Jaką opcję wybrać

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Jestem nowym użytkownikiem wiec proszę o wyrozumiałość. Proszę o poradę w następującej sytuacji.
Jestem użytkownikiem LTE w Plusie. Umowę podpisałem w pierwszej połowie 2014 roku. 2 Lata temu przeszła na czas nieokreślony. Niestety do marca 2019 nie chce jej wypowiadać, ponieważ generuje mi rabaty w programie Smart Dom. W międzyczasie miałem kila ofert jej przedłużenia jednak wszystkie odrzuciłem mając w perspektywie położenie światłowodu w miejscu, w którym mieszkam. Niestety ze względów proceduralnych na chwile obecną realny termin podłączenia światłowodu to końcówka 2019.
Niestety jak odrzuciłem trzecia ofertę umowy na Internet, Plus zaczął przycinać mi Internet po przekroczeniu 150GB. Praktycznie nie da się z niego korzystać. Nadmienię tylko ze potrzebuję około 250GB miesięcznie, aby normalnie funkcjonować.
Przez ostatnie kilka miesięcy posiłkowałem się głownie kartami sim kupowanymi na portalu aukcyjnym: orange 50GB. Czasami tez korzystałem z promocji Orange 100GB za rejestracje danych. Ale z tego, co wyczytałem tutaj na forum to już chyba nie ma tej promocji. Niestety ta zabawa z kartami jest trochę uciążliwa. Dlatego tez szukam jakiegoś długofalowego rozwiązania.
Na chwile obecna mam dwie opcje.
1. Kupno karty orange 1410GB na portalu aukcyjnym. Na 5 miesięcy będę miał spokój. Później kolejna karta na kolejne 5 miesięcy. I tak do momentu aż położą światłowód
2. Podpisanie umowy na 24 miesiące z T-Mobile. Do marca 2019 miałbym 2 abonamenty.
W obu przypadkach musiałbym dokupić jakiś router LTE dual sim
I teraz pytanie, co wybrać. Jak rozwiązać ta sytuację? A może jest jeszcze jakaś inna opcja?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: matek451 »

Ale FUP w Plusie to nic nowego. Jak podpiszesz umowę z T-mobile to nie będziesz musiał korzystać z Plusa, w T-Mobile internet jest bez limitu. Dlaczego nie skorzystałeś z usługi Darmowy Internet LTE bez limitu na RBM na Kartę 5, masz zasięg LTE w Play? To podstawowe rozwiązanie używane przez klientów Plusa którym FUP przycina internet.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: onken »

Ale w RBM może mieć lejek po 100 GB, więc może być konieczność żonglowania kartami

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: matek451 »

Potrzebuje 250GB/m-c w Plusie około 150GB więc te 100GB gwarantowane na maksa w DIL mu powinny wystarczyć, no i lejek w DIL to 2Mb/s. Ciekawe jak na co dzień działa u niego Plus i jak wygląda DL po 150GB.
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Nadajnik Playa znajduje się w Pierwoszynie. W linii prostej mam jakieś 2.5km bez przeszkód terenowych. Jeśli chodzi o LTE w Plusie to korzystam z nadajnika w Mostach. Odległość 1km. DL 20-30Mb w dni powszednie. 10-15Mb w piątkowe wieczory. Dla mnie wystarczająco. Z RMB miałem już styczność jakieś dwa lata temu, gdy Plus miał problem z nadajnikiem i niestety miałem z nim problem. Używałem karty na routerze od Plusa Huawei B593. Miałem pełen zasięg LTE. Niestety często zasięg spadał do 0 kresek, pomimo iż router był cały czas połączony z LTE i musiałem go za każdym razem restartować.
To ze Plus ma FUPa to wiem, ale przez prawie 3 lata go nie miałem. Kilka razy ściągnąłem grubo ponad 300GB. Być może, dlatego ze podpisałem jedna z pierwszych umów od momentu jak plus wprowadził nielimitowany LTE w 2014 roku i w regulaminie nie było jeszcze słowa FUP. Dopiero jak odrzuciłem trzecią propozycję przedłużenia umowy to zaczęli mi przycinać po 150GB. Mógłbym się z nimi „kopać”, ale nie mam ani czasu ani chęci mając na uwadze ze za rok całkowicie z nich zrezygnuje.
Czyli rozumiem ze Dil w RMB jeszcze działa przy przeniesieniu numeru z innej sieci? Chyba będę musiał jutro na szybko kupić jakiś starter w Plusie i po rejestracji przejść się do Playa i przenieść tam numer. 150GB od Plusa oraz 100GB od RMB powinno mi wystarczyć.
T-Mobile to ostateczność ponieważ za bardzo nie chcę się wiązać umową na 24 miesiące.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: matek451 »

Dwa lata temu to Play nie miał jeszcze LTE800, LTE2600, agregacji pasm LTE. Teraz na BTS-ie Pierwoszyno działają 4 pasma LTE, agregacja. Zrób testy i sprawdź jak działa Play.
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

W takim razie ile kosztuje router który obsługuje agregację pasm? Taki o najlepszym stosunku jakości do ceny. Testował będę na Samsungu Galaxy Note 8.
Ostatnio zmieniony 2018-09-09, 19:49 przez szrajbendorf, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: matek451 »

Za około 300 zł kupisz stacjonarny router z LTE-A 2CA czyli agregujący 2 pasma LTE, np. B525, E5186 czy MF286, B528. Za B715 z agregacją 3 pasm LTE trzeba zapłacić około 500 zł.
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Aby nie zakładać nowego tematu odkopię swój stary.
Światłowód, który miał być położony do końca tego roku ugrzązł w papierach. W związku z tym musiałem przeprosić się z Internetem LTE. Pod dosyć intensywnych testach (testowałem na B593 oraz SG Note 8) 4 głównych operatorów zdecydowałem się przedłużyć umowę w Plusie. Czy to dobry czy zły wybór to już temat na odrębną dyskusję.
W związku z tym muszę kupić router stacjonarny LTE+. Agregujący pasma 1800 oraz 900. Dla przypomnienia korzystam z nadajnika BT44743 w Mostach na ulicy szkolnej. Odległość od nadajnika około 1km. Z poddasza, na którym stoi router, widzę antenę nadajnika. Nie chciałbym wydać więcej niż 500PLN. Który z routerów będzie najlepszym wyborem na dzień dzisiejszy?
Z góry dziękuję za pomoc.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: matek451 »

Pokaż screena z https://play.google.com/store/apps/deta ... ster&hl=pl na tym Samsungu i speedtest.
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: wojteks »

Te obrazki to w 8K najlepiej wstaw :(
Nie pomagam na PW!
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Rzeczywiście na PC słabo to wygląda. Niestety chyba już nie mogę edytować tego posta.
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Odświeżam temat na szybko. Dostałem wiadomość z domu ze padł router Huawei B593. Nie chce połączyć się z LTE. Resety nie pomagają. LTE w tej lokalizacji na telefonach działa normalnie. W związku z tym muszę na szybko kupić coś co będzie agregowało 2 pasma w Plusie (1800+900). Niestety jestem poza domem wiec nie mogę przeprowadzić testów. A router potrzebny pilnie bo udostępnianie netu z telefonu jest uciążliwe. A pracować trzeba. Mogę wydać do 400PLN. Który model najlepiej sie sprawdzi?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: wojteks »

Na ten moment to B535, B715, taniej B525
Nie pomagam na PW!
szrajbendorf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2018-09-09, 08:07

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: szrajbendorf »

Dzieki za rade.
Kupilem B535
Scorpio1
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2020-04-27, 08:22

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: Scorpio1 »

Co do Plusa w Mostach i Play w Pierwoszynie - mieszkam podobnie jak Ty, możesz powiedzieć dlaczego wybrałeś Plusa? Ja właśnie w Plus jestem ale wieczorami spadam do nawet ~5Mbps - oczywiscie gdy jeszcze nie jestem w FUPie, poza tym 100G szybko się wyczerpuje i rozważam testy/zakup dodatkowo Playa - coś mógłbyś doradzić?
Jest jeszcze opcja sieci Virtuall - coś słyszałeś może?

i pytanie - czy wiecie może jaką Play ma przepływność do Pierwoszyna na BTSa?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaką opcję wybrać

Post autor: wojteks »

Kup starter Play i testuj.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ