T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kloner2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-05, 20:47

T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: kloner2 »

Witam,

Mam pytanie czy ktoś z was doświadczył podziału zasobów na btsach Internetu domowego a mobilnego max ?
Złożyłem zamówienie na domowy 60 mb/s Pani zadzwoniła, że siec u mnie jest przeciazona i mogę na swoją odpowiedzialność zamówić zestaw. Zaproponowała za to Internet Max i tam zasoby podobno są, co mnie zdziwiło i myślałem że chce naciągnąć tylko na wyższy abonament.
Zamówiłem dostałem b525s, prędkości z dwoma antenami kierunkowymi na domowym były ok 5-10 mb/s. W tym samym momencie na karcie sim abonament prędkości 40 mb/s.
Sytuacja sprawdzana kilkukrotnie, w salonie też to potwierdzili...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: piotrzet »

Nie ma żadnych zasobów różnych. Po pierwsze czy łączyłeś się z tym samym BTS? Po drugie czy na tej samej częstotliwości? Po trzecie jakie były parametry sygnału na telefonie, a jakie na routerze B525 i po czwarte kiedy robiłeś test? Z tego co wiem w ostatnich dniach mieli jakieś problemy i własnie one się objawiały w ten sposób, który opisujesz
vdsl2
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2017-12-26, 13:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: vdsl2 »

U mnie było weekend jakiś mały problem ale zapewnię coś robili ale teraz jest prawie max

http://www.speedtest.net/result/7622846386.png
Huawei B525 :D
kloner2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-09-05, 20:47

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: kloner2 »

Ten sam router, 2 różne SIM, przekładane w tym samym miejscu (na dachu) wraz z anteną... No to ciekawe, bo w salonie też mieli informację że domowy przeciążony i że tylko mobilny.
Dodatkowo domowy jest podobno przypisany do ulicy/lokalizacji po części dlatego pytają gdzie będzie świadczona usługa (tak samo jak play netbox).
Nie wiem, nie będę wnikał. <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> mobilny MAX za 15 zł więcej dla świętego spokoju ;-)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: matek451 »

Konsultanci w T-Mobile wygadują bzdury, w regulaminie Domowego T-Mobile nie ma żadnego zapisu o lokalizacji.
Awatar użytkownika
Grupens
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2006-11-22, 23:32
Lokalizacja: Wlkp

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: Grupens »

Złożyłem zamówienie na domowy 60 mb/s Pani zadzwoniła, że siec u mnie jest przeciazona i mogę na swoją odpowiedzialność zamówić zestaw. Zaproponowała za to Internet Max i tam zasoby podobno są, co mnie zdziwiło i myślałem że chce naciągnąć tylko na wyższy abonament.
Potwierdzam miałem identyczną sytuację w ostatni weekend tylko sam dzwoniłem... :gwiazdki:
Deformują nas formuły.
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: atento »

Prędkości będziecie mieli te same, domowy max czy biznes z zewnętrzne ip ;) w tym ostatnim jest inna trasa i lepszy ping o 2ms-5ms do dziś nigdy transfer sie nie różnił i mam nadzieje, że tak pozostanie

Wszystko zależy od nadajnika, jak jest zapchany to nie chca sprzedawać 60Mbps czasami nawet 20Mbps, proste jak drut. Pytaja o lokalizacje wiedza z jakim nadajnikiem albo jakimi będziemy się łączyć, więdza ilu userów i jak obciążony jest. Może maja od tego nawet aplikacje.

Jak gadałem z 4mc temu z konsultantem chciałem 60mbps nie chciał mi dać nic nawet 20mbps i powiedział, że albo max albo biznes :D, jako że mam obie karty(biznes i domowy) to wiedziałem, że działa tak samo i popołudniami było max 7mbps.
Zgodził się dać jak go przekonałem, że biorę na własną odpowiedzialność i wiem jak działa wspomniał, że mi to da tylko dla tego, że będą rozbudowywać nadajnik w ostatecznośći dostałem te 60mbps.

Wczoraj na okolicznym nadajniku włączyli 1800 i 2600 i na moim nadajniku który będzie dopiero rozbudowywany zrobiło się z 7Mbps popołudniami 20Mbps



Ale coś na rzeczy musi być z przypisaniem do miejsca gdyż za każdym razem jak dzwoniłem z zapytaniem kiedy rozbudują nadajnik uparcie twierdzili że łącze sie z nadajnikiem innym niż powinnienem bo mam do niego dalej i na nic były tłumaczenia, że mam las z tamtej strony i znacznie gorsze transfery. Może ten program który maja by zapobiegać sprzedaży na zbyt obciążonych nadajnikach oblicza miejsce zamieszkania do nadajnika po lini prostej.
mnbcv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-05, 16:15

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: mnbcv »

Miałem wczoraj taką samą rozmowę i drążąc temat otrzymałęm informację że domowy jest świadczony na paśmie 800Mhz a Max na wszystkich dostępnych.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: piotrzet »

Kolejna bzdura nie ma określonego pasma na którym jest świadczona usługa internetu domowego działa na wszystkich częstotliwościach i technologiach dostępnych w T-Mobile
arek0097
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-09-25, 08:00

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: arek0097 »

Cześć. Mam okres próbny na Internet Domowy do środy i wczoraj spadła mi prędkość do 3 mb/s, a za chwilę wszystko powróciło do normy i wahało się między 17, a 20 mb/s. Mi sprzedawca też powiedział, że maksymalnie mogę mieć do 20 mb/s i poniżej 15 mb/s nie będzie spadało. Niestety już kilka razy miałem poniżej 10 mb/s . Wczoraj koło 20:00 do 21:00 ping skakał od 190 do 310.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: onken »

To Ci nakłamał ;)

Wszystko zależy od obciążenia BTS

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: matek451 »

A to w T-mobile po roku tej oferty wzrosło i rośnie nadal . Tu nawet dwa pasma LTE na BTS-ie już nie dają rady viewtopic.php?f=14&t=53947
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: piotrzet »

A nie dają rady bo po pierwsze 1800 jest wspólna z Orange, a 800 ma spory obszar do obsłużenia. Gdyby to było w mieście problemu by nie było.
arek0097
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-09-25, 08:00

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: arek0097 »

onken pisze:To Ci nakłamał ;)

Wszystko zależy od obciążenia BTS

Dlatego mam okres próbny :) Zasięg ogólnie mam ok, ale 2 lata to sporo:)

I zostanie mi jedynie 6 mb/s na kablu :D
Ostatnio zmieniony 2018-09-27, 16:48 przez arek0097, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: matek451 »

A co to zmienia dla użytkowników T-Mobile z tamtego terenu ? Na dodatek BTS-ów z LTE800 tam wiele. A w miastach też bywa wcale nie tak różowo. Nie na darmo cała ta gadka konsultantów i częste sugerowanie że DL tylko do 20Mb/s. Nie sądzisz chyba że to ich własna inicjatywa ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: piotrzet »

Gadka jest taka żeby sprzedać jak najwięcej. U mnie też sugerują 20 Mb/s a tym czasem wieczorem spokojnie jest 65 Mb/s i to na samym 1800. BTS owszem jest wiele tylko sprawdź jaki obszar. Wiadomo że ta oferta idzie najbardziej po za miastami a tam najczęściej jest samo LTE800 lub 1800
arek0097
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2018-09-25, 08:00

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: arek0097 »

piotrzet pisze:Gadka jest taka żeby sprzedać jak najwięcej. U mnie też sugerują 20 Mb/s a tym czasem wieczorem spokojnie jest 65 Mb/s i to na samym 1800. BTS owszem jest wiele tylko sprawdź jaki obszar. Wiadomo że ta oferta idzie najbardziej po za miastami a tam najczęściej jest samo LTE800 lub 1800
Mieszkam na wsi. LTE 800 i LTE 2600 od T-Mobile jest około 3 km, LTE 1800 podobnie, ale w innej miejscowości. Zauważyłem, że najgorsze wyniki mam, gdy serwer połączy się z serwerem z Wołomina, czyli z Tonetic Group. Na pozostałych jest ok, czy to T-Mobile z Warszawy, czy też Vectra i Orange.

Na tym necie raz udało mi się osiągnąć 31 mb/s, a tak to koło 20 mb/s z chwilowymi spadkami wieczorem. Mieszkam koło 30 000 miasta, gdzie jest światłowód, lokalny dostawca internetu i Vectra. Orange i tak dalej pominę już. W rozmowie z Multimedia Polska pracownik stwierdził, że ich nadajnik jest za daleko odenie i więcej nie mogą udostępnić. Zanim dotrze do mnie światłowód to miną lata.
mnbcv
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2017-01-05, 16:15

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: mnbcv »

Czyli potwierdzacie że mając Internet Domowy do 20Mb/s lub 60Mb/s - sama agregacja działa? Podeśle ktoś screen jakiś?
Bo tak jak napisałem na infolinii sprzedażowej najwyrażneij kłamią że tylko jedno pasmo dla domowego.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-mobile domowy a mobilny, inne zasoby ?

Post autor: piotrzet »

Działa agregacja na pewno. NIestety mam inną ofertę więc sam ci tego nie wyśle.
ODPOWIEDZ