Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gregmar »

Możesz mieć rację. Mam aktywny pakiet na 1 miesiąc za 45 zł i na koncie widzę też 2 pakiety po 49 zł, ale już cyklicznego za 45 zł nie mam.
sisqod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-11-19, 16:18

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: sisqod »

Wiecie czy przy pakiecie za 49zł będzie lejek od razu po wykorzystaniu 100GB i czy prędkość będzie 2 jak dotychczas czy spadnie do 1?
gregmar
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2016-12-22, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gregmar »

Póki co chyba nikt na razie nic nie wie.
Pantsless
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-22, 13:22

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Pantsless »

Póki co to nawet nie wiadomo jaki regulamin jest na to coś za 49 zł. W opisie nie ma nawet mowy o 100GB, tylko coś takiego:
Korzystaj z internetu bez limitów! Oglądaj filmy, ściągaj pliki, wymieniaj się zdjęciami bez ograniczeń! Aktywuj Internet bez limitu GB za 49 zł i ciesz się przez 30 dni pełną swobodą korzystania z usługi. Regulamin i szczegóły działania usługi na stronie www.play.pl
Podczas gdy w klasycznym InK jest taki opis:
Korzystaj z internetu bez limitu GB. Do 100 GB z pełną prędkością, później z niższą. Pakiet jest ważny przez 30 dni od momentu aktywacji.
Wychodzi więc na to, że nie ma tam wcale limitu GB?
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bartex03 »

Pantsless pisze:Póki co to nawet nie wiadomo jaki regulamin jest na to coś za 49 zł. W opisie nie ma nawet mowy o 100GB, tylko coś takiego:
Korzystaj z internetu bez limitów! Oglądaj filmy, ściągaj pliki, wymieniaj się zdjęciami bez ograniczeń! Aktywuj Internet bez limitu GB za 49 zł i ciesz się przez 30 dni pełną swobodą korzystania z usługi. Regulamin i szczegóły działania usługi na stronie www.play.pl
Podczas gdy w klasycznym InK jest taki opis:
Korzystaj z internetu bez limitu GB. Do 100 GB z pełną prędkością, później z niższą. Pakiet jest ważny przez 30 dni od momentu aktywacji.
Wychodzi więc na to, że nie ma tam wcale limitu GB?
Limitu GB nie ma, ale limit prędkości będzie po 100 GB ...
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

U mnie na PInK9 zero zmian-mam aktywny od 19 marca pakiet za 45zł.(tyle tez pobrało z konta) i żadnego nowego w spisie pakietów nie widać.

Może kolega, któremu coś się podmieniło powinien skontaktować się z operatorem celem zweryfikowania sprawy(może to jakiś błąd na tym koncie).

Tu na alternatywnym forum również mowa o tej sytuacji https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... start=1290
darekka
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

Pakiet za 45zł nie istnieje w żadnej postaci do kolejnej aktytwacji, w wersji cyklicznej raczej też został zastąpiony.
Sprawa w taryfie jest globalna nie jednostkowa.
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: EXILON »

@darekka

To nie błąd, u mnie również jest pakiet za 49 zł.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Zalecam kontakt z Play i domaganie się przywrócenia poprzednich pakietów(nie wycofali ich oficjalnie choć muszą to zrobić)-moim zdaniem testują naszą uwagę i na ile sobie mogą pozwolić-jak się dym zrobi to zwalą na błąd/lub najbardziej aktywnym w dymieniu odkręcą zmiany, a jak w miarę cicho to przejdzie to będą się cieszyć.
darekka
Pantsless
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2019-03-22, 13:22

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Pantsless »

Jeśli firma tej wielkości faktycznie tak postępuje to jest kpina i sprawa dla UKE. Otworzyłem zgłoszenie w tej sprawie na play24, zobaczymy co wysmarują.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Na stronie Play zniknęły te oferty z PinK

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

DILa też po cichu chcieli wycofać.
darekka
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Ostatnio starsze wersje formuły też po cichu wycofują. Taki sobie sposób znaleźli na zarobek, a zaczęło się to mniej więcej przy dilu i jego wycofaniu.
Nie ma co pisać reklamacji do play, ani nawet na ich forum bo tam nic nie wiedzą i grają na zwłokę że wrócą z odpowiedzią, a i tak nikt się niczego nie dowie. Lepiej od razu do uke pisać, może tam się zainteresują tym że play nie przestrzega swoich własnych regulaminów.
Gdzieś coś ktoś pisał że lejek 1Mb w tym nowym za 49zł.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Obligatoryjny po równiutko 100GB.
darekka
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Ja czekam do następnego tygodnia a potem pisze do UKE. Niegłupim pomysłem jest zapostowanie pisma tutaj na forum. Jak wyśle to więcej osób to jest większa szansa na odzew.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Podlinkuj gotowca, bo po co pisać wszystko od nowa jeśli chodzi nam wszystkim o to samo.
darekka
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Taką odpowiedź otrzymałem od Play :facepalm:

Odpowiedź
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłane zgłoszenie. Odpowiedź przekazuję poniżej.

Aktualnie pakiet Internet bez limitu w Play płatny jest 49 zł. Prawdopodobnie do tej pory korzystał Pan z wcześniejszej ceny, natomiast w momencie, gdy Pakiet został wyłączony 8 marca 2019 roku oraz ponownie włączony korzysta Pan już z Pakietu z nową ceną.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

To jest niezgodne z ich własnym regulaminem i zasadami działań telekomunikacyjnych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Cena i czy zrobiono to zgodnie z regulaminem to jest najmniejszy problem.

Najważniejsze jest czy usługa dalej działa zgodnie z zasadami PInKa, czyli czy jest dalej fakultatywny (nieobowiązkowy) lejek i czy jego prędkość (gdy go ewentualnie dostaniemy) to dalej 2Mbit/s.

Jeśli tylko podniesiono cenę o 4zł, a reszta pozostała nietknięta, to jest w ostatecznym rozrachunku spoko według mnie. A reszta (działania niezgodne z regulaminem) to pole do popisu dla szukających dodatkowej kasiorki na konto :).

Osoby piszące, że jest lejek 1Mbit/s, raczej nie włączyły tego pakietu wczoraj i nie zużyły od razu 100GB aby się o tym faktycznie przekonać, ale oczywiście jest to technicznie do zrobienia i to bez najmniejszego problemu (ja w ciągu ostatnich 24 godzin przesłałem 400GB na necie od Play).
Podejrzewam, że te osoby piszące o 1Mbit/s sugerują się tym, że skoro cena jest 49zł, to jest to pakiet MbL (Miesiąc bez Limitu) z InKa, a to nie jest nic pewnego, powiedziałbym raczej że nawet jest to mało prawdopodobne (widząc obecne regulaminy i cenniki), ale oczywiście wszystko jest możliwe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19150
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Proponuję sprawdzić też czy na PInK po włączeniu tego pakietu za 49 zł jest możliwość uruchomienia na karcie usługi https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... -Karte.pdf Jak wiadomo na Ink nie ma mozliwości korzystania jednocześnie z usług MbL i https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

matek451 pisze:Proponuję sprawdzić też czy na PInK po włączeniu tego pakietu za 49 zł jest możliwość uruchomienia na karcie usługi https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... -Karte.pdf Jak wiadomo na Ink nie ma mozliwości korzystania jednocześnie z usług MbL i https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf
U mnie na Pink jest pakiet za 49 zł i Usługa nocny transfer dostępna
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

chodzi o jednoczesne włączenie tych usług, ciekawe czy jest i jak działa lejek na nowej 49zł.

@Edit i jeszcze czy jest na tym 70/20Mbps?
Ostatnio zmieniony 2019-03-22, 17:11 przez krychun3, łącznie zmieniany 3 razy.
Bocian71
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-11-20, 11:52

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Bocian71 »

Przemek112 pisze:Dziwne, mam Pink1 i na szczęście póki co po staremu.
Zobaczymy za jakiś czas...
Cykliczny pakiet uruchomiony przed "podwyżką" jest widoczny, zapewne do momentu jego wyłączenia (brak środków, ważność konta, użytkownik) i koszt wyświetla się po starej cenie. Ale zwróć uwagę na pierwszy pakiet od lewej na górze - ten kosztuje 49.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Myślę, że w ciągu 2-3 dni pojawią się jakieś nowe albo zmienione regulaminy i sprawa się bardziej rozjaśni.
Zupełnie inną kwestią jest czy informatycy dobrze te planowane zmiany (podwyżkę?) wprowadzili do systemu i czegoś dodatkowo nie schrzanili i np. nie przeszczepili pewnych funkcjonalności z InKa do PInKa (czego np. góra absolutnie mogła nie chcieć).
Na razie jeszcze bym nie panikował zbytnio.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Co oni kitują o zmianie ceny od 8 marca skoro ja 19.03 odpalałem po starej cenie(18ego poł.wychodzące się skończyły, a więc 19ego doładowałem i odpaliłem usługę).
darekka
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

u mnie nie ma tego(starter "Play Internet na Kartę 1 zł")-jest normalnie aktywny za 45zł.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Aktywny a nie do aktywacji.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Jeszcze dodam, że gdy pojawiają się tego typu szopki w Play, szczególnie dotyczące taryf data czyli PInK/InK (łącznie kilkanaście wariantów taryf nierozróżnialnych przez większość osób związanych z Play/P4) to największe zamieszanie robią konsultanci (infolinia, zgłoszenia, forumPlay, fbPlay) i radzę wszystkie informacji od nich przekazywane przynajmniej ignorować przez kilka dni - większość, jeśli nie wszystkie, to bzdury w dodatku wyssane z palca.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Bocian71 pisze:
Przemek112 pisze:Dziwne, mam Pink1 i na szczęście póki co po staremu.
Zobaczymy za jakiś czas...
Cykliczny pakiet uruchomiony przed "podwyżką" jest widoczny, zapewne do momentu jego wyłączenia (brak środków, ważność konta, użytkownik) i koszt wyświetla się po starej cenie. Ale zwróć uwagę na pierwszy pakiet od lewej na górze - ten kosztuje 49.
U mnie widnieje wszystko po staremu. Na liście nie mam pakietu za 49zl.
artemio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-23, 10:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: artemio »

Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ