Prośba o pomoc w wyborze operatora

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
contro13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-10-10, 13:34

Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: contro13 »

Witam serdecznie,

Mam prośbę o pomoc w wyborze operatora do internetu mobilnego w domu.
Moja lokalizacja
Poniżej zamieszczam screeny z testów operatorów (NCI + Speedtest). Testy robione Huawei P9 w poniedziałek wieczorem, na poddaszu przez okno dachowe, metr od przyszłej anteny dachowej, której rodzaj mam nadzieję pomożecie wskazać. Z tego co rozumiem jest sens zastanawiać się nad Play oraz Orange. Nadajnik Play to wg mojej wiedzy komin przy ul. Fabrycznej 93A w Markach, natomiast nadajnika Orange nie zidentyfikowałem.

Prośba o pomoc we wskazaniu:
1. Operatora
2. Anteny
3. Oferty - zależy mi na jak największej wygodzie i duży, najlepiej w miarę nieograniczonym pakiecie danych, braku lejków, ale jednocześnie ze względu na ubogie pokrycie nadajnikami okolicy, zastanawiam się nad ofertą na kartę - może w niedalekiej przyszłości zmieni się układ sił w okolicy (jakieś nowe maszty).

Z góry dziękuję za pomoc.

Orange
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Play
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Plus
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

T-mobile
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
contro13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-10-10, 13:34

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: contro13 »

Po przeczytaniu innych postów z poradami stwierdziłem, że chyba błądzę jeżeli chodzi o wybór operatorów.
Połączenie z odległym nadajnikiem Play (Fabryczna, Marki) nie ma nic do szybkiego LTE, ponieważ jest realizowana przez B20, na którym o zawrotnych szybkościach nie ma co marzyć. Powinienem jak rozumiem poszukać najbliższych nadajników i zobaczyć czy jest na nich realizowana agregacja pasm, i jakie prędkości są możliwe do uzyskania w godzinach szczytu. Następnie wybrać ten najbliższy z najlepszymi osiągami i w jego kierunku nastawić antenę, którą mam nadzieję pomożecie wybrać.
zbych_in_flames
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-07, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: zbych_in_flames »

No jak masz korzystać na antenie, to ponów testy ale będąc tak z 150-200 m od BTS, oczywiście będąc na lini pomiędzy stacją, a swoim domem. No póki co najlepsze wyniki masz na Orange, ale przy tej odległości logujesz się do pasm zasięgowych zazwyczaj jednak zapchanych.
contro13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-10-10, 13:34

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: contro13 »

Z różnych względów nie za bardzo mam możliwość/czas jeździć po okolicznych btsach, dlatego podpowiedzcie proszę jeszcze czy lepiej <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na 14-dniowe testy router (b525, b715) z play czy z t-mobile? Czy któryś ma simlocka?
Do tego chciałbym od razu kupić antenę - rozumiem, że musi być szerokopasmowa do agregacji pasm - prośba o wskazanie czegoś sensownego.
Docelowo router będzie stał na poddaszu, maksymalnie 10 m (myślę że realnie 5 m) od anteny - prośba o pomoc w doborze kabla.
contro13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-10-10, 13:34

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: contro13 »

<font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na testy B715 z Play w abonamencie 200GB. Testy robione z routerem na poddaszu, niedaleko miejsca montażu anteny. Ze względu na lokalizację i niedostateczną infrastrukturę szału nie ma, aczkolwiek i tak na karcie od Play jest najlepiej. Wyniki spisałem poniżej. Chciałbym abyście potwierdzili czy nie popełnię gafy. Router nie połączył się z żadnym z nadajników położonych bliżej tj. z BTSem przy Zdziarskiej 21, ani Jana Kazimierza 578 - Rembelszczyzna (oba w odległości ok. 3 km). Ze względu na słabą moc sygnału kupiłem 2 x ATK504, które zamierzam skierować w stronę nadajnika w Markach (Fabryczna 93A), z którego miałem najlepsze wyniki.
Obrazek
Pawrzes
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 293
Rejestracja: 2016-03-30, 17:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: Pawrzes »

Stacja z Marek pewnie tutaj dolatuje bo ma 5 sektorów i dzięki temu też większą pojemność.
Play się stara wybudować stację w tej okolicy przy ul. Olesin 122 więc jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym roku będziesz miał dobry zasięg i znacznie szybszy internet :) Obecnie trwa ostatni etap postępowania - oczekiwanie na uzyskanie pozwolenia na budowę.
Pozdrawiam
contro13
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-10-10, 13:34

Re: Prośba o pomoc w wyborze operatora

Post autor: contro13 »

Pawrzes pisze:Stacja z Marek pewnie tutaj dolatuje bo ma 5 sektorów i dzięki temu też większą pojemność.
Play się stara wybudować stację w tej okolicy przy ul. Olesin 122 więc jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym roku będziesz miał dobry zasięg i znacznie szybszy internet :) Obecnie trwa ostatni etap postępowania - oczekiwanie na uzyskanie pozwolenia na budowę.
Nawet nie wiesz jak mi tą informacją sprawiłeś przyjemność. Oby się udało. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ