscowość?
Tak mazowieckie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

A z którym nadajnikiem się łączysz? Na jakiej ulicy?
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: casual »

Koralowa teren oczyszczalni ścieków.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

To masz te same częstotlwiości kwestia zapchania ale tmobile może być mniej bo na 2 nadajniku masz 800+1800+2600 a orange tylko lte800 więc tmobile ma większą pojemność sieci w okolicy.
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: casual »

Dziękuje za pomoc, jeszcze mam pytanie o różnice między ofertą Max a Domowym rozumiem że na Max nie ma limitu, w Domowym niby też brak, więc mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica ceną abonamentu?.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: onken »

Choćby różnica w max prędkości

No i oferta domowa tzn jej koszt zbliża się do kosztów max... Już była kolejna podwyżka

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

casual pisze:Dziękuje za pomoc, jeszcze mam pytanie o różnice między ofertą Max a Domowym rozumiem że na Max nie ma limitu, w Domowym niby też brak, więc mógłby mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica ceną abonamentu?.
Różnice są takie że max to opcja bez limitu prędkości i tak samo danych kolejna różnica to brak opcji zmiany w ciągu miesiąca na mniejszą opcję.
Czy podwyżki kogoś dziwią? Wystarczy porównać z konkurencją
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

A czemu mają nie dziwić ? Zaczęło się od 55/45zł a teraz 65/49 zł. Koszt abonamentu 60Mb/s to już 45 zł , pozostałe 20 zł to rata za router. Konkurencja jest, kilka kart RBM 5 z DIL bez umowy każda z RWK . Jeśli komuś wystarcza około 400-500GB na m-c to kilka kart to koszt jak za flaszkę . I rzecz bezcenna bez kagańca w postaci umowy ale ty jesteś zwolennikiem abonamentu więc rozwiązanie nie dla Ciebie i żony. Na BTS-ie na oczyszczalni Play ma LTE1800, LTE2100 i LTE800 z ich agregacją a może i LTE2600. Nieprawda jest to co pisze fan T-Mobile, na tym BTS-ie zarówno Orange i T-Mobile mają każdy swoje LTE800 i wspólne LTE1800 oraz agregację LTE1800+800. Swoje pasmo LTE2600 obydwaj operatorzy maja na tym na Nadleśnictwie, na nim też LTE800 obydwu i wspólne LTE1800 ,oczywiście z agregacją pasm LTE. Zrób najpierw testy T-Mobile, sprawdzisz czy możliwe jest to 60Mb/s. W wielu lokalizacjach to marzenie uzytkowników.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

Oczywiście że jest LTE 1800+800 chodziło mi że tmobile ma więcej na innym nadajniku zwykły błąd. A żeby robić z RBM to co ty piszesz to trzeba być zwykłym Januszem. Chyba każdy normalny nie będzie przedkładał co chwilę kart z routera z routera bo jest trochę taniej. Po za tym RBM ma o wiele gorszy zasięg nie wspominając o tym, że tylko po LTE jest 100GB.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

Nie pisz bzdur, kolega wyraźnie napisał że korzysta z BTS-a na oczyszczalni Mewa a ty mu chcąc udowodnić wyższość T-Mobile nad Orange wciskasz kit że fioletowy ma tam własne LTE2600. Nie masz zielonego pojęcia o sieciach LTE, po raz kolejny wprowadzasz ludzi na tym forum w błąd a moderator milczy. Kontynuujesz dalej te bzdury bo w Pomiechówku obydwaj operatorzy z NetWorks mają takie same pasma LTE na dwóch BTS-ach i ich prędkości zależą od obciążenia tych BTS-ów i tylko testy pokażą który działa lepiej. Nie obrażaj ludzi, którzy korzystają z DIL na RBM 5 mają więcej rozumu w małym palcu niż ty. Abonament to dwa lata i twój ukochany T-Mobile może zwolnić gdy zabraknie pojemności na BTS-ie, nie brak już takich miejsc gdzie dzięki ofercie no limit DL na LTE spadł do kilku Mb/s, użytkownicy płacą i płaczą. A ci "Janusze" z Play mają kartę bez umowy i mają gdzieś gdy im Play się zapcha, karta do kosza i po zabawie, inni operatorzy czekają. Lejek 2Mb/s po 100GB na DIL nie jest obligatoryjny, od kilku m-cy transfery po 200-300GB bez lejka i nadal działa sposób z włączeniem kolejnego pakietu 600MB za 5 zł przywracający pełną prędkość. Uważasz że człowiek oszczędny, rozumny , wybierający najkorzystniejszą ofertę i wiedzę dla siebie jest nienormalny ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

Napisałem na jednym nadajniku co było oczywiście błedem bo na tym co korzysta on jest 800+1800 do czego się przyznałem. Faktycznie bo nikt nie popełnia błędów. Nie mają tych samych pasm bo na jednym nadajniku T-Mobile ma 3 CA a Orange nie więc nie pisz bzdur. Oszczędność a Januszowanie to 2 różne rzeczy. Ty zawsze masz wszystko większe tylko w regulaminie jest wyraźnie 100 GB i to on jest podstawą do jakichkolwiek roszczeń.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

Kolego regulamin nic nie mówi że Play po 100GB załącza lejek 2Mb/s obligatoryjnie jak w taryfach internetowych i na dodatkowych kartach internetowych w ofertach głosowych , pkt.6 regulaminu https://www.redbullmobile.pl/sites/defa ... 4.2017.pdf operator zastrzega sobie taka możliwość ale w praktyce nie stosuje go od razu po 100GB, nie jest też ograniczany DL/UL i internet działa z maksymalna dostępną w danej lokalizacji prędkością LTE Play . Podważasz moją informację że wykorzystuję ponad 200GB na pojedyńczej karcie RBM 5 z RWK i DIL, na forum Telepolis czy Play https://forumplay.pl/showthread.php/219 ... 5cu/page29 nie brak takich użytkowników to potwierdzających ale do ciebie fakty nie przemawiają. No i co to jest wg. ciebie "Januszowanie" w przypadku korzystania z DIL, uważasz klientów RBM 5 za gorszy sort? Ja z kolei nie rozumiem ludzi którzy podpisują abonament z operatorem nawet bez limitu danych i liczą ze prędkości po kilkadziesiąt Mb/s są im dane na zawsze. Kto tu wykazuje więcej rozsądku pozostawiam ocenie czytelników. Podobnie jak to niczym nieuzasadnione twierdzenie że T-Mobile ma LTE2600 na BTS-ie NW Nadleśnictwo 11 na wieży obserwacyjnej a brak tam LTE2600 Orange choć http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 88&zoom=13 pokazuje zupełnie co innego.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

Jest zapis w regulaminie i operator może go w każdej chwili zastosować. Więc nie pisz bzdur. Tak samo jest w plusie w praktyce nie ma lejka ale zakładają go bardzo często i to po 100-200 GB. Uważam, że kupowanie oferty 10 razy tej samej oferty i przekładanie co moment kart sim to Januszowanie. Prędkości w internecie mobilnym nie są stałe bo to łącze radiowe także trochę pomyśl za nim coś napiszesz. Osoba która decyduje się na taką ofertę na pewno o tym wie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

Osoby które biorą internet mobilny w salonach nie mają w 95% zielonego pojęcia jak on działa on u nich nie wspominając że o technice LTE/3G ich wiedza jest zerowa. Niezależnie od wyboru operatora, polegają na zapewnieniach konsultantów. Bardzo często się dziwią po fakcie jak zobaczą na speedteście kilka Mb/s. Także ci z T-mobile którym konsultanci obiecują po kilkadziesiąt Mb/s. Spadek prędkości jest dla klientów no limit z T-mobile po 9 m-cach w wielu lokalizacjach odczuwalny a przed nimi jeszcze wiele m-cy abonamentu. "Janusze" z DIL na RBM5 mogą się tylko z nich śmiać przekładając kolejna kartę z DIL za 5 zł/m-c. Oni nic nie ryzykują. No i na pewno płacąc 5 zł/m-c będą składać reklamacje jak operator przytnie im prędkość po 100GB :D Ludzie korzystający z takich ofert, trików ,bugów itp u wszystkich operatorów to najbardziej kumaci ludzie a nie żadni Janusze. Dla Januszy to są abonamenty w salonach i konsultanci wciskający im kit.
casual
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2014-06-19, 16:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: casual »

Korzystam z internetu mobilnego od ponad 10 lat, w tej lokalizacji przerobiłem Plusa, Play i teraz Orange każdy operator w mojej lokalizacji działa poprawnie bez dodatkowych anten jak na modemach i na routerach, umowy miałem różne 12/24 mc. Nie zależy mi na maksymalnych prędkościach... 10mb/s pozwala mi na swobodne oglądanie filmów, pobieranie i obsługę Xboxa. Zależy mi na dużym pakiecie do pobrania, prędkość jest sprawą drugorzędną (oczywiście w ramach przyzwoitości +10mb/s).

Nie musi być to również T-Mobile. Jak napisałem wcześniej kończy mi się umowa w Orange i standardowo czy to telewizja czy internet składam wypowiedzenie i czekam na kontakt z DUK-u. Ma to być abonament, dostawca bez różnicy i maksymalny pakiet danych przy rozsądnej stałej prędkości (mając oczywiście na uwadze że jest to internet mobilny i brak pewnych stałych).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

Orange może da ci rabat z DUK na poziomie 20% w abonamencie za 69,99 czyli za 56 zł dostaniesz 250GB +noce poza limitem. Do tego za 22 zł/m-c router z LTE-A czyli MF286.W sumie ze sprzętem około 78 zł. W T-Mobile abonament bez limitu danych z DL do 20Mb/s za 49 zł m-c i w abonamencie B525 za 49 zł na start lub B529 za 1 zł. Taki sam z DL do 60Mb/s za 65 zł ze sprzętem jak wyżej. Testy na 2 tygodnie, sprawdzisz jak działa T-Mobile i podejmiesz decyzję. Play czy Plus nie są konkurencyjne ze swoimi ofertami abonamentowymi.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

NIby taki mądry jesteś a polecasz testowanie 14 dni? Przecież mogą być prorytety najlepiej kupić kartę prepaid i sprawdzić.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

A skąd wiesz jaki ma sprzęt z Orange i czy jego MF283+ bo ma go z Orange nie ma simlocka ? Nie wiesz też jaki ma telefon LTE i czy na nim wymusi konkretne pasmo LTE aby sprawdzić jak działają , nie wspominając o agregacji pasm LTE. Tak,jestem mądry więc poleciłem mu na testy B525/B529 w abonamencie za 65 zł( w razie czego jak będzie wolno to zejdzie do 20Mb/s za 49 zł). Współpracują z HManagerem więc sprawdzi sobie LTE2600( z Nadleśnictwa), LTE1800 i LTE800 oraz agregacje LTE2600+1800, LTE2600+800 i LTE1800+800 i będzie mia pełną jasność co do CID BTS-a, parametrów sygnału i DL/UL na każdym z pasm/agregacji LTE. Łatwo , lekko i przyjemnie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: piotrzet »

No i co z tego że poleciłeś mu testy? Skoro każda opcja może mieć priorytety podczas testów a później będzie wielkie g.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

A skąd takie przekonanie ze podczas testów no limit T-mobile stosuje priorytety ? Masz na to dowody? Jeśli tak to po co brać ofertę od takiego operatora? Tak "kochany "przez ciebie Play nie chwyta się takich trików , co więcej na pre-paid RBM 5 i DIL mimo zapisu regulaminowego o ograniczeniu DL/UL ich nie stosuje.
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: kamil7430 »

matek451 pisze:[...] nadal działa sposób z włączeniem kolejnego pakietu 600MB za 5 zł przywracający pełną prędkość. [...]
Oooo, a o tym nie wiedziałem... :szok: powiesz coś więcej? :padam:
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: matek451 »

Jak dostaniesz lejek 2Mb/s to uruchom kolejny pakiet za 5 zł i sam się przekonasz. Skorzystałem z takiego sposobu w kwietniu, tak z ciekawości bo mam kilka kart RBM 5 z RWK ale przetestowałem ten sposób na jednej. My Janusze z DIL musimy się wspierać.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: ja.michal »

Kolego jak chcesz duży pakiet danych to bierz w Play Internet Elastyczny i ustaw maksymalny limit 600 zł. Będziesz miał gwarantowane 600 GB. :D

matek451, kiedy miałeś aktywowane SIM z DIL? Zastanawiam się jak będzie z nowymi aktywacjami. Jeszcze mi tego Playa nie uruchomili; stacja podłączona i uzbrojona w cały sprzęt chyba od dwóch tygodni. :(
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: gregmar »

piotrzet pisze:To masz te same częstotlwiości kwestia zapchania ale tmobile może być mniej bo na 2 nadajniku masz 800+1800+2600 a orange tylko lte800 więc tmobile ma większą pojemność sieci w okolicy.
Faktycznie, 2600 musieli jakoś niedawno uruchomić na tym 2 nadajniku, ale problem jest taki, że ten nadajnik jest w lesie w leśniczówce.
Ja do niego mam jakieś niecałe 1,2 km (podobnie jak do 1-szego nadajnika) i chyba nigdy router czy też telefon nie łączył mi się z tym nadajnikiem tylko z 1-szym. Moim zdaniem duże zalesienie jest w stronę Pomiechówka.
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: gregmar »

casual pisze:Korzystam z internetu mobilnego od ponad 10 lat,[...]
@casual daj znać gdybyś się zdecydował na TM, ciekaw jestem jak działa u nas bo jestem w podobnej sytuacji i zastanawiam się nad różnymi opcjami.
Kilka dni temu potestowałem znów DIL z Playa (mam tego starego 50zł/5m-cy) i miałem miłe zaskoczenie bo chyba włączyli na tych kartach agregację,
tyle że 100 GB to trochę za mało.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: onken »

Od lat jest agregacja na DIL

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: gregmar »

Chyba że włączali systematycznie. U nas wcześniej nie było.
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Orange koniec umowy.

Post autor: Pawrzes »

11 miesięcy temu najlepszy wynik jaki uzyskałem na wspólnym L1800 na 2 sektorze z masztu T-Mobile w Pomiechówku to
Obrazek
bo transfery w kilkunastu speedtestach wynosiły 8-15 Mb/s a w Play w paśmie 1800 było wtedy zawsze ponad 60 Mb/s tak więc wątpię czy obecnie jest lepiej w N! (sprawdzę niedługo)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ