Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rafza2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-12, 12:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: rafza2 »

Co myślicie o play na kartę.
Biorąc pod uwagę usługę zbieraj bonusy po doładowaniu za 100zł i rozsądnym gospodarowaniem pakietami za jakieś 23 zł miesięcznie można mieć no limit sms + no limit rozmowy kom/stacjo + 15GB internetu a potem bez limitu ale z lejkiem.
Właśnie testuję i lejek jest całkowicie użyteczny, prawie wszystko działa po odpowiednim ustawieniu, youtube w 144p śmiga, w godzinę pobiera mi 400MB.
Pewnie za chwilę wyłączą mi freemium wiec chyba przejdę na tą opcję co powyżej.
BikeBarian

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: BikeBarian »

rafza2 pisze:.... youtube w 144p śmiga,...
:szok: :brawa: :stop: :w00t: :w00t: :w00t:
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

@rafza2

A nie razi Cię ostrość obrazu i mnogość szczegółów w tej rozdziałce ;) ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Jakość jak 30 lat temu na pirackich kasetach VHS.Każdemu według potrzeb.
rafza2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-12, 12:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: rafza2 »

Jak mam być szczery to żal mi was. Po co mam zapychać sieć. Oglądam często niskich rozdziałkach a jak coś jest godnego uwagi to pobieram w wyższej.
Jestem raczej starszej daty - do gimnazjum nie chodziłem (pamiętam doskonale IT i sieć lat 90-tych oraz pierwszą dekadę 2000 i drażni mnie brak optymalizacji i h...owe reklamy itd.... Ofert można <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> na kilka osób a wtedy jest jeszcze taniej. W d..... wam się poprzewracało jeżeli no limit za 20zł na kartę sms, rozmów i użytcznego internetu wam nie odpowiada. Pewnie widzicie różnice na ekraniku telefonu jak obecnie nie ma ludzi bez wad wzroku. Żałuję, że założyłem to konto.
Ostatnio zmieniony 2019-03-12, 20:44 przez rafza2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Urzekła mnie ta historia ;)

W dobie TV 4K piszesz o marnej jakości i masz jeszcze pretensje że ludzie mogą mieć wyższe wymagania ??

Ogarnij się ( napisał koleś dwa posty i już narzeka że ktoś ma prawo mieć inne zdanie... )

Wybacz, też nie jestem już najmłodszy ale mam swoje wymagania i nie zadowala mnie jakości klasy pierwszych Nokii LCD TFT kolor.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
rafza2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-12, 12:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: rafza2 »

Właśnie pobieram przez telefon jako modem 720p z youtube na lejku. Film 20min pobiera mi w 23minuty. Rzeczywiście tragedia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

A ja pobieram filmy 4K 60GB w sieci LTE Play z prędkością 25MB/s, oczywiście korzystając z IbL na karcie InK50 w godzinach 0-9. Koszt około 8 zł/m-c. Rekord to 2TB danych. Oczywiście sprzęt z 3 CC CA. Do tego NAS 2x4TB i na TV 4K 65 cali jak znalazł. No i młody to ja już nie jestem ale co mam sobie żałować.
rafza2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2019-03-12, 12:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: rafza2 »

Korzystałem i korzystam z nocy bez limitu od kiedy coś takiego istnieje. Normalni ludzie jednak w nocy śpią bo w dzień pracują. Masz za te 8 zł sms, rozmowy i internet do www, maila itd.... w normalnych godzinach? DiL się skończył to rycerze ortalionu żyjący z kieszonkowego od mamy przerosili się z nocami bez limitu. Myślisz, że kto wymyślił na telepolis w wątku co zamiast redbull playa za 8zł jako pierwszy - podpowiem ci że to byłem ja.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Do pobierania takich ilości danych to mam ta kartę pre-paid internetową i mam na niej w nocy no limit i żadnych lejków, taki jest sens tej taryfy IbL z RWK, nie ma lepszej opcji w Play do pobierania danych bez limitu. Ale ja śpię, pliki pobierają się same .Karty głosowe z pakietem internetowym służą do czego innego i można sobie znaleźć ofertę za około 20 zł z no limit i sensownym pakietem danych do przeglądania internetu, niekoniecznie w Play. W pre-paid konkurencja jest duża a wyścig cen wręcz poraża. YT w dzień to mam na kilku TV i TV Boxach, źródła internetu dla nich różne. Za stary jestem by męczyć oczy na telefonie.
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Tinkas »

lol, jakby wszyscy mieli takie podejście jak ma rafza2 to dalej byśmy liczyli na supełkach i komunikowali się jedynie ustnie. Ludzie zawsze chcą łatwiej, taniej i lepiej, dlatego mamy postęp techniczny.
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Mam stary starter Pink i właśnie zauważyłem na Play24 że pakiet za 45zł zniknął. Zamiast tego mam do wyboru tylko ten gorszy za 49 zł.

Rozumiem że to koniec pakietu za 45 zł ? Oczywiście jak to Play zero informacji
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: kamil7430 »

Jesteś pewien? Na pewno nie zmieniłeś taryfy na nowego InKa?
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Na 100% nic nie zmieniałem. Na play 24 mam ciągle Play Internet na Kartę 9 zł
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: st128 »

Potwierdzam, teraz jest cena 49zł-mam pink9, ciekawe czy lejek 1 mbps i czy rowno po 100gb jak w ink..
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Żal i metr mułu.
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Bardzo "ładnie" ze strony Play. Oczywiście zero informacji ani smsa. Pani na infolinii mi powiedziała że usługi dodatkowe mogą być zmieniane bez informowania klientów...

Strona poprzedniego pakietu już usunięta https://www.play.pl/uslugi-i-pakiety/us ... ez-limitu/. Błąd 404
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Odpowiedź bota P4Y że aż żal czytać https://forumplay.pl/showthread.php/543 ... imitu-quot ,jedziemy z nimi dalej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Skoro cena się zmieniła to został zdjety max limit prędkości ?
Sprawdzał ktoś ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Bocian71
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-11-20, 11:52

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Bocian71 »

Dziady Kalwaryjskie i tyle w temacie...
Mam włączony cykliczny net BL za 45zł, ciekawe jak się odnowi, ile pobierze z konta.
Bocian71
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-11-20, 11:52

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Bocian71 »

onken pisze:Skoro cena się zmieniła to został zdjety max limit prędkości ?
Sprawdzał ktoś ??
Szczerze wątpię.
Nazwa usługi pozostała bez zmian, więc nie liczył bym na to.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bartex03 »

Kurcze a ja kupiłem kilka dni temu starter Play na Karte 1 zł z aukcji na alledrogo, na którym jest lejek 2Mbit/s. Czyli też będą zmiany? Startera jeszcze nie zarejestrowałem ...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

A można sobie ot tak zmieniać ceny konkretnej taryfy, oferty ??

To śmierdzi na odległość...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

bartex03 pisze:Kurcze a ja kupiłem kilka dni temu starter Play na Karte 1 zł z aukcji na alledrogo, na którym jest lejek 2Mbit/s. Czyli też będą zmiany? Startera jeszcze nie zarejestrowałem ...
Ktoś już pisał że kodem nie działa aktywacja pakietu za 45zł. Jeśli zostanie ten nowy pakiet za 49zł, a na to się zanosi to już tylko to będziesz mógł aktywować. Też mam pinka nieaktywowanego i miałem na dniach uruchamiać:)
Z pakietu za 45zł z lejkiem 2Mb będą mogły korzystać tylko osoby które miały go włączonego wcześniej w formie cyklicznej.
Zobaczymy co będzie, ale to już nie pierwszy taki numer Play. Pewnie czekają na reakcję, jak się zrobi za duży szum to stwierdzą że to był błąd, a jak nie to wszystko przyschnie i tyle z tego będzie.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bartex03 »

dandi32 pisze:
bartex03 pisze:Kurcze a ja kupiłem kilka dni temu starter Play na Karte 1 zł z aukcji na alledrogo, na którym jest lejek 2Mbit/s. Czyli też będą zmiany? Startera jeszcze nie zarejestrowałem ...
Ktoś już pisał że kodem nie działa aktywacja pakietu za 45zł. Jeśli zostanie ten nowy pakiet za 49zł, a na to się zanosi to już tylko to będziesz mógł aktywować. Też mam pinka nieaktywowanego i miałem na dniach uruchamiać:)
Z pakietu za 45zł z lejkiem 2Mb będą mogły korzystać tylko osoby które miały go włączonego wcześniej w formie cyklicznej.
Zobaczymy co będzie, ale to już nie pierwszy taki numer Play. Pewnie czekają na reakcję, jak się zrobi za duży szum to stwierdzą że to był błąd, a jak nie to wszystko przyschnie i tyle z tego będzie.
Mam czas na aktywowanie startera do 1 kwietnia, może do tego czasu coś się wyjaśni
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Dziwne, mam Pink1 i na szczęście póki co po staremu.
Zobaczymy za jakiś czas...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale co masz po staremu ??

Mówisz o aktywnym pakiecie ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Pakiet za 45zl aktywny i wszystkie pakiety do wyboru w Play24 jak do tej pory. Nie widzę, żeby coś ubyło
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Dlatego że aktywny, to go widzisz.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

To przecież jest logiczne. Jak ktoś ma włączony cykliczny za 45zł to przecież będzie miał po staremu, póki się nie zapomni z ważnością konta czy doładowaniem bo jeśli tak to gdy będzie trzeba włączyć ponownie usługę to już będzie się dało włączyć tylko ten nowy pakiet za 49zł.
Jak ktoś ma niecykliczny za 45zł to jak mu się skończy to będzie mógł włączyć tylko nowy pakiet za 49zł.
Przynajmniej taka zawsze była polityka play.
ODPOWIEDZ