Oferta internetu na kartę - co wybrac

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
sdawid_123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-08, 10:54

Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: sdawid_123 »

Witam, poszukuje najkorzystniejszego i możliwie najtańszego internetu na kartę do użytkowania na starym modemie zte mf60 . Limit miesięczny myślę że min. 20gb ( jakiś film czasami, ty, coś do pobrania ). Prosiłbym o zasugerowanie operatora i paiektu czy taryfy ;) z góry dziękuję

Lokalizacja : 22-510
Oferta Play odpada słaby zasięg internetowy
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: kamil7430 »

Kup startery Plusa, T-mobile. Modem zte mf60 tylko 3G więc będziemy się koncentrować na UMTSie.
Najbliżej masz do masztu Plusa w Uchaniach, tam UMTS900, inne w Teratynie i Wojsławicach. Na wszystkich z nich jest również LTE ale z nim może być różnie, bo to Plus.
Z kolei T-mobile ma UMTS900 na BTSie w Aurelinie, Teratynie.
Ogólnie to musisz sam potestować na tych kartach, jak te sieci działają. Bez testów nie da się niczego wywróżyć.
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
sdawid_123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-08, 10:54

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: sdawid_123 »

Z T-Mobile mam nr więc zasięg jest 4g praktycznie cały czas i całkiem dobrze chodzi na telefonie , więc spróbuję przełożyć do modemu i zobaczę wtedy faktycznie jak chodzi. Co do plusa postaram się zakupić starter z Plusha chyba będzie korzystniej ?
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: dzejk »

Przede wszystkim zainwestuj parę groszy w modem LTE, choćby używany huawei e3372.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: matek451 »

A skąd to nieprawdziwe stwierdzenie że Play nie ma tam zasięgu internetowego ? Działa już BTS Play w Mojsławicach. do testów użyj telefonu LTE z aplikacją Network Cell Info i pokaż screeny z zakładki DANE dla wszystkich operatorów, do tego speedtesty. Test oczywiście na zewnątrz. Oczywiście trzeba się liczyć z zakupem anteny zewnętrznej ale inwestowanie w MF60 to pomyłka. Najtańszy MiFi z LTE czyli E5573s( ma złacza antenowe TS9) to koszt około 70 zł.
sdawid_123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-08, 10:54

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: sdawid_123 »

Na chwilę obecną nie chciałbym inwestować w sprzęt do odbioru bo nie wiem czy będzie mi potrzebny na długo. Po prostu szukam najlepszej opcji transferu na zasięgu jak wyżej T-Mobile,plus lub ewentualnie Orange .
Jeżeli będzie potebny mi na dłuższą metę to wtedy oczywiście zainwestuje a tak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> nie chce wchodzić w koszty :)
sdawid_123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-08, 10:54

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: sdawid_123 »

Co do playa to testowałem starter z internetem na zte 60fm ale zasięg czasami był czasami nie było , podobno internet w Play działa na innym zasięgu niż zasięg komórkowy w sensie ten do telefonu
sdawid_123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2018-10-08, 10:54

Re: Oferta internetu na kartę - co wybrac

Post autor: sdawid_123 »

sdawid_123 pisze:Co do playa to testowałem starter z internetem na zte 60fm ale zasięg czasami był czasami nie było , podobno internet w Play działa na innym zasięgu niż zasięg komórkowy w sensie ten do telefonu
ODPOWIEDZ