Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cookiee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-26, 12:58

Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

Post autor: cookiee »

Dzień dobry wszystkim.

W domu rodzinnym nadchodzi czas, by zmienić dostawcę internetu LTE. Przez ostatnie dwa lata był to Plus, z mniejszymi i większymi przygodami. Przeglądając obecne oferty operatorów skłaniałbym się ku Internetowi Domowemu z T-Mobile, kusi przede wszystkim prawdziwy no-limit. Patrząc na mapę również jest to najlepsze wyjście, według mnie. Istnieje szansa na agregację sieci, prawdopodobnie 800 MHz i 1800 MHz? Warto dopłacać do modemu Huawei B529s? Dodatkowo dostępną mam antenę Cybertech na częstotliwość 1800 MHz, użycie jej do nowego operatora coś pomoże, czy nie warto inwestować w przejściówki do nowego modemu?

Trochę pytań się zebrało, dziękuję z góry za wszelką pomoc :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

Post autor: piotrzet »

A po co ci B529 a nie 525? Po co przepłacać jak to jest to samo. Ponad to podaj dokładną lokalizację to sprawdzimy co tam masz
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

Post autor: onken »

A B525 nie ma już problemu z osiągami na LTE1800 ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

Post autor: matek451 »

Zasięg prawdopodobnie z BTS-a LTE800 T-mobile Zalesice32. Jeśli chcesz skorzystać z LTE1800+800 to trzeba wymusić połączenie z BTS-em Wierzbica-Kościuszki gdzie działa LTE1800Networksi LTE800 T-mobile. Na antenie z Cybertecha korzystałeś z tego masztu i BTS-a LTE1800Aero2 w Plusie. Weź B525 i ofertę T-mobile na testy. sprawdzisz wszystkie pasma i agregacje, pasmami na B525 zarządzasz Hmanagerem. Do tego speedtesty.
cookiee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-07-26, 12:58

Re: Jakiego operatora wybrać do internetu LTE

Post autor: cookiee »

piotrzet pisze:A po co ci B529 a nie 525? Po co przepłacać jak to jest to samo. Ponad to podaj dokładną lokalizację to sprawdzimy co tam masz
No właśnie nie wiedziałem do końca jaka jest różnica pomiędzy nimi, skoro mówisz, że nie ma żadnej, to rzeczywiście nie opłaca się go brać ;) i zapomniałem w pierwszym poście podać lokalizację, mea culpa.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 15&zoom=16

a co dołączenia z nadajnikiem w Wierzbicy to macie rację, dokładnie z nim się łączyłem w ostatnim czasie, parametry łącza bardzo dobre, jedynie limity Plusa mi przeszkadzają i dodatkowo mają bardzo zapchane łącze w ostatnim czasie, nie da się normalnie korzystać z internetu
ODPOWIEDZ