Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: konto »

Po aktywacji karty, jaka jest waznosc na polaczenia wychodzace w taryfie play internet na karte 2.0?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

A po co karta InK 2.0, startery za 5 zł ma 7GB na start i 7 dni ważności na wychodzace a pakiet darmowy 100GB jest na 30 dni więc wymaga doładowania za 30 zł. Dlatego się go nie kupuje do pakietu 100GB.
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: konto »

Chcialem internetowa taryfe bo u mnie sa cyrki i po kilku godzinach router przestaje widziec playowskie nadajniki. A podobno w internetowych taryfach roaming krajowy jest wylaczony.
No i wszystko jasne, czyli sie nie oplaca.
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Na karcie z taryfą głosową możesz zadzwonić do boku żeby wyłączyli ci roaming krajowy w razie co. Kwestia tylko opłaty za połączenie, choć można poprosić o to przez czat za free.
Zresztą obecnie play ma już tylko roaming krajowy z Orange.
Chociaż i tak w inku się nie opłaca uruchamiać bo masz kilka dni ważności, jeśli jeszcze tego pakietu nie włączałeś to zmigruj tego inka 2.0, do formuły kodem, jest taka możliwość, a potem do odnowy gdzie nie ma ważności konta, wtedy włącz 100gb i będzie ważne 30 dni.
No i ten roaming krajowy można wyłączyć w boku czy na czacie.
bocian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2008-05-13, 18:22
Lokalizacja: mala wies

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: bocian »

Czy w tej ofercie 100gb na taryfie głosowej często zamraża/resetuje wam połączenie ? Da się pograć w gry online czy nie bardzo ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Włącz i przetestuj to co najwyżej koszt 5pln za starter.
Nie pomagam na PW!
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ktry »

Jeśli chodzi o zamrażanie w Pleyu to u mnie jest tragedia.
Ogólnie używam Plusa, ale już kilka razy przekładałem kartę z tych promocji.Jak zabrakło kilkanaście Gb do końca okresu rozliczeniowego. Za każdym razem był płacz i tragedia że wywala z gry, że internet staje, skargi rodziny, bo ja nie gram.
Nawet przeglądanie stron nie należy do przyjemności jak tak co pół godziny albo częściej internet staje, aby po minucie, lub kilku wrócił do normy.
Bez żadnego resetowania i innych kombinacji.
Powiem tak, już lepiej działa Plus po wykończeniu pakietu i lejku na 1 Mbita niż Plei z agregacją 4 pasm z prędkościami na testach grubo ponad 100 Mbita.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Debik »

@ktry Ty to chyba masz coś nie tak u siebie albo z routerem a nie że wina Play. Ja kilka lat przegrałem w multiplayer i teraz też na necie z Play żadnych zwiech nie miałem. Czasami przywiesi ale jak Bts jest przytkany. Jedynie co to od jakiegoś czasu wyłączają B7 w nocy ale to też nie zawsze.
ozi12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2019-01-25, 12:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ozi12 »

Jak nie nalicza MB i kasy z konta to jakie mogą być konsekwencje korzystania z takiego nr. ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Znaczy się z jakiego?
Nie pomagam na PW!
ozi12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2019-01-25, 12:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ozi12 »

Odnowa 5zł.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

A jakie mają być, to normalna taryfa głosowa w Play, rozmowy są płatne, za brak rozmów wychodzących/SMS jest opłata miesięczna 2pln chyba i tyle. Kończy się pakiet promocyjny, resztę złotówek zjada transfer i koniec używania tej karty.
Nie pomagam na PW!
ozi12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2019-01-25, 12:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ozi12 »

Chodzi oto że nie pobiera nic od 4 dni (zostało 5 zł z 5 zł.) a korzystam ciągle z internetu.Dlatego pytam.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Mig25 »

Jak włączyłeś darmowy pakiet internetu ,to chyba nic dziwnego?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

ozi12, umiesz czytać ze zrozumieniem? Pakiet promocyjny to pakiet promocyjny, niby dlaczego ma pobierać złotówki? Złotówki pobierze na transfer jak się skończy pakiet promocyjny.
Nie pomagam na PW!
ozi12
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2019-01-25, 12:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ozi12 »

Jest jakiś bug/awaria wiem co pisze , pakiet 100gb jest już wyłączony ze starej promocji i wykorzystany kilka krotnie tzw. pobrane ponad 200gb.Nie chciałem się rozpisywać bo może inni też tak mają i zaraz wyłączą/naprawią to.
Więc... jakie mogą być konsekwencje korzystania z takiego nr. ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

To prepaid więc żadne.
Nie pomagam na PW!
konto
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2021-11-14, 09:57

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: konto »

ozi12 pisze:Jest jakiś bug/awaria wiem co pisze , pakiet 100gb jest już wyłączony ze starej promocji i wykorzystany kilka krotnie tzw. pobrane ponad 200gb.Nie chciałem się rozpisywać bo może inni też tak mają i zaraz wyłączą/naprawią to.
Więc... jakie mogą być konsekwencje korzystania z takiego nr. ?
Więzienie Guantanamo czeka..., nie no na serio pytasz? xd
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 375
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jfk »

ozi12 pisze: Więc... jakie mogą być konsekwencje korzystania z takiego nr. ?
Ich błąd, ich problem, Ty co najwyżej możesz wyrzucić kartę SIM (nawet gdybyś miał abonament data z limitem danych i lejek się nie włączył- to nie Twój problem).
tedr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-08, 05:35

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: tedr »

dandi32 pisze:
Mig25 pisze:Tak , dzwonić dzwoniłem , sgnał był , tyle ,że nie odbierałem :)
EIT: Już jest Formuła Play Na Kartę , ale w play24 wybrać taryfy INK jeszcze nie mogę..
Napisałem tylko o kodzie z formuły. Czytajcie co się pisze, a nie 500 razy to samo.
W play24 czy mobilnym play24 nie zmienisz na tą taryfę.
Wszystko w tym temacie.
Zmienilem na INK 2.0 ale nie ma uslugi "noce bez limitu".
NBL jest w jakiejs taryfie jeszcze?
Czy da sie zmienic INK 2.0 na 1.0 zeby miec NBL?
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Debik »

tedr pisze:
dandi32 pisze:
Mig25 pisze:Tak , dzwonić dzwoniłem , sgnał był , tyle ,że nie odbierałem :)
EIT: Już jest Formuła Play Na Kartę , ale w play24 wybrać taryfy INK jeszcze nie mogę..
Napisałem tylko o kodzie z formuły. Czytajcie co się pisze, a nie 500 razy to samo.
W play24 czy mobilnym play24 nie zmienisz na tą taryfę.
Wszystko w tym temacie.
Zmienilem na INK 2.0 ale nie ma uslugi "noce bez limitu".
NBL jest w jakiejs taryfie jeszcze?
Czy da sie zmienic INK 2.0 na 1.0 zeby miec NBL?
Na czat Play bez problemu zmienia Ci z Ink 2.0 na 1.0
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Z tego co tu piszą https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 5#p1111785 to w 1.0 można wybrać noce bez limitu albo 100gb za 49zł, także nie można mieć tego i tego na raz.
Zresztą moim zdaniem nikt Ci taryfy na czacie nie zmieni na 1.0, ale próbuj.
Pisałem że migracja jest tylko na 2.0, nie można dalej migrować na starsze oferty.
W drugą stronę jak najbardziej.
Z tego co pamiętam to noce bez limitu były też we wcześniejszym inku tym sprzed 1.0, ale dawno nie korzystałem także nie wiem jak to na dzień dzisiejszy wygląda.
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Debik »

@dandi22 No akurat pisałem z dwoma ludźmi z Play na czacie i bez problemu da się zmienić np. z Ink 2.0 na Ink 1.0 gdzie masz noce bez limitu więc masz chyba jakieś nieaktualne informacje...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

A najlepiej wybrać ink 50
( jeśli ktoś potrzebuje noce bez limitu )

Tylko trzeba pamiętać że GB po doladowaniu nie da już przedłużane cyklicznym pakietem 2 GB co miesiąc...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Kaloteck
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 335
Rejestracja: 2019-03-20, 14:36

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Kaloteck »

Może ktoś wie ile max czasu może upłynąć pomiędzy rejestracją startera w Playu a włączeniem przeze mnie paczki 100 GB?
Bo chciałbym już teraz hurtem zarejestrować sobie dużo kart żeby potem tylko aktywować bonus, np. za 2-3-4 miesiące.
Chodzi o Play na Kartę odNOWA, karty będę "podpinał" pod już wcześniej zarejestrowany taki sam starter.
stefano
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2022-01-09, 13:16

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: stefano »

Kaloteck pisze:Może ktoś wie ile max czasu może upłynąć pomiędzy rejestracją startera w Playu a włączeniem przeze mnie paczki 100 GB?
Bo chciałbym już teraz hurtem zarejestrować sobie dużo kart żeby potem tylko aktywować bonus, np. za 2-3-4 miesiące.
Chodzi o Play na Kartę odNOWA, karty będę "podpinał" pod już wcześniej zarejestrowany taki sam starter.
Da się zarejestrować kolejną kartę SIM OdNowa nie mając żadnego abonamenu w Play a tylko zarejestrowanego prepaida ? Jak dodaje kartę w Play24 to nie zezwala, a na stronie ww Playa też nie przechodzi.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1676
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Mig25 »

A SMSem próbowałeś ? ( też jest teoretycznie taka mozliwość i też pewnie nie działa)
Da się bez problemu na infolinii.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: tom3636 »

Który starter trzeba kupić, żeby net działał przez miesiąc? Wczoraj w żabce ze 3 różne widziałem, Od Nowa, 15 gb na miesiąc i jeszcze jakiś. Potrzebuję karty do yanosika. Zależy mi na tym aby karta przez miesiąc działała a nie przez tydzień. Yanosik dziennie mi około 50 MB pobiera, więc 1 GB na miesiąc starcza.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Chcesz promocji 100GB używać czy po prostu na jakichś pakietach z normalnej taryfy mieć internet?
Nie pomagam na PW!
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: tom3636 »

Tak jak pisałem - karta SIM do yanosika. W domu mam LTE bez limitu. Ciągnę 500-700 giga na miesiąc i nic się nie dzieje. Na jesieni miałem jedna kartę SIM PLAY od września czy od października do 5 stycznia. W telefonie mam 20 Giga. Na bieżące sprawy mi starcza. Mam drugi telefon tylko do yanosika i do niego potrzebuję karty.
ODPOWIEDZ