Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

dzięki, to musi być jakiś konkretny starter?
w tych taryfach nie ma NbL tylko na InK50 tak?
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fluorek »

Dzien dobry, mam pytanie
Przenioslem w lipcu numer z play do orange i dalo mi rok waznosci konta i 2gb, potem play dal promocje na 100gb i tak starter przelezal do teraz
i pytanie moje brzmi: czy doladowywujac przez strone https://doladowania.orange.pl/ te bonusowe 5gb jest wazne wraz z rokiem waznosci konta czy tylko 2 dni? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Skoro przeniosłeś numer do Orange to niby co miał Ci dać Play?
Nie pomagam na PW!
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: xander21 »

fluorek pisze:czy doladowywujac przez strone https://doladowania.orange.pl/ te bonusowe 5gb jest wazne wraz z rokiem waznosci konta czy tylko 2 dni? Pozdrawiam
Tyle co rok ważności konta.
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fluorek »

https://virginmobile.pl/oferty/karta#promo100g

100gb w virgin mobile za kupno startera, korzystał ktoś? wszystko działa jak należy? nie ma żadnych haczyków etc.?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Czyżby podobna promocja do Play, 100GB za zakup startera za 5zł?
Nie pomagam na PW!
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

ta oferta jest do 31.03.2021 w play za miesiąc się kończy

sprawdzę tą ofertą, u mnie Play w ostatnim czasie nie da się używać w trakcie dnia, transfery spadają o 70%, późną nocą wracają do normy a Ci wmawiają że wszystko u nich ok :facepalm: , nie polecam, dobrze że są alternatywy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26129
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Ale virgin działa na sieci Play więc na cuda bym nie liczył.
Nie pomagam na PW!
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

tego właśnie się obawiałem może będzie efekt domina i jeszcze inne sieci dołączą do promocji
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

DL do 70Mb/s więc u mnie przy osiaganych 250-300Mb/s będzie wolniej ale po 05.01.2021 jak znalazł, kolejne 3 m-ce za mała kasę. Trzeba przetestować. Startery zamówione.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

starterów nie trzeba zamawiać, wystarczy przenieść numer do Virgin
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: astroneb »

Jak można przenieść numer z Play do Virgin mobile w łatwy sposób ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Przez stronę Virgin, sam tak przeniosłem wszystkie karty Play odNowa z wykorzystanymi 100GB, kurier dostarczy nowe startery VM, trochę tego będzie. Po 5.01 trzeba będzie zacząć korzystać.
bis24
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2017-06-23, 10:03

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bis24 »

A po co karty z odNowy przenosić jak można jedną przez cały czas używać wielokrotnie do 5 stycznia.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: astroneb »

matek451 pisze:Przez stronę Virgin, sam tak przeniosłem wszystkie karty Play odNowa z wykorzystanymi 100GB, kurier dostarczy nowe startery VM, trochę tego będzie. Po 5.01 trzeba będzie zacząć korzystać.
O super a trzeba gdzieś wychodzić na pocztę czy odsyłać bo pandemia i te sprawy ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19160
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Kurier ci przywiezie nowe karty VM, potrzebny dowód osobity.
astroneb
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 546
Rejestracja: 2020-03-09, 00:11

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: astroneb »

Ok ;) Dzięki za pomoc
matibu06
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-04-08, 13:08

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matibu06 »

bis24 pisze:A po co karty z odNowy przenosić jak można jedną przez cały czas używać wielokrotnie do 5 stycznia.
Jak mogę ponownie aktywować promocję na 100GB na karcie?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6437
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Kupując nową kartę.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychxagg »

W Plusie na kartę 120GB za 15 zł na 3 miesiące. Ktoś wie czy w międzyczasie muszę dołaadowywać jeszcze konto aby miało ważność, czy po aktywacji pakietu 120GB (a właściwie 3x40GB) ważność automatycznie wynosi 3 miesiące?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Ważność konta jest niezależna od ważności pakietu, żeby z niego korzystać musisz mieć aktywne wychodzące i 1gr na koncie, samo aktywowanie pakietu nie wydłuża automatycznie wychodzących bo to jest oddzielna sprawa którą trzeba sobie "załatwić" zgodnie z posiadaną taryfą czyli doładować konto czy inaczej jakoś wydłużyć.
krychxagg
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 353
Rejestracja: 2019-09-24, 09:09

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychxagg »

a da się jakoś tanim kosztem zrobić rok ważności konta w Plusie? Czy trzeba doładowywać większą kwotę co miesiąc?
T-Mobile No-Limit 60mb/s, Huawei B535, Cybertech 17dBi + Play, Huawei E5573
fluorek
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2018-11-28, 15:37

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fluorek »

matek451 pisze:Przez stronę Virgin, sam tak przeniosłem wszystkie karty Play odNowa z wykorzystanymi 100GB, kurier dostarczy nowe startery VM, trochę tego będzie. Po 5.01 trzeba będzie zacząć korzystać.
płaciłeś coś za dostawę/starter?
i czy trzeba pokazac dowod podczas wizyty kuriera? czy tak jak przy np. orange flex ze kurier przyjezdza, wklada karte do skrzynki pocztowej i odjezdza?

edit: doczytałem regulamin, dostawa za free, nie wiem jak starter. trzeba pokazac dowod i podpisać świstki podczas wizyty kuriera
DonMattheo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 317
Rejestracja: 2019-02-18, 13:41

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: DonMattheo »

Nie ma informacji w emajlach od Virgin o opłatach za starter przy przenoszeniu numeru, tylko o okazaniu dokumentu tożsamości jak w formularzu przeniesienia.
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

Pytanie, może ktoś wie
Przenoszą aktywny numer do Virgin nie dezaktywuje się on w obecnej sieci dopóki go nie aktywuję tak?

I czy muszą być aktywne połączenia wychodząca żeby przenieść czy wystarczy że numer jest zarejestrowany?
gunio1991
Stały użytkownik forum
Posty: 70
Rejestracja: 2018-03-02, 20:07

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: gunio1991 »

W której sieci oprócz tych działających na nadajnikach Play (redbull i virgin o ile się orientuję) mają jakiś sensowny pakiet GB do włączenia na szybko? Nie musi to być 100GB byle nie 5GB za 30zł.
I Plus I Orange powinny działa u mnie bo chyba nic więcej i tak nie ma.

Play odradzam każdemu z dnia na dzień potrafią wyłączyć całkowicie internet bo modernizacja tyle że nie wiadomo ile i nie wiadomo kiedy koniec. :facepalm:
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Ja mam Play od wielu lat i nic mi nigdy nie wyłączyli, a wielokrotnie za to korzystałem z darmowego DILa i różnych długotrwałych promocji. Żadna inna sieć nie oferowała tak dogodnych promocji.
Mam 3 karty SIM Play i trzy karty Virgin.
Aktualnie dwie karty Virgin z pakietem 100 GB za darmo - jedna w modemie LTE, a druga w smartfonie.

Jeśli chcesz w innej sieci, to np. w Orange jest usługa z pakietem 1 TB za 360 zł (lub 300 zł dla starszych kart SIM) i rozmowami do wszystkich sieci ważne 365 dni.
bhcmw
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2020-12-23, 21:50

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bhcmw »

Lub Orange Flex, jak net służy pod Netflixy i inne Youtube - za 40 zł 30 GB neta, telefon bez limitów, plus wspomniany Video Pass, czyli brak naliczania zużycia GB w serwisach wideo, umowa bezterminowa, drugą karta SIM gratis. Ja zdecydowałem się na Orange Flex + Orange Free, tu mam nieco ponad 1200 GB na rok czasu za 30 zł. Za 70 zł miesięcznie taki pakiet wychodzi - telefon, 130 GB neta, darmowe zużycie serwisów streamingowych. Jedyny minus to konieczność opłaty 360 zł góry za internet.

Stąd warto dokupić od razu LTE z Nju Mobile, po roku mamy 100 GB miesięcznie internetu w umowie bezterminowej, koszt za pierwszy rok to około 30 zł za cały rok, jak nie chcesz korzystać z tego neta - 27 zł za pierwsze trzy miesiące, a potem można nie korzystając z neta pół roku nie płacić, przed końcem półrocznego okresu wykonać jakieś połączenie i znowu pół roku bez opłat. Odpadnie w ten sposób za rok konieczność opłacania Orange Free z góry za pierwszy rok.

To dobra opcja dla osób, którym zależy na duecie telefonu z internetem, bez umów długoterminowych, plus zużycie GB to w dużej mierze korzystanie z serwisów streamingowych.
CharlesX

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: CharlesX »

Może oferta od pewnej firmy w Orange, która swojego czasu została tutaj przetarmoszona od oszustów bez konkretnych dowodów? :)
Co do Playa - całkowicie rozumiem. Dawno temu kopałem się z nimi o podobne historie(umowa zawarta, cuda się miały dziać, a miesiącami nie było jak się połączyć, bo nadajniki poznikały). Sprawa do UKE nawet trafiła, ale jak to w Polsce... Finał znany.
xander21
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2010-12-24, 16:57
Lokalizacja: Pomorze

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: xander21 »

[quote="CharlesX"Dawno temu kopałem się z nimi o podobne historie(umowa zawarta, cuda się miały dziać, a miesiącami nie było jak się połączyć, bo nadajniki poznikały)[/quote]
Słowo kluczowe to "dawno temu" Jeśli chodzi o PLAY, to oni zmieniają się z roku na rok. Nadajników przybywa. Co kiedyś nie działało, to dzis działa. Ja korzystam od 2 lat z PLAY i nie mam problemów z zasięgiem. Jest to mój niestety główny net, bo nie mam dostepu do szerokopasmowego internetu. Bywały czasami słabe chwilę, tzn zamulanie neta, ale bardzo rzadko. Teraz jest spokój. Lecę na darmówkach. Cokolwiek PLAY rozdaje, to biorę i nie narzekam. Teraz Virgin za 5zł 100GB z dostawą do domu, to bajka. :)
ODPOWIEDZ