Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Cwaniaki zmienili cenę z 45 na 49, do tego lejek po 100 GB, a limit prędkości max pewnie pozostał jak i cena za transfer nocny za 10 zł gdzie w Ink to koszt 5 zł.

Co za złodziejska i kombinatorska sieć ten Play ....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

No to jest to klon MbL z InKa (i cenowo i parametrami). Niestety.
Jeszcze tylko nadzieja (głupich), że to pomyłka technika/informatyka - coś źle pozmieniał i usługa z InK poszła omyłkowo (z ceną i parametrami, a miała być np. tylko cena podniesiona) do PInK.
No i pozostaje oczywiście kwestia bezprawnego (niezgodnego z regulaminem) wprowadzenia takiej zmiany.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Jesteś pewny Jarku ??

Limit prędkości max został zniesiony ?

Pozostałe ceny pakietów są nadal z pink czyli droższe .

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

IbL (z PInK) i MbL (z InK) nie mają górnych limitów prędkości, ale taryfa PInK ma (odpowiedni zapis ujęty w cenniku) - zgodnie z cennikiem limit 70/20Mbit/s w PInK jest zawsze gdy jest jakiś Limit Transferu na koncie (MB/GB z doładowań/pakietów).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Miałem złotówki w pink i limit był cały czas na sztywno 70/20 więc nie tylko z pakietów.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Tylko Limit Transferu Danych (LTD) czyli popularne MB/GB na koncie, są brane pod uwagę. Złotówki są nieistotne.

Trik polega na tym, że po wyczyszczeniu MB/GB z konta, aby było 0 - aby nie było cennikowego ograniczenia 70/20Mbit/s - włączenie jakiejkolwiek usługi w PInK, np. tego nolimitu na miesiąc, powoduje, że system dodaje po kryjomu 1 Bajt do konta.
Tym sposobem na koncie znowu JEST jakiś LTD i prędkość może być zgodnie z cennikiem zablokowana na 70/20Mbit/s.

Wspomniany Trik oczywiście zastosowało Play, a nie my...

---edit---
Tego 1 Bajta nie da się wyczyścić gdy jest włączony jakiś nolimit, bo najpierw rozliczana jest transmisja z nolimitu. Tym samym 1 Bajt pozostaje cały czas nienaruszony więc ograniczenie 70/20Mbit jest cały czas aktywne.

Dodawanie tego 1 Bajta to "błąd systemu" ale raczej celowo wprowadzony.
Natomiast gdy zużyjesz wszystkie MB/GB ale wciąż nie włączysz żadnej usługi (i na koncie jest faktycznie 0 Bajtów), to transfer powinien iść z pełną prędkością i zużywać złotówki z konta - jednak prędkość dalej jest zablokowana na 70/20Mbit/s i to jest kolejny błąd systemu na całej taryfie PInK (jest tych błędów zresztą więcej, zarówno w systemie jak i w regulaminach/cennikach tej taryfy).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Pisałem wcześniej ze teraz jest MBl jako IbL i jest to działanie bezprawne bo nadal aktualne sa regulaminy widniejące na stronie Play https://www.play.pl/resources/pdf/2015/ ... 032015.pdf oraz https://www.play.pl/resources/pdf/2017/ ... 022017.pdf A szczekaczka Play mieniąca się Gruszka Zawodowiec wezwany na Forum Play do Tablicy milczy. Podobnie jak Witold Tomaszewski który po przejściu z Telepolis dorównał mu poziomem. Cóż kasa szmaci najlepszych, smutne ale prawdziwe.
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

artemio pisze:Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(
Jaka prędkość lejka?
Nie liczcie że to błąd systemu, to celowe działanie, nikt nie liczył chyba że podwyższą o 4zł i będzie wszystko bez limitu, gdzie od końca dila ciągle ofertę pogarszają.
Nie chcę krakać ale zaraz się wezmą za usługę stare zbieraj minuty, mimo że wszyscy twierdzą że nie mogą jej ot tak wyłączyć.
Jak widać robią od dłuższego czasu co chcą i nie patrzą na regulaminy.
artemio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-23, 10:23

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: artemio »

dandi32 pisze:
artemio pisze:Cześć,
Ja uruchomiłem 21 marca ten nowy pakiet Internet bez limitu za 49 zł w taryfie Play Internet na Kartę 9 zł i dostałem lejka równiutko po wykorzystaniu 100GB transferu :(
Jaka prędkość lejka?
Lejek oczywiście 1 Mb/s.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

No to trzeba pisać do UKE

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Play w najgorszym przypadku zapłaci karę ale ujednolici ofertę. Skoro ma sieć 5G Ready (tak samo miał 4G jak wdrożył HSPA+DC) to takie działania mają jakiś sens biznesowy. Marketing czyni cuda, poza kilkoma/kilkidziesięcioma niezadowolonymi userami reszta łyka 5G Ready jak ciepłe bułeczki na śniadanie co widać po pytaniach zadawanych na forum.
Nie pomagam na PW!
fafik89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-24, 01:31

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: fafik89 »

Polecam Internet w Play. Posiadam 2 karty SIM na jednej RBM 100gb a na drugiej taryfa Pink9 100GB lejek 2mb/s choć lejek nie zawsze a do tego bez limitu w nocy 0:00 -9:00.10zł opłata.Internet działa świetnie prędkość i 110-170 mb/s agregacja 1800+2600 LTE Ruter Huawei b528 kupiłem sam bez podpisywania umów i wiązania się z operatorem na lata. Polecam :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Zapomniałeś napisać że na pinku masz max 70/20....

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Transparentność play jest gorsza od ich lejków i mam nadzieje ze otrzymają za to sowite kary bo jakby jakaś inna firma czy bank zmieniła sobie ot tak opłaty bez żadnej informacji poprzedzającej to była by conajmniej zjedzona przez swoich klientów Śmietnik czeka ale taki był zamysł managementu. Brak odpowiedzi to również taktyka bo co by nie powiedzieli są na straconej pozycji. Zachęcam do zgłaszania skarg do UKE. Z takich działań maja kasę na celebrytów zamiast zająć sie siecią. Swoją droga to 5G ready to tez niezły korpracyjno prawniczy bełkot i powinni to wycofać i zabulic za to karę.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Tak na marginesie opisywany wczesniej trik z przejściem na PnKRWK potem 365dni kodem *111*692*11# i uzyskanie 365 dni ważności konta działa ale po migracji na Fakt Mobile ważność konta już na 14 dni i po przejściu na RBM 5 to samo. Czyli bug został wyeliminowany.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@matek451, ten błąd polegający na zachowaniu RWK przy migracjach z taryf które mają RWK (np PnKRWK, OdN, FaktM) naprawili 6 tygodni temu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Czyli w styczniu jeszcze mi się udało a jak wyglada sytuacja z tym trikiem który umożliwiał włączenie tych 10GB promocyjnych w aplikacji Play24 kilka razy w m-cu ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Nie sprawdzałem ostatnio ale już chyba nie działa.

Piszę "ostatnio", bo te triki mają tendencje do powracania co jakiś czas, to znaczy zaczynają działać, potem przestają działać (naprawiają lub wyłączają furtkę, którą sami celowo włączyli dla własnych potrzeb), po czym znowu działają (nawet w obrębie jednego miesiąca) i potem znowu przestają działać, itd.

Np. to zachowanie RWK co jakiś czas działa, raz krócej to trwa (czasami tylko kilka godzin), raz dłużej. Ostatnio to trwało bardzo długo, chyba rekordowo długo i dodatkowo zostało "rozszerzone" o zachowanie RWK przy migracji z OdN, chyba aby było jeszcze łatwiej uzyskać RWK :) - w OdN nie trzeba było nic dodatkowo robić (tak jak np. dodatkowy kod na RWK w PnKRWK) ani doładowywać (jak w FaktM, PnKRWK czy rbmSMpl).

Tak samo co jakiś czas "otwiera się" furtka umożliwiająca niemożliwe, czyli migrację między taryfami DATA (np PInK, InK) a taryfami głosowymi (np. FPnK, PnKRWK) i to w obydwie strony, czyli jest możliwa "ucieczka" np. z InK9 do FPnK, czy z FPnK do PInK9.

Jest tego trochę w P4/Play/RBM/Fakt (tych furtek, okienek i trików).

Jedną z fajniejszych "funkcjonalności" systemu Play (już zablokowana) była następująca:
- bierzesz darmowy starter PInK1 (albo darmowy POnK1 czy inny darmowy) - darmowe PInK1 były najpowszechniejsze i dostępne za darmo w salonach;
- rejestrujesz;
- NIE wolno go aktywować (na tym etapie), czyli na wszelki wypadek nie wolno wkładać do fona (bezpieczny jest modem jeśli wiesz oczywiście co robisz);
- dodajesz zarejestrowany NIE aktywowany numer do konta w Play24 albo zakładasz nowe konto - jest to możliwe, bo taki SMS systemowy z kodem od Play, jednak PRZYCHODZI na taki NIE aktywowany numer;
- przelogowywujesz się aby zmiany (dodanie numeru) zostały wdrożone;
- zmieniasz taryfę z PInK1 na InK50 (na wciąż NIE aktywowanym numerze) - system na to pozwala (pozwalał :));
- po potwierdzeniu na 100%, że już jesteś w InK50, starter aktywujesz, przy czym najczęściej po takiej zmianie taryfy starter sam się aktywował.

I teraz najlepsze: system w momencie aktywacji startera myśli, że to fabryczny starter InK50. No bo skoro to nowy nieaktywowany jeszcze starter z taryfą InK50, który właśnie spróbowano aktywować, to taka taryfa musiała zostać nadana w fabryce :).

System więc aktywuje usługi które są przypisane do startera InK50, a więc:
- RWK oraz
- 24GB na Rok (24GBnR) w 12 miesięcznych kumulujących się paczkach po 2GB.

Starter taki kosztuje 50zł (mżna też zmigrować do InK50 z aktywowanego starter POnK/PInK/InK, doładować 50zł i włączyć ręcznie usługę 24GBnR kosztującą 50zł).

Tym trikiem można było sobie to zrobić za darmoszkę. Na wielu numerach. I na zapas :).

Możliwość zmiany taryfy przed aktywacją startera była wykorzystywana w kilkunastu innych znanych mi trikach. Niestety temat robił się coraz głośniejszy (choć i tak w miarę było o tym cicho - ja starałem się jeśli już to gadać o nim szyfrem :)) i Play w końcu się zorientował (być może czytają fora, komentarze itp.) i furtkę po kilku latach zablokowało.

Temat się nagłośnił przy aktywacji darmowego pakietu rocznego 12x250MB w darmowym PInK1 zmigrowanym właśnie tym trikiem do "fabrycznego" PInK9 - dzięki temu 100GB (sto GB) z Bonusu za Rejestrację w PInK było ważne 13 miesięcy (a nawet 14 miesięcy wykorzystując dodatkowy trik) bo przedłużał je co miesiąc darmowy "fabryczny" i roczny pakiet z PInK9 czyli 12 kumulujących się pakietów po 250MB.

W tamtym triku było więc darmowe 100GB ważne rok i RWK (RWK było razem ze 100GB/30dni jako Bonus za Rejestrację w PInK)...

PS. Ten trik jak na razie nie powrócił ani razu...
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

To fajnie, że powiedziałeś, jak już nie działa :P.
Ja niestety ibl w pink aktywowałem na miesiąc, a nie cyklicznie, bo było napisane "wypróbuj za darmo" i myślałem, że nie pobierze pieniędzy z konta. Jednak pobrało, a w międzyczasie Play pozmieniał usługi i teraz jestem w przysłowiowej <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, bo już nie mogę aktywować pakietu cyklicznego.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@HashMap, przyjmij moje osobiste przeprosiny, że zataiłem przed Tobą te informacje :). Moja wina.

Jeszcze tylko brakuje docinki @onkena, który zawsze lubi mi napisać coś w stylu "nie ładnie jareczku, typowe wiem ale nie powiem" :). Tu jest modem więc może mu nie wypada, ale na forum Telepolis lubi zaszaleć :).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale to byłaby szczera prawda

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

To jest tak samo jak Ty @onken, wiedziałeś że można trikiem zrobić zgłoszenie w Fakcie poprzez Play24 (czego normalnie nie da się zrobić) ale nikomu o tym nie trąbiłeś i użytkownicy for są Twoją postawą mocno zawiedzeni.
Wiedziałeś ale nie powiedziałeś!!!. Tylko nie mów że uczysz się od najlepszych w tej kwestii ;). Dobra, koniec offtopu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nikt mnie o to nie pytał :)

A Ciebie wielokrotnie pytali... o różne triki

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Tylko Ciebie kojarzę z nagabywania mnie :).
A na poważnie: większość dostała wskazówki poprzez PW, na głównym zawsze mniej peplam. Ale ostatnio nawet przez PW prawie nic nie podpowiadam, bo coraz więcej furtek Play zamyka. Są furtki które wciąż działają i wolałbym żeby działały po wieki :).
Jeśli uznam że coś mogę podpowiedzieć albo nawet bardzo precyzyjnie od razu rozjaśnić nawet na głównej, to tak robię (zrobię). A jak nie, to nie i możesz się (i inni też) obrażać :).
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Patent na rwk po zmianie taryf już nie działa, to samo jest z tym darmowym 10gb, nie ma już możliwości ani tego pakietu ani 5gb aktywować po zmianie taryfy jeśli na danym numerze już był aktywowany. Jakoś zamknięcie tej furtki zbiegło się z zablokowaniem w pinku pakietu za 45zł. Nawet myślę że to mogło być celowe działanie. Ja się nabrałem. Chodzi o o to że jak ktoś wiedział że te 10gb można aktywować wielokrotnie to nie aktywował czy wykupował pakietu za 45zł w pinku, bo te 10gb było bez limitu praktycznie. Po czym nagle zablokowali patent 10gb i wprowadzili ten za 49zl i dużo osób jest teraz w kropce. Sam mam pinka nieaktywowanego którego chciałem aktywować na dniach, ale stwierdziłem że póki działa 10gb bez limitu to poczekam. No i teraz mam za swoje, trzeba będzie pakiet za 49zł aktywować co miesiąc:)
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: nefczibaku »

Kolega @jarekt a telepolis pisze tak
Twoje lekarstwo to najprawdopodobniej zmiana taryfy PInK1 (którą posiadasz) na PInK9.
nie mam tam konta więc pozwolę sobie tu zapytać
no ja mam świeżutką taryfę PINK9 - ale tam są takie same pakiety - jest jakaś magia do wykorzystania, którą przeoczyłem?
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Proszę o podpowiedź.
Mam kartę z PInK9 i chciałbym przejść na RWK i uruchomić Cykliczny Nocny transfer.

Jaka byłaby procedura?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Nie opłaca się korzystać z Cyklicznego nocnego transferu na PInK, koszt 10 zł /m-c. Kup sobie starter InK 9 , następnie w Play24 przejdź na InK50. Potem zrób takiego myka https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 0#p1023325 i masz NbL za około 8 zł /m-c przez 18m-cy.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Czy wiesz że nawet ten regulamin operator może odwołać w każdej chwili bez podania przyczyny?
poz. Hermogenes
ODPOWIEDZ