Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

W skrócie: tak.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: astroneb »

Czy można zmienić z Formuła Play na Kartę na Od nowa taryfę ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Tak.

Można dowolnie i wielokrotnie zmieniać taryfę, bez utraty kasy na Koncie Głównym (KG), między taryfami:
- PnK, PnKLT, PnKRWK, FPnK, OdN, rbmE, rbmSM, rbmSMpl, FaktM.
bezpośrednio lub pośrednio przez inną z tych taryf (np. PnK).

Sposoby (nie wszystkie są dostępne dla danej migracji):
- krótkim kodem (np. *163*20# to migracja do OdN),
- poprzez MZT (*163#),
- poprzez P24 (www i apka),
- infolinię,
- czat,
- zgłoszenie,
- pismo.

Wyjście obecnie z poniższych taryf jest tylko w jedną stronę (bez możliwości powrotu):
- PnKStart (PnK po MNP), PnKSurf, RBM1, RBM7MNP (RBM1 po MNP), RBM5 oraz stare/pierwsze taryfy Play (Freshe, PlayKarta, MiniMax, itp.).

Migracja między taryfami głosowymi a internetowymi, internetowymi a głosowymi, internetowymi a internetowymi jest bardziej zawiła i nie będę się rozpisywał.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Jakbyś jednak znalazł chwilę czasu, to byłoby to docenione. Znalazłem w szafce jakiś stary starter Ink i udało się go aktywować :D
Simplus2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2020-05-18, 11:08

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Simplus2 »

jarekt pisze: Łącznie masz 700GB za 20zł (jeśli startery kupisz po 5zł), z tym, że 100GB na apki miesięcznie pewnie i tak nie wykorzystasz, ale można na kompie w trybie masowym pościągać filmy z YT np. w 1080p/4K (jak ktoś umie) i te 300GB z tych 3 kart wykorzystać.
Oczywiście, darmowe Gb nie mogą się marnować. :gwiazdki:
Polecam też ściąganie sterowników do nVidi (na wszelki wypadek do wszystkich dostępnych modeli) - średnio pakiet 0,5Gb :D
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: DonMattheo »

jarekt pisze:Tak.

Można dowolnie i wielokrotnie zmieniać taryfę, bez utraty kasy na Koncie Głównym (KG), między taryfami:
- PnK, PnKLT, PnKRWK, FPnK, OdN, rbmE, rbmSM, rbmSMpl, FaktM.
bezpośrednio lub pośrednio przez inną z tych taryf (np. PnK).

Sposoby (nie wszystkie są dostępne dla danej migracji):
- krótkim kodem (np. *163*20# to migracja do OdN),
- poprzez MZT (*163#),
- poprzez P24 (www i apka),
- infolinię,
- czat,
- zgłoszenie,
- pismo.

Wyjście obecnie z poniższych taryf jest tylko w jedną stronę (bez możliwości powrotu):
- PnKStart (PnK po MNP), PnKSurf, RBM1, RBM7MNP (RBM1 po MNP), RBM5 oraz stare/pierwsze taryfy Play (Freshe, PlayKarta, MiniMax, itp.).

Migracja między taryfami głosowymi a internetowymi, internetowymi a głosowymi, internetowymi a internetowymi jest bardziej zawiła i nie będę się rozpisywał.
Chapeau bas @jarekt :brawa: Potwierdzam migrację z nowego startera FPnK za 5zł (opisany na żółto 6GB NA START, na biało 10GB) do OdN i aktywację 100GB+100GB :super: BTW sugeruję po kolejnych krokach procedury tryb samolotowy a w ostateczności restart urządzenia. Znacznie przyśpieszy osiągnięcie celu :D
Gumorek
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2016-04-25, 09:54

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Gumorek »

@jarekt od lat jesteś wymiataczem. Nie mam czasu aż tak dokładnie się wgryzać w regulaminy,
a od Ciebie jest zawsze dobra instrukcja i tipy co i jak.
"Przypomniałeś mi", że mam kilka nieaktywowanych kart po przeniesieniu i aż dziw, że po tylu miesiącach działają,
więc nowych kart kupować nie muszę.
Dziękuję bardzo! :)
Killer85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-11, 14:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Killer85 »

Witam
Kupiłem dziś starter "Od Nowa"i wszystko działa jak należy w smartfonie
Mam tylko problem z modemem Huawei E3276...zainstalowałem go ale programik nie wykrywa karty i świeci na zielono
Top net info to samo ale pokazuje siłę sygnału ale się nie łączy(tryb NDIS zgodnie z tym co wyczytałem)i twierdzi że niema modemu


Zna ktoś jakiś sposób czy nie zadziała bo to modem od Plusa?
Dostałem go kiedyś od kumpla...pytam z ciekawości bo mogę udostępniać neta ze smartfona
Obrazek
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Mam taki sam modem od Plusa E3276 s-150
Kupiłem ten modem, który był bez simloka, choć na obudowie jest znak sieci Plus.
Play wtedy świeżo wprowadzał technologię LTE i była promocja na darmowy internet w LTE w taryfie internetowej (Play Online, lub PiNK - nie pamiętam, lecz nie był to RBM5).

Od początku używałem z kartą Play.
Niestety teraz nie wiem, czy działa na Windows 10, ale na XP, 7, 8 działało.
Obecnie jestem na Windows 10, a czasem na Linux, a jak wiadomo na Linux lepiej używać karty Wifi, bo ciężko tam zainstalować modem USB.
Killer85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-11, 14:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Killer85 »

Tak mam Win10...cóż jak nic się nie wykombinuje to pozostaje smartfon
Wyjaśnijcie mi jeszcze to...czy to przez to że udostępniłem neta lapkowi?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Obrazki 8k są mile widziane na forum :(
Nie pomagam na PW!
Killer85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-11, 14:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Killer85 »

1080x2340 to nie 8k ale spoko poprawiłbym ale nie ma już takiej opcji...
Proszę moderatora o wyrozumiałość i skasowanie linków...obiecuję poprawę
Bild "screenshot_20200811_100jb2.jpg" anzeigen.
Bild "screenshot_20200811_116kbz.jpg" anzeigen.
Bild "screenshot_20200811_10ckus.jpg" anzeigen.
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Od którejś aktualizacji W10 tak ma że trzeba za każdym razem po zmianie źródła resetować ustawienia karty sieciowej. Pewnie jest to związane ze zmianą sterownika. Ale niech się wypowie może ktoś związany głębiej z IT. Pozdrawiam Hermogenes
Killer85
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2020-08-11, 14:53

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Killer85 »

Dałem sobie spokój z tym modemem...sam net działa bez problemu a kasę mi pobrało bo widocznie nie włączył mi się pakiet...
Dzięki za odzew,pozdrawiam :)
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Aktywowałem wczoraj nowy starter OdN i od razu włączył się pakiet 100 GB na lato, natomiast w ogóle nie mam w Dla Ciebie - pakiety - internet - pakietu 100 GB na start.
Jak go włączyć w Play24 (oczywiście w telefonie)? Nie ma go w ogóle na liście pakietów internetowych do włączenia. Coś się zmieniło? Korzystałem już na innym numerze z tych promocji. Wszystko było OK. Będę wdzięczny za podpowiedź. Pozdrawiam.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Już wszystko OK proszę o usunięcie tych postów. Dziękuję.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

to jest tak jak nie czyta się regulaminu
marcinsz0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2015-01-17, 18:38
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: marcinsz0 »

Panowie kupiłem starter Play OdNowa i udało mi się tylko właczyć pakiet 100GB cykliczny za darmo do konca roku,czy mozna na dzien dzisiejszy uruchomić w tej taryfie inne pakiety internetowe np.100GB na youtube ?
Ewentualnie proszę o porady jaką taryfę wykorzystać aby mieć noce bez limitu nie inwestując duzo gotówki.
Dziękuję i Pozdrawiam
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

marcinsz0 pisze:Panowie kupiłem starter Play OdNowa i udało mi się tylko właczyć pakiet 100GB cykliczny za darmo
A jaki to CYKLICZNY pakiet włączyłeś?
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

marcinsz0 pisze:Panowie kupiłem starter Play OdNowa i udało mi się tylko właczyć pakiet 100GB cykliczny za darmo do konca roku,czy mozna na dzien dzisiejszy uruchomić w tej taryfie inne pakiety internetowe np.100GB na youtube ?
Ewentualnie proszę o porady jaką taryfę wykorzystać aby mieć noce bez limitu nie inwestując duzo gotówki.
Dziękuję i Pozdrawiam
Za pozostałe 5 zł kup pakiet 1GB bez terminu ważności i będziesz miał 101GB bez terminu ważności.
powodzenia :) :cwaniak:

Noce to tylko w starym ink, najtaniej wychodza w INK 50 co wielokrotnie opisywano.
Czasami wychodzi przy niewykupionych 24GB na rok za 50 zl ale aktywnych NBL cyklicznych co miesiąc - aktywacja za 5 zł konta na 7 dni bez pobierania za cykl NBL.
Tak od 9 miesięcy utrzymuję ink na przychodzące a by mieć 3 razy aktywne po 7 dni a właściwie nocy i 15 zł na koncie. Ważne aby nie mieć ważnego konta na wychodzące, gdy przychodzi termin poboru za NBL.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Za pozostałe 5 zł kup pakiet 1GB bez terminu ważności i będziesz miał 101GB bez terminu ważności.
powodzenia :) :cwaniak:
Rozumiem, że chodzi o nową promocje Play ze 100 GB do końca roku? Czy to faktycznie może zadziałać, że po zakupie startera Play na Kartę odNOWA, rejestracji i uruchomieniu w aplikacji Play24 100 GB do końca roku oraz włączeniu za 5 zł. 1GB bez terminu ważności i będę miał 101GB bez terminu ważności? Potrzebuje mniej więcej takiego limitu na rok czasu. Będę wdzięczny za info. Pozdrawiam.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

Nie, w regulaminie tych 100GB jest jasno napisane, że są ważne do 5 stycznia.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

To że system pokazuje zsumowane nie oznacza że będzie faktycznie bez daty ważności.
To cały Play... ;)
5 stycznia magicznie wyparuje i zostanie tylko ten pakiet 1GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
extgrandit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-07, 12:17

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: extgrandit »

Witam, znacie może jakiś internet pakiet 50GB na 365 dni ?
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

przenieś numer do Orange doładuj za 100 zł będziesz miał 52 GB na rok i 100 zł na koncie.
extgrandit
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2017-09-07, 12:17

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: extgrandit »

ok, thx.
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

bis24 pisze:przenieś numer do Orange doładuj za 100 zł będziesz miał 52 GB na rok i 100 zł na koncie.
Przenosi się a aby bonusy za doładowania były ważne rok niezależnie od kwoty doładowania. Od lipca 2020 w ofnk opłacalne są doładowania przez stronę po 5zł bo dodatkowy bonus 5GB za każde doładowanie przez stronę wpada do tej samej przegródki ważnej rok.
Podsumowując: Po przeniesieniu numeru za każde doładowanie przez stronę za 5 zł masz 7.5 GB i 5 zł na koncie i wszystko ważne rok.
Ostatnio zmieniony 2020-10-13, 08:42 przez zulu144, łącznie zmieniany 1 raz.
zulu144
Stały użytkownik forum
Posty: 56
Rejestracja: 2019-05-30, 13:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: zulu144 »

onken pisze:To że system pokazuje zsumowane nie oznacza że będzie faktycznie bez daty ważności.
To cały Play... ;)
5 stycznia magicznie wyparuje i zostanie tylko ten pakiet 1GB
Niestety Onken ma rację.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

zulu144 pisze:
bis24 pisze:przenieś numer do Orange doładuj za 100 zł będziesz miał 52 GB na rok i 100 zł na koncie.
Przenosi się a aby bonusy za doładowania były ważne rok niezależnie od kwoty doładowania. Od lipca 2020 w ofnk opłacalne są doładowania przez stronę po 5zł bo dodatkowy bonus 5GB za każde doładowanie przez stronę wpada do tej samej przegródki ważnej rok.
Podsumowując: Po przeniesieniu numeru za każde doładowanie przez stronę za 5 zł masz 7.5 GB i 5 zł na koncie i wszystko ważne rok.
ja tam wolę doładować za 100 zł i mieć mniej. :)
Są tu tacy co wiedzą czemu.
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

zulu144 pisze:
bis24 pisze:przenieś numer do Orange doładuj za 100 zł będziesz miał 52 GB na rok i 100 zł na koncie.
Przenosi się a aby bonusy za doładowania były ważne rok niezależnie od kwoty doładowania. Od lipca 2020 w ofnk opłacalne są doładowania przez stronę po 5zł bo dodatkowy bonus 5GB za każde doładowanie przez stronę wpada do tej samej przegródki ważnej rok.
Podsumowując: Po przeniesieniu numeru za każde doładowanie przez stronę za 5 zł masz 7.5 GB i 5 zł na koncie i wszystko ważne rok.
Właśnie przenoszę numer z Play OdNowa do Orange na kartę. Przeniesienie zrobiłem w salonie Orange. Niby wszystko OK, ale .... Dostałem podobno losowo kartę Orange z taryfą Yes, a nie Free. Pani niestety poinformowała, że po aktywacji trzeba zmienić taryfę na Free, a później smsem uruchomić RWK. Karta będzie miała RWK, ale internet za doładowania przez stronę nie będzie miał RWK. To jak to w końcu jest i jak to uruchomić, bo zależy mi na niedużym limicie GB za niewielką kasę z RWK?
ODPOWIEDZ