Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-08-02, 20:02

Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: Miero »

Witam
Proszę o radę jakiego operatora do Internetu mobilnego . Jestem w tym temacie zupełnie zielony. Obecnie mam z Orange ale działa dramatycznie mobil partner pokazuje głównie"nieokreślone połączenie". W telefonie też działa fatalnie i generalnie problem również z zasięgiem telefonicznym. Kończą się umowy więc jest okazja do zmiany operatora dla telefonu i internetu.
Lokalizacja to Golińsk , teren głównie otoczony lasami i górami. Paradoksalnie chyba na piętrze jest gorszy zasięg niż na parterze mimo że dom jest w dolinie.
Patrzyłem na btsy ale nic z tego nie rozumiem.
Proszę o pomoc w wyborze operatora, który przynajmniej teoretycznie ma najlepsze nadajniki w okolicy i np. poprzez antenę zewnętrzną byłaby szansa na wzmocnienie sygnału do poziomu pozwalającego na oglądanie filmu na Youtube i przeglądanie stron. Teoretycznie najlepsza oferta dla mnie to plus ale jak byłoby z jego zasięgiem?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: matek451 »

Orange i T-mobile korzystają z LTE1800Networks na BTS-ie Mieroszów-Parkowa 1. Najbliższy BTS z LTE800 T-Mobile to Sokołwsko. Dla mnie optymalmy operator to Play, który przy Parkowej 1 ma BTS z kilkoma pasmami LTE. Zrób testy Play i T-Mobile, telefon LTE z Network Cell info i zakladka DANE pokazuje eNB, ECI i parametry sygnału. Sprawdź w nim tez Orange. Test na zewnątrz.
Miero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-08-02, 20:02

Re: Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: Miero »

Dla Orange wykonałem pomiar przez otwarte okno. Sygnał jest zmienny ale głównie na granicy koloru pomarańcz / żółty. Czyli raczej słabo. Dla Playa postaram się zrobić wieczorem na telefonie kolegi.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: matek451 »

Telefon połączył się z BTS-em Mieroszów na UMTS2100HSPA+DC ale sygnał tragiczny. Obsługuje LTE? Bo na tym BTS-ie jest też LTE1800Networks i zasięg powinien być podobny.
Miero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2018-08-02, 20:02

Re: Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: Miero »

Xperia Z3 Compact więc powinien obsługiwać LTE. W pomieszczeniu a w zasadzie na parapecie sygnał jest dość zmienny i często znika na chwilę. Generalnie to skłania mnie do szukania innej sieci. Internet mobilny w Orange działa podobnie do dawnego na modem dostępnego w telekomunikacji. ;) Czyli często rwie i słaby transfer.
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakiego operatora wybrać w Mieroszów

Post autor: zbych_in_flames »

Podjedź z telefonem pod BTS i wykonaj test (najlepiej po 20) w odległości 100-200m oczywiście od strony Goliśka, jeśli wyniki będą zadowalające to będziesz musiał wyposażyć się w antenę zewnętrzną. Play, nie ma potwierdzonego LTE w BTSerach ale według ich mapy jest zasięg wewnątrz więc coś jest na pewno odpalone, jeśli jest LTE800 to może nawet bez anteny uda ci się połączyć ale przy 5MHz rewelacji raczej nie będzie . Plus nie ma potwierdzonego odpalenia i póki co tyko pozwolenie na LTE900, czyli też 5MHz.
ODPOWIEDZ