DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: dawidb3 »

Cześć,
mam zamiar przejść z DIL RBM na Orange dla firm biurowy. Testy karty wypadły ok. Natomiast zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia, czy w orange można korzystać z VOIP ? Czy może coś blokują ?
Testuję jeszcze TMobile bez limitu ale mają drożej (przejście z dwoma kartami tel + trzecia karta to LTE).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: onken »

Można korzystać z VoIP, ale T-Mobile raczej więcej inwestuje w siec niż Orange....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: dawidb3 »

Zastanawia mnie zapis w regulaminie:
35. Ponadto w ramach Promocji, zobowiązują się Państwo:
...
5) nie wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol);

i
36. Naruszenie przez Państwa któregokolwiek ze zobowiązań, o których mowa w pkt 35, będzie stanowić rażące naruszenie umowy i niezależnie od uprawnień wynikających z umowy, aneksu lub regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, zastrzegamy sobie prawo do:
1) ograniczenia lub całkowitego zablokowania świadczonych usług telekomunikacyjnych oraz
2) żądania od Państwa kary umownej w wysokości 5000 zł za każdą kartę SIM lub urządzenie telekomunikacyjne używane w ten sposób.

Czyli chyba nie jest tak ok. To dyskwalifikuje jak dla mnie ten internet.
varico
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 403
Rejestracja: 2014-08-02, 10:17
Lokalizacja: Polska

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: varico »

Niezly zapis. Czy rozmowa glosowa np. przez komunikator whatsapp tez podpada pod 5 punkt?
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: dawidb3 »

Sam dokładnie nie wiem czy to dobrze rozumiem, bo wydaje mi się to aż niemożliwe, stąd pytanie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: onken »

Bardziej chyba moze chodzić o komercyjny użycie do voipa

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: jarekt »

@onken, zapis jest prosty: zobowiązujesz się nie robić tego. Po prostu. Natomiast do czego to wykorzystywałeś, na jaką skalę i czy miałeś z tego jakieś korzyści, oszczędności czy zarobek, to jest nieistotne wg tego zapisu.

Mówiąc krótko: zrobisz to choćby raz, i jest to wg tego zapisu od razu rażące naruszenie umowy i natychmiast mogą zablokować numer i wystawić żądanie zapłaty 5000zł za każdy jeden numer.

Jest to tak jasno sformułowane aby nie było niejasności i aby nie było potem tłumaczeń typu ja nie wiedziałem, ja nie zrozumiałem, było niejasno. W sądzie to samo będzie (gdyby ktoś chciał się bronić): zapis jest jasny i jednoznaczny i był bardzo wyraźnym ostrzeżeniem czego nie robić i jakie są konsekwencje.

Myślę, że to dobrze, że jest to tak jasno sprecyzowane. Jeśli ktoś woli zaryzykować, to przynajmniej zna konsekwencje.
Orange po prostu nie chce aby ten konkretny net był choćby jeden raz wykorzystany w ten sposób. I jasno napisał, ze będzie tego przestrzegał i nakładał wysokie kary.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6439
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: onken »

Miałem internet biurowy ze 2 lata temu, używałem VOIP i nikt nigdy się nie przyczepił.
Ale nie wiem czy wtedy ten zapis był w regulaminie.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: jarekt »

To znaczy to jest jedna kwestia czy wtedy był. A druga, czy ten zapis nie jest po to aby przede wszystkim po prostu odstraszyć amatorów takiego wykorzystywania tego neta.
Być może bardzo mało osób ten zapis narusza (naruszało) i Orange tego nie egzekwuje (nie egzekwował, jeśli zapis wcześniej był). Ale jeśli wg jakiegoś ich kryterium, liczba tych osób wzrośnie, to pewnie wszystkim zablokują numer i wystawią żądanie zapłaty i nie będą się oglądać na jakieś starty wizerunkowe (które np. będą wg nich mniejsze niż zyski z kar).

Tam jest na pewno jakiś automatyczny algorytm zaaplikowany, który np. aktywuje blokady i nakładanie kar gdy osiągnięta zostanie liczba np. 100 osób łamiących ten zapisu regulaminu przez okres np. łącznie minimum 30 dni w ciągu np. ostatnich 365 dni.

Ale znam też systemy, gdzie np. sprawdzanie czy przekroczono jakiś próg (wcześniej ustalony i niekoniecznie zapisany w regulaminie, ale obecny w systemie), który powodował jakieś sankcje, jest całkowicie wyłączony z całego procesu weryfikacji różnych spraw na danym numerze - zapis w regulaminie ostrzegający o tym czy o tamtym jest martwy i jest tylko straszakiem.

I znam też przypadki, że potem po pół roku, po północy, nagle ten algorytm uaktywniono zgodnie z zapisem regulaminu sprzed np. pół roku.
dawidb3
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2014-10-20, 20:00
Lokalizacja: Kielce

Re: DIL zmiana na Orange dla Firm Biurowy

Post autor: dawidb3 »

Potwierdzone na infolinii. Dla mnie skreśla tego neta - VoIP bardzo mało używany ale telefon non stop podłączony.

Ps. Na infolinii Orange nie wiedzą co sprzedają. Pierwsza odpowiedź, tak jest możliwość korzystania z VoIP. Po moim zdziwieniu kontakt z "przełożonym" i pada odpowiedz, nie ma możliwości zestawienia połączenia VoIP, blokujemy porty. Kolejne zdziwienie, i dopiero pada poprawna odpowiedź że nie blokują tylko może być kara. Rozmowa nagrywana, brak możliwości zwrotu ze względu na zakup na firmę, ciekawe co by było gdybym nie ciągnął rozmowy tylko pozostał na pierwszej odpowiedzi gdzie poinformowano mnie, że mogę korzystać z VoIP?
ODPOWIEDZ