Internet 4G Orange + telewizja

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jonowaty
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 172
Rejestracja: 2009-07-03, 10:35
Lokalizacja: z Polski

Internet 4G Orange + telewizja

Post autor: jonowaty »

Witam. Jakie są wymagania odnośnie prędkości łączą żeby móc używać internetu domowego 4G razem z telewizja od Orange? U mnie jest LTE które chodzi tak ok. 20-25 mbps. Wystarczy to? Jaka jest minimalna wymagana prędkość? Jak dzielona jest prędkość przy jednoczesnym używaniu TV i korzystaniu z internetu? Jest dostępny multiroom?

https://biuroprasowe.orange.pl/informac ... -telewizja
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet 4G Orange + telewizja

Post autor: matek451 »

Ale dostęp do TV jest realizowany raczej przez dekoder satelitarny a nie IPTV.
jonowaty
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 172
Rejestracja: 2009-07-03, 10:35
Lokalizacja: z Polski

Re: Internet 4G Orange + telewizja

Post autor: jonowaty »

Łee jejku :( ja myślałem że to jest tak jak z internetem po kablu, że dekoder łączy się z routerem i telewizja leci wtedy po kablu a tu by była przez LTE
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet 4G Orange + telewizja

Post autor: matek451 »

To nie jest tak jednoznaczne. Nawet jesli internet jest po kablu to TV nie zawsze działa jako IPTV, to zalezy od warunków łącza. wtedy dostęp do TV jest realizowany przez satelitę. tak samo jest przy dostępie po LTE/3g do internetu.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Internet 4G Orange + telewizja

Post autor: Przemek112 »

Tak jak koledzy napisali. Dostajesz dekoder satelitarny. Dodatkowo sprawdź dobrze, czy LTE będzie w Twojej lokalizacji działać prawidłowo.
Ja przez ponad dwa lata miałem super, a od stycznia lipa. W godzinach wieczornych 1-5mbps. Na szczęście koniec umowy blisko.
ODPOWIEDZ