Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Sebenicz »

50zł na trzy miesiące. Teraz nie dostaną nic.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Sebenicz pisze:50zł na trzy miesiące. Teraz nie dostaną nic
Oni nie potrzebują takich klientów. Zoptymalizowali sieć do maksymalnej przepustowości przy posiadanych zasobach i pozbywają się prawie darmowych betatesterów.
nefczibaku pisze:Przycięli mi dziś ostatni DIL po 102gb
Skończyło się, chcesz więcej zapłać/kup.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

To były najdłuższe beta testy. Sam "testowałem" ponad 5 lat , na kilku kartach.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Ja teraz testuję jak działa 40 zł i "nie wiem" coś dochodzi tylko do 14,85 Mbps jak był DIL pykało do 20--30 Mbps w porywach. Parametry RSRQ i RSRP w tym samym przedziale.
poz Hermogenes
Awatar użytkownika
overtrash
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2015-01-15, 12:28

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: overtrash »

matek451 pisze:To były najdłuższe beta testy. Sam "testowałem" ponad 5 lat , na kilku kartach.
Ja około 4 lata, ale cóż nic nie może wiecznie trwać :D
AVM FRITZ!Box 6890 LTE + nju.
sisqod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-11-19, 16:18

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: sisqod »

Hermogenes pisze:Ja teraz testuję jak działa 40 zł i "nie wiem" coś dochodzi tylko do 14,85 Mbps jak był DIL pykało do 20--30 Mbps w porywach. Parametry RSRQ i RSRP w tym samym przedziale.
poz Hermogenes

Najgorsze jest to, że jak wykorzystasz 100gb to od razu lejek i nie ma możliwości ponownie uruchomić do momentu, aż minie 30 dniowy okres od momentu aktywacji.
Jeżeli ktoś wykorzystuje więcej gb miesięcznie chyba lepiej jest wziąć abonament z pakietem np. 200gb za 60zł.
Wg informacji uzyskanej w punkcie możliwe jest dokupienie pakietu 100gb za 20zł po wyczerpaniu gb'ów z puli podstawowej.

Ma ktoś lepszy pomysł aby mieć tańszy internet?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ink 50 i pakiet nocny :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
sisqod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-11-19, 16:18

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: sisqod »

onken pisze:Ink 50 i pakiet nocny :)
A co za dnia? ;-)
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

Być może da się włączyć ponownie ale trzeba zmienić taryfę i wrócić do RMB, i tak jak ktoś tutaj pisał ważność konta to 14 dni tylko po takiej zmianie. Imo wychodziło by 100GB/ na 15 dni / czy tam 20 dni, za 40zł bo 100 nad 30 dni to dla większości za mało. Jak ktoś korzysta z tego pakietu doładowując cały czas a nie korzystając z nagromadzonych środków to jest jakieś tam wyjście ma ale koszty rosną
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

A nie prościej kupić ten nielimitowany z ograniczeniem prędkości abonament t-mobile ? Oczywiście, jeżeli ma się dobry zasięg tej sieci.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Można na przykład wybrać PInK z IbL za 45zł/mies. (minimum 100GB z szybkim i EWENTUALNYM lejekiem 2Mbit/s - na takim lejku i tak można przesłać 600GB miesięcznie) w duecie z InK50 z RWK i NbL za 7,77zł miesięcznie (razem 52,77zł miesięcznie).
Do tego 2 modemy i hub USB i automat przełączający modemy o 0:03 i 8:57 (w taki sposób aby nie było przerwy w necie): viewtopic.php?f=10&t=54647&start=75#p584980
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: mario_s »

chyba sie skusze na Orange dla firm LTE za ~50zl netto 999GB w strefie +60GB poza. Ktos z tego korzysta?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Jeśli strefa działa ok to ok, ale często źle zlicza....
Ja się pozbyłem ich oferty z ulgą....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
mario_s
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2007-10-15, 12:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: mario_s »

no wlasnie, czytalem o tym. Jezeli reklamacje sa uwzgledniane szybko to mi chyba to przeszkadzac nie bedzie. W sumie nie przekraczam 150GB m-c.
arvene
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-11-29, 17:48

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: arvene »

Witam, czym różnią się te 3 oferty kart? którą najlepiej kupić żeby korzystać z oferty PInK za 45zł?

1. https://allegro.pl/oferta/starter-play- ... 7646181738

2. https://allegro.pl/oferta/starter-migra ... 7648043460

3. https://allegro.pl/oferta/starter-play- ... 7646181738
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Jak u was z netem w play ?bo u mnie dzisiaj znaczny wzrost predkosci, ostatnie dni to byla tragedia , wczoraj np.
Arvene - bierz najtansza https://allegro.pl/oferta/starter-play- ... 7646181738 to pewny sprzedawca, u ktorego kupowalem,roznia sie data do ktorej dokonasz aktywacji, aaa jeszcze jedno na kazdej z nich wlaczysz ta usluge internet bez limitu za 45zl.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Wczoraj dostałem lejek 2 Mbps po zużyciu 4gb od dnia aktywacji pakietu. Pink na kartę, pakiet LTE bez limitu za 45zl aktywowany 26 listopada.
Złożyłem reklamacje, bo konsultant przekonywał mnie że lejek zresetuje się w sobotę 1 grudnia. Jego zdaniem okres rozliczeniowy to pełen miesiąc kalendarzowy, a nie zgodnie z regulaminem 30 dni od aktywacji.
Lejek powoduje przycięcie wszystkiego. Z trudem otwierają się strony, więc te 2mbps można sobie między bajki włożyć. Jedynie speed test pokazuje wartości bliskie 2mbps. Pobranie czegokolwiek graniczy z cudem.
Jednym słowem lipa. Lepiej rozważyć T-Mobile w opcji 20mbps.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: st128 »

reset lejka nastąpi 1 grudnia-tutaj konsultant ma racje.
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

ale to byl lejek po 104gb ? czy po 4gb od wlaczenia uslugi internet bez limitu, bo jak po 4gb to jakis blad ?
W ciagu ostatnich dni siec byla kilka razy konfigurowana, bo widocznie DIL dal o sobie znac.
U mnie np. UL bylo tak niskie jak nigdy, DL takze byl slabiutki.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Pakiet cykliczny, automatycznie odnawialny.
26 listopada odnowił się. Od tego dnia pobrałem 4gb i 28 listopada włączył się lejek.
Niezgodne z regulaminem usługi. Inny konsultant potwierdzil, że usługa jest na 30 dni od aktywacji, a nie od 1 do 1.

Z regulaminu usługi:
II. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE USŁUG
4. Usługa jest aktywna przez 30 dni kalendarzowych liczonych od dnia następującego po dniu aktywacji usługi, zgodnie z pkt. V poniżej.
Ostatnio zmieniony 2018-11-29, 20:26 przez Przemek112, łącznie zmieniany 1 raz.
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Przemek, kojarzysz jaka ilosc gb miales przed pojawieniem sie lejka, moze ta cyklicznosc wplywa na pojawienie sie lejka ? poczekaj spokojnie na przyszly miesiac, bo ludzie w DIL maja jeszcze mozliwosc rumakowania do 2 grudnia - jak sie nie myle.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Lejek w PInK jest zgodnie z regulaminem (i faktycznie) do końca miesiąca kalendarzowego.
Czyli 1. dnia miesiąca przywracana jest pełna prędkość.
Aby nie było nieporozumień po stronie nieobeznanego klienta/użytkownika (ale też i konsultanta :)), usługi no-limit w PInK (ale i w InK i dawniej DIL) najlepiej aktywować 1. dnia miesiąca. Wtedy ewentualny lejek masz do końca miesiąca i jednocześnie do końca usługi.

Okres działania usługi to jest jedno, a okres działania lejka, to inny okres. I to są 2 różne okresy. No chyba, że sobie odpalasz usługę 1. dnia miesiąca, to wtedy obydwa okresy się pokrywają.

A co do prędkości 2Mbit/s - ja testowo z lejkiem 2Mbit/s pobieram setki GB (maksymalnie można około 600GB). Ale takich testów często nie robię :), bo mi się nie chce.

Osoby/rodziny, które załapały się na lejek 2Mbit/s, zapytane "czemu nie daliście znać, że wam net zwolnił" odpowiadają mi często "nie zauważyliśmy, stronki normalnie się odpalały szybko jak zawsze".
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Usługę pierwszy raz aktywowałem 26 października i do 26 listopada pobrałem 297gb (Netflix i YouTube, www nic więcej).
Po odnowieniu pakietu zeszło 4gb z groszami i wczoraj wieczorem gdy odpaliłem internet od razu lejek.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Lejki są liczone od początku miesiaca

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

jarekt pisze:Lejek w PInK jest zgodnie z regulaminem (i faktycznie) do końca miesiąca kalendarzowego.
Czyli 1. dnia miesiąca przywracana jest pełna prędkość.
Aby nie było nieporozumień po stronie nieobeznanego klienta/użytkownika (ale też i konsultanta :)), usługi no-limit w PInK (ale i w InK i dawniej DIL) najlepiej aktywować 1. dnia miesiąca. Wtedy ewentualny lejek masz do końca miesiąca i jednocześnie do końca usługi.

Okres działania usługi to jest jedno, a okres działania lejka, to inny okres. I to są 2 różne okresy. No chyba, że sobie odpalasz usługę 1. dnia miesiąca, to wtedy obydwa okresy się pokrywają.

A co do prędkości 2Mbit/s - ja testowo z lejkiem 2Mbit/s pobieram setki GB (maksymalnie można około 600GB). Ale takich testów często nie robię :), bo mi się nie chce.

Osoby/rodziny, które załapały się na lejek 2Mbit/s, zapytane "czemu nie daliście znać, że wam net zwolnił" odpowiadają mi często "nie zauważyliśmy, stronki normalnie się odpalały szybko jak zawsze".

Jeżeli z lejkiem pobierasz setki giga to strach zapytać ile tera bez lejka :gwiazdki:
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Przemek wydaje mi sie, ze wpadles w lejek dlatego, ze przez ostatnie dni siec byla zmasakrowana przez DIl, po prostu dali solidarnie kazdemu po lapkach, u mnie wczoraj internet playowy byl resetowany kilka razy to oczyms juz swiadczy, a dzisiaj wszystko ladnie dziala.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@fatum1, 200-400GB dziennie na zwykłym modemie bez agregacji.
A te 400-450GB miesięcznie na lejku 2Mbit/s to tylko testowo dla zabawy kiedyś sprawdzałem. Bo generalnie wolę jednak szybszy net :).

@Spasix, lejek dostał (i zgodnie z regulaminem), bo od 1. dnia do 26. przesłał ponad 100GB i przeciążał sieć.
Nie ma znaczenia dzień aktywacji IbL. I DIL również nic do tego nie ma.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

Nie no, jeżeli generalnie wolisz szybszy to wszystko ok :D
Mam nadzieję, że gdzieś na południu nie mieszkasz bo normę to za kilku wyrabiasz :rotfl: Gdybyś czasami w góry się wybierał czy do jakiejś Chorwacji przejazdem na dłużej przerwę sobie zrobił to nie bierz sprzętu bo nam tu net stanie :cfaniak:
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Ale ja szczyty omijam (albo zwalniam przynajmniej :)), także nie jestem uciążliwy.
Poza tym to przecież nie na okrągło, nie dzień w dzień - ostatnio z powodu końca DILa trochę więcej tego transferu mam (i wszyscy z rodziny i znajomi, którzy na DILu siedzą, też jakby weszli w tryb "pobrać internety na zapas" :)).

Z kolei jak odpoczywam, no to odpoczywam, czyli wtedy też nie jetem uciążliwy :).

Nic się nie bój na zapas :).
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: kamil7430 »

Odnośnie tego pobierania na lejku to tak w teorii załóżmy, że ktoś dostaje lejek od razu po rozpoczęciu miesiąca (realne?).
30 dni to 2592000 sekund. Z prędkością 2Mb/s, czyli 256 kB/s, pobierzemy 663552000 kB.
Jest to około 632 GB. Pamiętajmy jednak, że to tylko teoria i uwzględnia tylko przypadek gdy mamy stałe łącze 2Mb/s i pobieramy non-stop. Do tego możemy jeszcze dorzucić drugie tyle wysyłania, choć nie sądzę, żeby komuś kiedykolwiek taki wynik (1,2TB) udało się wykręcić na lejku ;)
A, jeszcze jedno. Jak udałoby mi się takie wyniki wykręcić na lejku, to operator może przyciąć do 32kb/s (PInK50)?
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
ODPOWIEDZ