Limity transferu u operatorów

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Limity transferu u operatorów

Post autor: chris »

Na czym polegają limity transferu u operatorów internetu bezprzewodowego (najczęściej 1GB). Czy dotyczą one tylko ściąganych danych , czy może sumy ściąganych i wysyłanych ? A może w zależności od operatora wygląda to różnie ?
Daniel Gdynia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-29, 12:29
Lokalizacja: Pomorskie/Gdynia/Or?owo

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: Daniel Gdynia »

Jak sama nazwa wskazuje "limit transferu danych" oznacza ogólnie wszelkie wysłane lub odebrane dane, dla operatora nie ma znaczenia czy wysyłasz czy dobierasz. Najlepszy jest zapis w umowie ktory mowi wlasnie o tych ograniczeniach - w celu zapewnienia najlepszej jakosci usług swiadczonyc przez operatora itp.... Osobiscie twierdze ze tymi zapisami powinien zajac sie Urząd ds. ochrony konsumenta. Codziennie w "magicznym pudełku" (TV) widze reklamy beprzewodowego internetu gdzie duzy nacisk jest kładziony na "bezprzewodowy", "najszybszy" i "bez ograniczeń" a prawda jest troche mniej różowa :-) Jestem ciekawy że nikt nie złożył do tej pory skargi to tego urzędu - ja niestety nie mogę korzystam z SIMDATY.....

Pozdrawiam
Gość

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: Gość »

Hej kolego czekam na twoje pomysły odnośnie złożenia skargi na Orange.pl odnośnie limitu transferu! Ja mam EDGE i juz mi zablokowali transfer <font color="#FF00BB"><b>»»nie obrażamy innych!!!««</b></font> bo niby przekroczyłem dane! Ale ile ściągnołem to mni nie udzielili informacji! Zapraszam na gg to pogadamy gg7729824
Daniel Gdynia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2005-11-29, 12:29
Lokalizacja: Pomorskie/Gdynia/Or?owo

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: Daniel Gdynia »

Niestety nie mam GG wiec podaj maila to sie odezwe.
Gość

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: Gość »

Daniel Gdynia pisze:Niestety nie mam GG wiec podaj maila to sie odezwe.
Proponuję dyskusję dokończyć tutaj. Być może wiele osób ma podobny problem. Ja go jeszcze nie doświadczyłem ... ale kto wie ...
ostatnio sciągałem sp4 - to prawie 140 MB :(
NOTO
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-11-29, 22:58
Lokalizacja: Wroc?aw/Pozna?

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: NOTO »

Anonymous pisze:
Daniel Gdynia pisze:Niestety nie mam GG wiec podaj maila to sie odezwe.
Proponuję dyskusję dokończyć tutaj. Być może wiele osób ma podobny problem. Ja go jeszcze nie doświadczyłem ... ale kto wie ...
ostatnio sciągałem sp4 - to prawie 140 MB :(
Jak duży transfer równoległy potrafi obsłużyć jedna stacja ?
konrad
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2005-10-25, 22:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: konrad »

W Erze w zależności od opcji blueconecta masz 0,5GB lub 2GB limitu transferu na okres rozliczeniowy.

Jak to wygląda w Plusie i Orange ??
608 066 086 - ADB Era
Gość

Re: Limity transferu u operatorów

Post autor: Gość »

hej no to jak wygląda sprawa skargi do Urząd ds. ochrony konsument
może jakieś instrukcję bo się tam wybieram!
ODPOWIEDZ