LTE czy bezprzewodówka? Proszę o pomoc. Ozorków, woj. łodzkie

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
klaudiuszozo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-08, 15:45

LTE czy bezprzewodówka? Proszę o pomoc. Ozorków, woj. łodzkie

Post autor: klaudiuszozo »

Witam serdecznie,

mieszkam w miejsowości Ozorkow, ul. Kochanowskiego 50-58. Do numeru 48 jest pociągniety światłowód niestety Orange/Netia nie chce pociagnąc do 3 kolejnych numerów....W chwili obecnej miałem Internet w CP na testy. Down około 20mbps w szczycie oraz 70-90mbps poza szczytem. Ping w okolicach 30ms. Natomiast ogromnym dla mnie problemem byl upload w granicach 3mbps. Ze względu na ciągłą pracę i wysylaniem danych z domu potrzebuję szybkiego i niezawodnego internetu.

Testowałem Orange z nadajnika przy ulicy Cmentarnej. Chodzil slabo oraz ping nie byl rewelacyjny. Ten sam problem mialem z CP z umowy sprzed 4 lat, wszystko dzialalo super do czasu gdy nie moglem wypowiedziec umowy, a póżniej klapa. Bałem się że i tym razem bedzie podobnie i również wymówilem umowę.

Widoczne mam 3 BTSy. Ul. Wyszyńskiego Aero2 + Play, ul. Polna oraz Cmentarna.

Sprzęt to antena zewnatrzna na kominie plus Huawei B593s.

I teraz jest inne pytanie. Mogę bezpośrednio wystawić od znajomego Wifi (około 800metrów w lini prostej bez drzew), gdzie byłaby podpięty światłowód. Jaki sprzęt był potrzebował? Rozmumiem ze jedna antene z nadanikiem i jedną antene z odbiornikiem? Jakie prędkości można uzyskać przy takim połączeniu? Dodam, że widoczność jest a miedzy nami jest puste pole.

Pozdr.,
Klaudiusz
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: LTE czy bezprzewodówka? Proszę o pomoc. Ozorków, woj. łodzkie

Post autor: matek451 »

Jaka to antena, na który z BTS-ów Plusa skierowana ? Na tym na polnej Plus ma LTE2600, LTE1800, LTE900 i jeszcze LTE800 sferii. Na B593s-22 jest FW pozwalające wymusić konkretne pasmo LTE. Sprawdzałeś Play w Ozorkowie? Ma na BTS-ach 4 pasma LTE. Do tego T-Mobile, ma przy Podleśnej LTE2600, LTE800 i LTE1800NW tak jak Orange. Most WiFi na 800m z widocznością anten możliwy do wykonania na Ubiquiti Nanostation M2, M5. Koszt około 500-600 z na nowym sprzęcie. U kolegi ustawiony jako AP a u ciebie jako Station( AP Client).
klaudiuszozo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-08, 15:45

Re: LTE czy bezprzewodówka? Proszę o pomoc. Ozorków, woj. łodzkie

Post autor: klaudiuszozo »

A testowal ktos ubiquiti Nanostation AC? Z predkoscia 450mbps? Zastanawiam sie jak ze stabilnoscia rakiego lacza.

Z Play nie mam widocznosci komina. Niestety zasieg jedynie 3/5.

Plus na Polnej mam 5/5. Problem jest jedynie upload ktory schodzi do 1mbps nawet gdy down jest w okolicach 90
ODPOWIEDZ