Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Jak u was z netem w play ?bo u mnie dzisiaj znaczny wzrost predkosci, ostatnie dni to byla tragedia , wczoraj np.
Arvene - bierz najtansza https://allegro.pl/oferta/starter-play- ... 7646181738 to pewny sprzedawca, u ktorego kupowalem,roznia sie data do ktorej dokonasz aktywacji, aaa jeszcze jedno na kazdej z nich wlaczysz ta usluge internet bez limitu za 45zl.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Wczoraj dostałem lejek 2 Mbps po zużyciu 4gb od dnia aktywacji pakietu. Pink na kartę, pakiet LTE bez limitu za 45zl aktywowany 26 listopada.
Złożyłem reklamacje, bo konsultant przekonywał mnie że lejek zresetuje się w sobotę 1 grudnia. Jego zdaniem okres rozliczeniowy to pełen miesiąc kalendarzowy, a nie zgodnie z regulaminem 30 dni od aktywacji.
Lejek powoduje przycięcie wszystkiego. Z trudem otwierają się strony, więc te 2mbps można sobie między bajki włożyć. Jedynie speed test pokazuje wartości bliskie 2mbps. Pobranie czegokolwiek graniczy z cudem.
Jednym słowem lipa. Lepiej rozważyć T-Mobile w opcji 20mbps.
st128
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 236
Rejestracja: 2012-03-30, 12:09
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: st128 »

reset lejka nastąpi 1 grudnia-tutaj konsultant ma racje.
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

ale to byl lejek po 104gb ? czy po 4gb od wlaczenia uslugi internet bez limitu, bo jak po 4gb to jakis blad ?
W ciagu ostatnich dni siec byla kilka razy konfigurowana, bo widocznie DIL dal o sobie znac.
U mnie np. UL bylo tak niskie jak nigdy, DL takze byl slabiutki.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Pakiet cykliczny, automatycznie odnawialny.
26 listopada odnowił się. Od tego dnia pobrałem 4gb i 28 listopada włączył się lejek.
Niezgodne z regulaminem usługi. Inny konsultant potwierdzil, że usługa jest na 30 dni od aktywacji, a nie od 1 do 1.

Z regulaminu usługi:
II. SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE USŁUG
4. Usługa jest aktywna przez 30 dni kalendarzowych liczonych od dnia następującego po dniu aktywacji usługi, zgodnie z pkt. V poniżej.
Ostatnio zmieniony 2018-11-29, 20:26 przez Przemek112, łącznie zmieniany 1 raz.
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Przemek, kojarzysz jaka ilosc gb miales przed pojawieniem sie lejka, moze ta cyklicznosc wplywa na pojawienie sie lejka ? poczekaj spokojnie na przyszly miesiac, bo ludzie w DIL maja jeszcze mozliwosc rumakowania do 2 grudnia - jak sie nie myle.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Lejek w PInK jest zgodnie z regulaminem (i faktycznie) do końca miesiąca kalendarzowego.
Czyli 1. dnia miesiąca przywracana jest pełna prędkość.
Aby nie było nieporozumień po stronie nieobeznanego klienta/użytkownika (ale też i konsultanta :)), usługi no-limit w PInK (ale i w InK i dawniej DIL) najlepiej aktywować 1. dnia miesiąca. Wtedy ewentualny lejek masz do końca miesiąca i jednocześnie do końca usługi.

Okres działania usługi to jest jedno, a okres działania lejka, to inny okres. I to są 2 różne okresy. No chyba, że sobie odpalasz usługę 1. dnia miesiąca, to wtedy obydwa okresy się pokrywają.

A co do prędkości 2Mbit/s - ja testowo z lejkiem 2Mbit/s pobieram setki GB (maksymalnie można około 600GB). Ale takich testów często nie robię :), bo mi się nie chce.

Osoby/rodziny, które załapały się na lejek 2Mbit/s, zapytane "czemu nie daliście znać, że wam net zwolnił" odpowiadają mi często "nie zauważyliśmy, stronki normalnie się odpalały szybko jak zawsze".
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Usługę pierwszy raz aktywowałem 26 października i do 26 listopada pobrałem 297gb (Netflix i YouTube, www nic więcej).
Po odnowieniu pakietu zeszło 4gb z groszami i wczoraj wieczorem gdy odpaliłem internet od razu lejek.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Lejki są liczone od początku miesiaca

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

jarekt pisze:Lejek w PInK jest zgodnie z regulaminem (i faktycznie) do końca miesiąca kalendarzowego.
Czyli 1. dnia miesiąca przywracana jest pełna prędkość.
Aby nie było nieporozumień po stronie nieobeznanego klienta/użytkownika (ale też i konsultanta :)), usługi no-limit w PInK (ale i w InK i dawniej DIL) najlepiej aktywować 1. dnia miesiąca. Wtedy ewentualny lejek masz do końca miesiąca i jednocześnie do końca usługi.

Okres działania usługi to jest jedno, a okres działania lejka, to inny okres. I to są 2 różne okresy. No chyba, że sobie odpalasz usługę 1. dnia miesiąca, to wtedy obydwa okresy się pokrywają.

A co do prędkości 2Mbit/s - ja testowo z lejkiem 2Mbit/s pobieram setki GB (maksymalnie można około 600GB). Ale takich testów często nie robię :), bo mi się nie chce.

Osoby/rodziny, które załapały się na lejek 2Mbit/s, zapytane "czemu nie daliście znać, że wam net zwolnił" odpowiadają mi często "nie zauważyliśmy, stronki normalnie się odpalały szybko jak zawsze".

Jeżeli z lejkiem pobierasz setki giga to strach zapytać ile tera bez lejka :gwiazdki:
spasix
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2015-08-12, 10:32
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: spasix »

Przemek wydaje mi sie, ze wpadles w lejek dlatego, ze przez ostatnie dni siec byla zmasakrowana przez DIl, po prostu dali solidarnie kazdemu po lapkach, u mnie wczoraj internet playowy byl resetowany kilka razy to oczyms juz swiadczy, a dzisiaj wszystko ladnie dziala.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@fatum1, 200-400GB dziennie na zwykłym modemie bez agregacji.
A te 400-450GB miesięcznie na lejku 2Mbit/s to tylko testowo dla zabawy kiedyś sprawdzałem. Bo generalnie wolę jednak szybszy net :).

@Spasix, lejek dostał (i zgodnie z regulaminem), bo od 1. dnia do 26. przesłał ponad 100GB i przeciążał sieć.
Nie ma znaczenia dzień aktywacji IbL. I DIL również nic do tego nie ma.
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

Nie no, jeżeli generalnie wolisz szybszy to wszystko ok :D
Mam nadzieję, że gdzieś na południu nie mieszkasz bo normę to za kilku wyrabiasz :rotfl: Gdybyś czasami w góry się wybierał czy do jakiejś Chorwacji przejazdem na dłużej przerwę sobie zrobił to nie bierz sprzętu bo nam tu net stanie :cfaniak:
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Ale ja szczyty omijam (albo zwalniam przynajmniej :)), także nie jestem uciążliwy.
Poza tym to przecież nie na okrągło, nie dzień w dzień - ostatnio z powodu końca DILa trochę więcej tego transferu mam (i wszyscy z rodziny i znajomi, którzy na DILu siedzą, też jakby weszli w tryb "pobrać internety na zapas" :)).

Z kolei jak odpoczywam, no to odpoczywam, czyli wtedy też nie jetem uciążliwy :).

Nic się nie bój na zapas :).
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: kamil7430 »

Odnośnie tego pobierania na lejku to tak w teorii załóżmy, że ktoś dostaje lejek od razu po rozpoczęciu miesiąca (realne?).
30 dni to 2592000 sekund. Z prędkością 2Mb/s, czyli 256 kB/s, pobierzemy 663552000 kB.
Jest to około 632 GB. Pamiętajmy jednak, że to tylko teoria i uwzględnia tylko przypadek gdy mamy stałe łącze 2Mb/s i pobieramy non-stop. Do tego możemy jeszcze dorzucić drugie tyle wysyłania, choć nie sądzę, żeby komuś kiedykolwiek taki wynik (1,2TB) udało się wykręcić na lejku ;)
A, jeszcze jedno. Jak udałoby mi się takie wyniki wykręcić na lejku, to operator może przyciąć do 32kb/s (PInK50)?
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
fatum1
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 532
Rejestracja: 2017-11-08, 06:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fatum1 »

W takim przypadku pojawia się przedstawiciel operatora i albo łamie kartę sim na pół albo przyznaje nagrodę najbardziej upartemu człowiekowi roku :D
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@kamil7430, trochę źle liczysz. Nie da się 632GB przesłać w 30 dni, bo 2Mbit/s to nie 256kB/s. To taki podstawowy błąd w przeliczaniu bitów na Bajty, który nawet fachowcy robią.
2Mbit/s, to 2 000 000 bit/s, /8 to 250 000 Bajtów/s, /1024 to 244,14 kiloBajtów/s.

Czyli 2Mbit/s to 244kB/s, a nie 256kB/s. Wtedy otrzymasz poprawne 603GB, a nie 632GB :).

A ogólnie, poprawny przelicznik jest mega prosty i łatwy do zapamiętania:
- prędkość w Mbit/s zamieniamy na GBajt/dzień, a wartość mnożymy przez 10 - np. 2Mbit/s to 20GB/dzień;
- prędkość w Mbit/s zamieniamy na GBajt/miesiąc, a wartość mnożymy przez 300 - np. 2Mbit/s to 600GB/miesiąc.

I prędkość wysyłania na lejku to 0,384Mbit/s a nie 2Mbit/s czyli wysłać można 3,84GB dziennie i około 115GB miesięcznie.

Lejek 2Mbit/s jest ostateczny - nie ma innego pogorszenia prędkości w PInKach.

PS. W regulaminach PInK jest od 4 lat błąd co do prędkości wysyłania na lejku: jest zapisane 348kb/s zamiast 384kb/s :).
arvene
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2018-11-29, 17:48

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: arvene »

spasix pisze:Jak u was z netem w play ?bo u mnie dzisiaj znaczny wzrost predkosci, ostatnie dni to byla tragedia , wczoraj np.
Arvene - bierz najtansza https://allegro.pl/oferta/starter-play- ... 7646181738 to pewny sprzedawca, u ktorego kupowalem,roznia sie data do ktorej dokonasz aktywacji, aaa jeszcze jedno na kazdej z nich wlaczysz ta usluge internet bez limitu za 45zl.
Dziękuję bardzo :) nie wiedziałam właśnie czemu różnice w cenach tych starterów i wolałam zapytać więc biorę najtańszy jak piszesz :)
sisqod
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2017-11-19, 16:18

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: sisqod »

Można migrować do PINK 9 czy należy zakupić takowy starter?
tepe
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2014-11-13, 19:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: tepe »

gunio1991 pisze:Być może da się włączyć ponownie ale trzeba zmienić taryfę i wrócić do RMB, i tak jak ktoś tutaj pisał ważność konta to 14 dni tylko po takiej zmianie.
A to jest potwierdzone info ?

Jak mam teraz RBM na Karte 5 i 41 zł na koncie plus zużyłem juz jeden pakiet 100gb to na co mam przejść:
- RBM Energy na kartę
- RBM SieMa PL na Kartę
- RBM SieMa na Kartę
- Play na Kartę odNOWA

aby po powrocie nie stracić tych 41 pln. Zresetowanie terminu ważności do 14 dni jest OK, bo i tak do tego czasu zużyje te 100gb i karta będzie do wyrzucienia.
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Pieniądze zostają na koncie głównym, tylko pakiety przepadają. Nie wiem jak z usługami, bo jeszcze nie robiłem takiego przejścia.
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

Miałem na myśli migrowanie np. do play na kartę i do RMB później, ale czy to można zrobić bez problemu to nie potwierdzę. W play na kartę jeśli migrujesz z taryfy 9zł do taryfy 19zł to możesz uruchamiać pakiety ponownie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Przy każdej migracji można

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
t_34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-01, 22:58

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: t_34 »

ja zmigrowałem z RBM do play na kartę i tam nie ma pakietów internetowych 100GB za 40zł , potem wróciłem do Red Bulla ale do Energy bo inaczej się nie dało i tam też nie ma pakietów internetowych 100GB:(
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

w play na karte jest pakiet 100GB za 49zł z lejkiem 1 albo 2 MB's taki był kilka miesięcy temu. Nazywa się Miesiąc bez limitu GB. W RMB 40zł 100GB pakiet.
t_34
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-01, 22:58

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: t_34 »

ale to o czym piszesz @gunio1991 jest w taryfie PLAY INTERNET NA KARTĘ a migracja z RBM do Play jest możliwa tylko do taryfy PLAY NA KARTĘ i tam nie ma pakietów internetowych 100GB
krzych181
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 152
Rejestracja: 2018-07-06, 16:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krzych181 »

mam karte Play i jest pakiet: Miesiąc bez limitu GB- 49zł (tak się tylko nazywa bo limit jest chyba po 100 GB)
mam karte RBM i jest miesiąc Pakiet Internet 100 GB za 40 zł na 30 dni (limit tez po 100 GB)
teraz kupiłem 2 karty PInK i jest Internet bez limitu przez 30 dni za 45zl ( i tu chyba lejka nie powinno być stara taryfa)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Regulaminowo może być po 100 GB, ale nie musi.

Prędkość ograniczona do 70/20

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krzych181
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 152
Rejestracja: 2018-07-06, 16:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krzych181 »

o limicie prędkości 70/20 nie wiedziałem, ale faktycznie coś troszkę jest wolniej chociaż robiąc rano kolo 100mb/s było, a obecnie mam RBM 100GB za 40zł
GRUNIU
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 181
Rejestracja: 2015-05-28, 14:36
Lokalizacja: K n O

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: GRUNIU »

Ja uruchomilem za 40zl 100GB w RBM. Zniknelo w oczach. Zalozyli lejek i taki, ze nic nie chodzilo. Doladowalem konto za 30zl (bo juz 11zl mialem) i internet zadzialal - dziwne? Wchodze na play24 i widze, jakies 1GB do wykorzystania - bonus, za doladowanie?
Wczoraj barszo malo uzywalem i dzisiaj sprawdzam a tu 550MB ??? Moze te 109GB, to zsumowane wysylanie/pobieranie?
ODPOWIEDZ