T-mobile internet domowy do 20Mbit/s

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sagemini
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-26, 09:59

T-mobile internet domowy do 20Mbit/s

Post autor: sagemini »

Czołem forumowicze,

Jestem tu nowy co nie znaczy, że nie śledzę forum już od jakiegoś czasu. Niemniej jednak sama tematyka internetu w technologii LTE jest mi obca stąd pewnie padnie pare lamerskich pytań - z góry proszę więc o wyrozumiałość. Całe, życie mieszkałem w bloku gdzie początkowo korzystałem z modemu, a nieco później aż do chwili obecnej z lokalnej kablówki. Z internetu LTE korzystam jedynie w telefonie i to wszystko :) .

Nieubłaganie jednak zbliża się moment opuszczenia obecnego lokum i przeprowadzki na przedmieścia gdzie światłowód jest takim samym luksusem jak szynka czy baleron w PRLu. W nowej lokalizacji nie ma też nawet co liczyć na Neostrade po kablach miedzianych bo mówiąc wprost - dociągnięcie kabla pod moją posesję (jakies 50m) jest wyzwaniem karkołomnym w XXI wieku do tego stopnia, że Orange udzieliło mi odpowiedzi o braku możliwości technicznych przyłączenia do sieci. Wiadomo, chodzi o pieniądze...

Z uwagi na powyższe, zacząłem rozważać zakup pakietu do 20Mbit/s w T-mobile. Martwi mnie jednak nienajlepszy zasięg w mojej lokalizacji. Chodzi o obszar przy ul. Makuszyńskiego 73 w Częstochowie. Najbliższy BTS znajduje się za wzniesieniem więc nie ma go w bezpośredniej widoczności. Dwa inne są dość mocno oddalone.
Póki co zrobiłem testy z użyciem startera T-Mobile i modemu mobilnego Huawei E5577 - ogólnie było baaardzo słabo. Maksymalne transfery jakie osiągałęm dobijały max do 1,5Mbit/s. Niemniej jednak może to wina modemu, może BTSa do którego byłem zalogowany a może taka jest realna przepustowość infrastruktury T-mobile w moim obszarze.

Niby wiem, że istnieje mapa BTSów bo sam z niej korzystam ale bez znajomości tematu ciężko jest wyciągnąć z tych informacji jakieś racjonalne wnioski. Chciałbym więc prosić Was, znawców tematu o sprawdzenie czy BTSy znajdujące się okolicy ul. Makuszyńskiego 73 w Częstochowie, ze względu na ich odległość oraz oferowany zakres pasm mogą zaoferować coś więcej na przyzwoitym modemie typu Huawei b525 lub b529 z oferty T-mobile. Jeśli gra okaże się być warta zachodu to zamówie sobie zestaw na 14-dniowe testy.

Z góry dziękuje wszystim za pomoc!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-mobile internet domowy do 20Mbit/s

Post autor: matek451 »

Zobacz czy twój E5577 współpracuje z LTEwatchH, Toolboxem lub HManagerem. Te programy pozwalaja wymusić pasma LTE na nim i pokazują CID BTS-a i parametry sygnału. Sprawdź po kolei LTE1800 i LTE800 i LTE2600. Networks ma w pobliżu 3 BTS-y z LTE1800 i z nich korzysta T-mobile, są też pozwolenia na LTE800 i LTE2600T-mobile. Test na zewnątrz, pokaż screnny i zrób speedtesty. Możesz tez użyć telefonu LTE z aplikacja Network cell info.
ODPOWIEDZ