Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Cześć,

Niedługo przeprowadzam się na niecały rok do Bielska i potrzebuję neta, którego używać będę do pracy a po pracy do rozrywki (Netflix, NBA, www). Dom, który będę zamieszkiwał ma możliwość podpięcia się na rok z Orange vDSL (konsultant powiedział jednak, że max. wyciągnie tam 20mbps). Naczytałem się jednak wiele złego o takim rozwiązaniu i stąd zaczynam patrzeć ponownie w stronę mobilnego.

Zamieszczam dwa screeny z BTS Search pokazuję odległość do dwóch nadajników. Dzielnica Bielska to Hałcnów. Jeden nadajnik do którego będę miał bliżej jest przy Wyzwolenia 336 (Tmobile, Orange), drugi to Play (ul. Serdeczna - maszt własny przy domu prywatnym).

Byłem tam tylko przez chwilę i nie zdążyłem wykonać porządnych testów (telefon w domu pokazał Download na poziomie 6mbps). Router jaki posiadam to Huawei B315 (z dystrybucji CP bez simlocka). Wcześniej używałem go do RBM, ale po podłączeniu radiówki w obecnym miejscu zamieszkania karty się pozbyłem (działała tu tragicznie).

Interesuje mnie wyłącznie pre-paid bo nie chcę się wiązać umowami na 10 miesięcy. Zmiana routera wchodzi w grę, ale oczywiście najlepsze rozwiązanie to działanie na B315. Da radę na podstawie tego co napisałem coś doradzić? Najlepiej jak najwięcej danych, bo obawiam się, że oferta typo 30GB/mies. to może być za mało przy takim korzystaniu z sieci.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matek451 »

Jak pre-paid to RBM na Kartę 5 z DIL . Na BTS-ie Serdeczna Play ma LTE2100, LTE1800 i LTE800. Sprawdzisz na tym B315 wymuszając po kolei pasma LTE za pomocą LTEWatchH. Możliwe że działa tez LTE2600 na nim.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Tak jak pisałem - karty nie mam już i nie byłem z tego zadowolony. Ok, może w tym miejscu działać nieco lepiej ale znając życie jak coś prawie jest za darmo to masa ludzi na tym siedzi. Net musi działać dobrze, bo priorytetem jest praca a potem przyjemności.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matek451 »

A dlaczego byłeś niezadowolony z Play? Z jakiego pasma LTE korzystaleś, jakie były parametry sygnału, prędkości? Wszystko zależy od lokalizacji. Ja mam prędkości po 200Mb/s w nocy a w dzień 70-150Mb/s. Oczywiście na BTS-ie z kompletem pasm LTE i w agregacji pasm a BTS nieprzeciążony i sygnał idealny. Bez testów w twojej lokalizacji trudno cokolwiek wyrokować.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

W poprzedniej lokalizacji działało to jako tako do czasu weekendu. W weekend można było zapomnieć o oglądaniu jakiegokolwiek video, live z neta.

Na start będę miał tam jakiś internet z play na abo, potestuję, pobawię się LTEWatch i zobaczę czy prędkości będą jako takie. Karty RBM już nie mam i pewnie nie wrócę do niej. Nie robi mi różnicy czy zapłacę 50/mies czy na 3 miesiące - byleby to dobrze działało. Cóż - odświeżę temat w z początkiem sierpnia i dam znać. Jakaś fajna apka na iOS do sprawdzania z czym się połączyłem itd.?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: onken »

Ale czym Play będzie się różnił od RBM, niczym. Te same max osiagi

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Gdzie napisałem, że testowałem RBM tam?

Być może to było moje mylne wrażenie poprzednio, że ten darmowy LTE działał jak działał. Poza tym czy Play nie zaoferuje też HSPA którego nie ma darmowego w RBM?

Liczyłem, że z racji bliskości nadajnika ktoś poleci coś z Orange/Tmobile (chociaż Ci drudzy mają chyba słabą ofertę pre-paid).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matek451 »

A co można polecać jak na kartę jest lipa, jedynie w Orange za rejestrację startera Orange Free i za podanie danych adresowych jest jednorazowy bonus 100GB/m-c.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Co można? Nie wiem, ale zakładam, że każdy z nich oferuje jakieś dodatkowe pakiety za powiedzmy 50zł miesięcznie?
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: zbych_in_flames »

Na kartę będzie ciężko, ale zastanów się nad NJU na czas nieokreślony (działa na sieci Orange) albo Plush Internet na czas nie określony, w tym samym miejscu co Orange jest BTS z LTE1800 ( 20 MHz) vs (1800) 10 MHz u pomarańczowych. Oczywiście zrób wcześniej testy na jakiś taryfach na kartę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: onken »

Pomarańcza może mieć jeszcze 15 MHz, ale docelowo w miastach chyba tylko będzie 10

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: piotrzet »

Może mieć 15 MHz do końca 2019 zależy od lokalizacji. Później będzie 10 MHz LTE 1800 i pewnie na stacjach dodadzą LTE 2100 też 10 MHz. Czyli żeby to z agregować trzeba mieć odpowiednie urządzenie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matek451 »

Przecież przy wyzwolenia Orange i T-mobile mają swoje LTe800 i LTE1800NetWorks na 15MHz czyli agregacja DL z 25MHz na LTE1800+800. A po co kiepskie nju jak może sobie za 80 zł kupić na Allegro starter z 300GB na 5m-cy za 80 zł lub 500GBza 118 zł na 5 m-cy.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Czyli nie obejdzie się bez wymiany routera - to ostateczność, ale do zrobienia. B525 powinien to ogarnąć? Poczytałem, że dla pasma 800 to raczej zewnętrzna antena kierunkowa - raczej nie do zrobienia tam. W takim razie czy w ogóle jest sens inwestować w nowy router.

DL? Sorrki ale nie łapię skrótów. Chodzi o Download?

Widziałem te oferty z Orange na Allegro. Jeśli sprzedawca jest sprawdzony to chyba warto w coś takiego uderzyć.
matkon81
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2018-07-20, 09:41

Re: Pomoc w wyborze operatora - Bielsko-Biała

Post autor: matkon81 »

Będę testować na Playu z racji tego, że jest jeszcze abo na takiego neta (współlokator posiada). Zacznę zatem z B315 i popróbuję na 3 pasmach prędkości i wtedy dam znać. Może coś doradzicie jeśli sygnał nie będzie zadowalający. Dzięki wszystkim za uwagi.
ODPOWIEDZ