Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Podlinkuj gotowca, bo po co pisać wszystko od nowa jeśli chodzi nam wszystkim o to samo.
darekka
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

Taką odpowiedź otrzymałem od Play :facepalm:

Odpowiedź
Szanowny Panie,

dziękuję za przesłane zgłoszenie. Odpowiedź przekazuję poniżej.

Aktualnie pakiet Internet bez limitu w Play płatny jest 49 zł. Prawdopodobnie do tej pory korzystał Pan z wcześniejszej ceny, natomiast w momencie, gdy Pakiet został wyłączony 8 marca 2019 roku oraz ponownie włączony korzysta Pan już z Pakietu z nową ceną.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

To jest niezgodne z ich własnym regulaminem i zasadami działań telekomunikacyjnych.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Cena i czy zrobiono to zgodnie z regulaminem to jest najmniejszy problem.

Najważniejsze jest czy usługa dalej działa zgodnie z zasadami PInKa, czyli czy jest dalej fakultatywny (nieobowiązkowy) lejek i czy jego prędkość (gdy go ewentualnie dostaniemy) to dalej 2Mbit/s.

Jeśli tylko podniesiono cenę o 4zł, a reszta pozostała nietknięta, to jest w ostatecznym rozrachunku spoko według mnie. A reszta (działania niezgodne z regulaminem) to pole do popisu dla szukających dodatkowej kasiorki na konto :).

Osoby piszące, że jest lejek 1Mbit/s, raczej nie włączyły tego pakietu wczoraj i nie zużyły od razu 100GB aby się o tym faktycznie przekonać, ale oczywiście jest to technicznie do zrobienia i to bez najmniejszego problemu (ja w ciągu ostatnich 24 godzin przesłałem 400GB na necie od Play).
Podejrzewam, że te osoby piszące o 1Mbit/s sugerują się tym, że skoro cena jest 49zł, to jest to pakiet MbL (Miesiąc bez Limitu) z InKa, a to nie jest nic pewnego, powiedziałbym raczej że nawet jest to mało prawdopodobne (widząc obecne regulaminy i cenniki), ale oczywiście wszystko jest możliwe.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Proponuję sprawdzić też czy na PInK po włączeniu tego pakietu za 49 zł jest możliwość uruchomienia na karcie usługi https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... -Karte.pdf Jak wiadomo na Ink nie ma mozliwości korzystania jednocześnie z usług MbL i https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

matek451 pisze:Proponuję sprawdzić też czy na PInK po włączeniu tego pakietu za 49 zł jest możliwość uruchomienia na karcie usługi https://www.play.pl/resources/pdf/2014/ ... -Karte.pdf Jak wiadomo na Ink nie ma mozliwości korzystania jednocześnie z usług MbL i https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf
U mnie na Pink jest pakiet za 49 zł i Usługa nocny transfer dostępna
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

chodzi o jednoczesne włączenie tych usług, ciekawe czy jest i jak działa lejek na nowej 49zł.

@Edit i jeszcze czy jest na tym 70/20Mbps?
Ostatnio zmieniony 2019-03-22, 17:11 przez krychun3, łącznie zmieniany 3 razy.
Bocian71
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-11-20, 11:52

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Bocian71 »

Przemek112 pisze:Dziwne, mam Pink1 i na szczęście póki co po staremu.
Zobaczymy za jakiś czas...
Cykliczny pakiet uruchomiony przed "podwyżką" jest widoczny, zapewne do momentu jego wyłączenia (brak środków, ważność konta, użytkownik) i koszt wyświetla się po starej cenie. Ale zwróć uwagę na pierwszy pakiet od lewej na górze - ten kosztuje 49.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Myślę, że w ciągu 2-3 dni pojawią się jakieś nowe albo zmienione regulaminy i sprawa się bardziej rozjaśni.
Zupełnie inną kwestią jest czy informatycy dobrze te planowane zmiany (podwyżkę?) wprowadzili do systemu i czegoś dodatkowo nie schrzanili i np. nie przeszczepili pewnych funkcjonalności z InKa do PInKa (czego np. góra absolutnie mogła nie chcieć).
Na razie jeszcze bym nie panikował zbytnio.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Co oni kitują o zmianie ceny od 8 marca skoro ja 19.03 odpalałem po starej cenie(18ego poł.wychodzące się skończyły, a więc 19ego doładowałem i odpaliłem usługę).
darekka
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

u mnie nie ma tego(starter "Play Internet na Kartę 1 zł")-jest normalnie aktywny za 45zł.
darekka
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Aktywny a nie do aktywacji.....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Jeszcze dodam, że gdy pojawiają się tego typu szopki w Play, szczególnie dotyczące taryf data czyli PInK/InK (łącznie kilkanaście wariantów taryf nierozróżnialnych przez większość osób związanych z Play/P4) to największe zamieszanie robią konsultanci (infolinia, zgłoszenia, forumPlay, fbPlay) i radzę wszystkie informacji od nich przekazywane przynajmniej ignorować przez kilka dni - większość, jeśli nie wszystkie, to bzdury w dodatku wyssane z palca.
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Bocian71 pisze:
Przemek112 pisze:Dziwne, mam Pink1 i na szczęście póki co po staremu.
Zobaczymy za jakiś czas...
Cykliczny pakiet uruchomiony przed "podwyżką" jest widoczny, zapewne do momentu jego wyłączenia (brak środków, ważność konta, użytkownik) i koszt wyświetla się po starej cenie. Ale zwróć uwagę na pierwszy pakiet od lewej na górze - ten kosztuje 49.
U mnie widnieje wszystko po staremu. Na liście nie mam pakietu za 49zl.
artemio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-23, 10:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: artemio »

Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Cwaniaki zmienili cenę z 45 na 49, do tego lejek po 100 GB, a limit prędkości max pewnie pozostał jak i cena za transfer nocny za 10 zł gdzie w Ink to koszt 5 zł.

Co za złodziejska i kombinatorska sieć ten Play ....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

No to jest to klon MbL z InKa (i cenowo i parametrami). Niestety.
Jeszcze tylko nadzieja (głupich), że to pomyłka technika/informatyka - coś źle pozmieniał i usługa z InK poszła omyłkowo (z ceną i parametrami, a miała być np. tylko cena podniesiona) do PInK.
No i pozostaje oczywiście kwestia bezprawnego (niezgodnego z regulaminem) wprowadzenia takiej zmiany.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Jesteś pewny Jarku ??

Limit prędkości max został zniesiony ?

Pozostałe ceny pakietów są nadal z pink czyli droższe .

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

IbL (z PInK) i MbL (z InK) nie mają górnych limitów prędkości, ale taryfa PInK ma (odpowiedni zapis ujęty w cenniku) - zgodnie z cennikiem limit 70/20Mbit/s w PInK jest zawsze gdy jest jakiś Limit Transferu na koncie (MB/GB z doładowań/pakietów).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Miałem złotówki w pink i limit był cały czas na sztywno 70/20 więc nie tylko z pakietów.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Tylko Limit Transferu Danych (LTD) czyli popularne MB/GB na koncie, są brane pod uwagę. Złotówki są nieistotne.

Trik polega na tym, że po wyczyszczeniu MB/GB z konta, aby było 0 - aby nie było cennikowego ograniczenia 70/20Mbit/s - włączenie jakiejkolwiek usługi w PInK, np. tego nolimitu na miesiąc, powoduje, że system dodaje po kryjomu 1 Bajt do konta.
Tym sposobem na koncie znowu JEST jakiś LTD i prędkość może być zgodnie z cennikiem zablokowana na 70/20Mbit/s.

Wspomniany Trik oczywiście zastosowało Play, a nie my...

---edit---
Tego 1 Bajta nie da się wyczyścić gdy jest włączony jakiś nolimit, bo najpierw rozliczana jest transmisja z nolimitu. Tym samym 1 Bajt pozostaje cały czas nienaruszony więc ograniczenie 70/20Mbit jest cały czas aktywne.

Dodawanie tego 1 Bajta to "błąd systemu" ale raczej celowo wprowadzony.
Natomiast gdy zużyjesz wszystkie MB/GB ale wciąż nie włączysz żadnej usługi (i na koncie jest faktycznie 0 Bajtów), to transfer powinien iść z pełną prędkością i zużywać złotówki z konta - jednak prędkość dalej jest zablokowana na 70/20Mbit/s i to jest kolejny błąd systemu na całej taryfie PInK (jest tych błędów zresztą więcej, zarówno w systemie jak i w regulaminach/cennikach tej taryfy).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Pisałem wcześniej ze teraz jest MBl jako IbL i jest to działanie bezprawne bo nadal aktualne sa regulaminy widniejące na stronie Play https://www.play.pl/resources/pdf/2015/ ... 032015.pdf oraz https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf A szczekaczka Play mieniąca się Gruszka Zawodowiec wezwany na Forum Play do Tablicy milczy. Podobnie jak Witold Tomaszewski który po przejściu z Telepolis dorównał mu poziomem. Cóż kasa szmaci najlepszych, smutne ale prawdziwe.
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

artemio pisze:Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(
Jaka prędkość lejka?
Nie liczcie że to błąd systemu, to celowe działanie, nikt nie liczył chyba że podwyższą o 4zł i będzie wszystko bez limitu, gdzie od końca dila ciągle ofertę pogarszają.
Nie chcę krakać ale zaraz się wezmą za usługę stare zbieraj minuty, mimo że wszyscy twierdzą że nie mogą jej ot tak wyłączyć.
Jak widać robią od dłuższego czasu co chcą i nie patrzą na regulaminy.
artemio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-23, 10:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: artemio »

dandi32 pisze:
artemio pisze:Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(
Jaka prędkość lejka?
Lejek oczywiście 1 Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

No to trzeba pisać do UKE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Play w najgorszym przypadku zapłaci karę ale ujednolici ofertę. Skoro ma sieć 5G Ready (tak samo miał 4G jak wdrożył HSPA+DC) to takie działania mają jakiś sens biznesowy. Marketing czyni cuda, poza kilkoma/kilkidziesięcioma niezadowolonymi userami reszta łyka 5G Ready jak ciepłe bułeczki na śniadanie co widać po pytaniach zadawanych na forum.
Nie pomagam na PW!
fafik89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-24, 01:31

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fafik89 »

Polecam Internet w Play. Posiadam 2 karty SIM na jednej RBM 100gb a na drugiej taryfa Pink9 100GB lejek 2mb/s choć lejek nie zawsze a do tego bez limitu w nocy 0:00 -9:00.10zł opłata.Internet działa świetnie prędkość i 110-170 mb/s agregacja 1800+2600 LTE Ruter Huawei b528 kupiłem sam bez podpisywania umów i wiązania się z operatorem na lata. Polecam :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Zapomniałeś napisać że na pinku masz max 70/20....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Transparentność play jest gorsza od ich lejków i mam nadzieje ze otrzymają za to sowite kary bo jakby jakaś inna firma czy bank zmieniła sobie ot tak opłaty bez żadnej informacji poprzedzającej to była by conajmniej zjedzona przez swoich klientów Śmietnik czeka ale taki był zamysł managementu. Brak odpowiedzi to również taktyka bo co by nie powiedzieli są na straconej pozycji. Zachęcam do zgłaszania skarg do UKE. Z takich działań maja kasę na celebrytów zamiast zająć sie siecią. Swoją droga to 5G ready to tez niezły korpracyjno prawniczy bełkot i powinni to wycofać i zabulic za to karę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Tak na marginesie opisywany wczesniej trik z przejściem na PnKRWK potem 365dni kodem *111*692*11# i uzyskanie 365 dni ważności konta działa ale po migracji na Fakt Mobile ważność konta już na 14 dni i po przejściu na RBM 5 to samo. Czyli bug został wyeliminowany.
ODPOWIEDZ