Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

A jak Ci zabraknie w miesiącu te 100 GB to co wtedy zrobisz ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

Sebenicz pisze:Czyli nie ma żadnej alternatywy... Wielka szkoda, bo używałem tego jako jedyny net i byłem bardzo zadowolony. Teraz nie będę miał wcale, bo płacić 40zł za 100GB to dramat.
Jeszcze jest jedna opcja na sieci Plusa. Klucz Mobile i Pakiet Klucz Premium 100 GB + 200 GB w nocy (w godzinach 1.00 - 8.00) za 50 zł. W końcu 300 GB. ;)
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: EXILON »

ja.michal pisze:
Sebenicz pisze:Czyli nie ma żadnej alternatywy... Wielka szkoda, bo używałem tego jako jedyny net i byłem bardzo zadowolony. Teraz nie będę miał wcale, bo płacić 40zł za 100GB to dramat.
Jeszcze jest jedna opcja na sieci Plusa. Klucz Mobile i Pakiet Klucz Premium 100 GB + 200 GB w nocy (w godzinach 1.00 - 8.00) za 50 zł. W końcu 300 GB. ;)
Raczej 100 GB, a nie 300. Znaczna część osób potrzebuje np. te 300 GB w normalnych godzinach, noce bez limitu można mieć w play za piątaka. Nie dość że dwie godziny dłużej (0-9) to nie ma limitu w tych godzinach.
kiko80
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-09-13, 07:00
Lokalizacja: nie wiem

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: kiko80 »

ja.michal pisze: Jeszcze jest jedna opcja na sieci Plusa. Klucz Mobile i Pakiet Klucz Premium 100 GB + 200 GB w nocy (w godzinach 1.00 - 8.00) za 50 zł. W końcu 300 GB. ;)
Otvarta ma to samo za 39,99
Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Jaka jest różnica między 39,99 a 40 zł za 100 GB ? poz Hermogenes
Tak; jest zdecydowanie taniej.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Chodziło raczej o różnice między 39.99 zl a 50 zł :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

Jak mówimy o plusie, to jest jeszcze naumobile za 34,90 zł (100GB + 200GB). Tyle, że umowa na 12 miesięcy.
Ale wracając do play - wg raportu speedtest.pl za październik play pnie się w górę:

Obrazek
Ranking mobilnych dostawców Internetu LTE (bez roamingu krajowego) za okres 1.10.2018 – 31.10.2018

Źródło: http://www.speedtest.pl/wiadomosci/rank ... rnik-2018/
Ciekawe, czy wyłączenie DIL poprawi znacząco przepustowość sieci.
HenioJa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-19, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HenioJa »

IMHO jednym z celów likwidacji DIL jest pozbycie się skarbonek, które wyraźnie ciążą im w księgowości.
Jak na razie pakiet 100GB/30 dni - a zwłaszcza to co po wyczerpaniu limitu to zwyczajne czyszczenie środków z konta.

Wielu z nas po znalezieniu innej oferty LTE olewa to co im zostało na koncie DIL.

Zanim wyrzucicie kartę do kosza pamiętajcie o możliwości wysyłania płatnych SMS, na przykład na cele charytatywne.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Azazell »

Ja mam na koncie RBM 30zł czy moge z tego jakoś przedłużyć wychodzące? aby nie padł mi net?
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

Jedynie doładowanie za kwotę która przedłuży ci do końca 30dni czyli DILa.
emigrant
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2012-07-28, 23:41
Lokalizacja: /dev/hell

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: emigrant »

Wam naprawdę miesięcznie starcza 100-200-300 GB? W erze cloudingu, netflixa, youtube, encody 1080p, remuxy fhd, czy nawet 4k. Gry na steamie, ps store czy nawet z torrentów zajmują po kilkadziesiąt GB. Za chwilę a nawet już jest kontent 4k. Aktualizacje systemów a zazwyczaj w domu jest kilka komputerów.
Mam Aero2, 99% swego czasu przeleżało w szufladzie biurka. Kilka miesięcy temu testowo odpaliłem na Aero 2 to 30 GB. Wyłączyłem internet stacjonarny i full time na Aero2. Aero2 - Download ~80 Mb, upload ~15 Mb. To 30 GB starczyło mi na 3 dni. Nie ściągałem żadnych dużych plików. Typowe używanie jak przez kabel.
Póki co najlepszą ofertę ma T-Mobile. Oni to zrobili inaczej. Po co robić jakieś limity na GB jak można przyciąć dw i up. Lepiej mieć "do" 20 czy "do" 60 Mb niż jakieś śmieszne limity po 200 czy 300 GB z full speedem.
Oczywiście to tylko takie gdybanie, ale kto ma T-Mobile może robić nawet nieświadomie ~500 GB a niektórzy pewnie ~1 TB ruchu miesięcznie. Wydaje mi się, że ludzie co sprawdzają tylko maila i czytają onet już dawno "wymarli".
Przemek112
Stały użytkownik forum
Posty: 84
Rejestracja: 2018-09-17, 19:02

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Przemek112 »

Problem polega na tym, że nie każdy chce się wiązać umową na dwa lata w T-Mobile.
Dzisiaj będzie działać świetnie a za kilka miesięcy może być BTS zapchany.
Ja dopiero uwolniłem się od Orange. Oferta za 17zl (130gb, a później lejek).
Działało świetnie przez trzy lata, a od stycznia wieczorami 1-3mbps.
Jakbym miał prepaid to wyrzuciłbym do kosza i <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> kartę innego operatora.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

emigrant pisze:Wam naprawdę miesięcznie starcza 100-200-300 GB? W erze cloudingu, netflixa, youtube, encody 1080p, remuxy fhd, czy nawet 4k. Gry na steamie, ps store czy nawet z torrentów zajmują po kilkadziesiąt GB. Za chwilę a nawet już jest kontent 4k. Aktualizacje systemów a zazwyczaj w domu jest kilka komputerów.
Wystarcza nawet mniej niż 100GB, nie każdy backupuje internet, ogląda FHD/4K/yt czy gra bo zwyczajnie nie ma na to czasu/nie lubi/ma fajniejsze zainteresowania.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Sebenicz »

wojteks pisze:
emigrant pisze:Wam naprawdę miesięcznie starcza 100-200-300 GB? W erze cloudingu, netflixa, youtube, encody 1080p, remuxy fhd, czy nawet 4k. Gry na steamie, ps store czy nawet z torrentów zajmują po kilkadziesiąt GB. Za chwilę a nawet już jest kontent 4k. Aktualizacje systemów a zazwyczaj w domu jest kilka komputerów.
Wystarcza nawet mniej niż 100GB, nie każdy backupuje internet, ogląda FHD/4K/yt czy gra bo zwyczajnie nie ma na to czasu/nie lubi/ma fajniejsze zainteresowania.
Ja nie wiem jak może starczać 100GB na miesiąc. Pomijając pobieranie piratów, to jest komiczny wręcz limit. Teraz od trzech dni zużyłem 11GB a nic nie pobierałem, ani nie wchodziłem na youtube. Będzie kabaret jak przyjdzie zassać aktualizację systemu, albo jakąś grę na steamie. Taki limit to totalny lipton dla mnie. DIL był dobry, bo lejek pojawiał się po kilkukrotnym przekroczeniu limitu, a często wcale go nie nakładano i jakoś nadajniki nie umarły z przeciążenia.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: wojteks »

Sebenicz pisze:Ja nie wiem jak może starczać 100GB na miesiąc
Normalnie większości użytkowników starcza.
Sebenicz pisze:eraz od trzech dni zużyłem 11GB a nic nie pobierałem, ani nie wchodziłem na youtube
Słucham radia internetowego, od 1.11 do teraz mam 14 GB razem (odebrane i wysłane), pobieram aktualizacje i co tam potrzebuję.
Sebenicz pisze: DIL był dobry, bo lejek pojawiał się po kilkukrotnym przekroczeniu limitu, a często wcale go nie nakładano i jakoś nadajniki nie umarły z przeciążenia.
To dlaczego nagle po wyłączeniu DIL średnie prędkości w Play rosną? Skończyło się rozdawanie internetu za darmo bo sieć nie wydalała.
Nie pomagam na PW!
HenioJa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2017-03-19, 08:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HenioJa »

Swoją drogą to czemu żaden z operatorów nie oferuje prepaida z płatnością od ilości ruchu?
Przykładowo 25gr za 1GB.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Haha, oferują, tyle że drożej ;) za 1GB

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Debik
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 356
Rejestracja: 2015-06-24, 14:27

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Debik »

I wkoncu wyłączyli szkoda bo używałem Dil prawie 2 lata.. :/ no nic trzeba podziękować ssacza którzy robili sobie rwk żeby nie wydać więcej niż 5zl i niszczyli sieć. Nic dziwnego że Play się wkur...
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

A czy ktoś łamał prawo korzystając z RWK?
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: nefczibaku »

To nie ma nic wspólnego z żadnymi ssaczami. W każdej sieci są heavy userzy, ale oni stanowią promile w stosunku do reszty klientów. Po prostu każda promocja kiedyś się kończy. Przykład to pięciosekundówki w Erze. Operator robi sobie dobrą promocję, ludzie z niej korzystają, potem operator promocję kończy a klienci zostają w tej sieci. Bo już są. Wezmą inną ofertę i tyle. Większość zostanie w play bo zna sieć, operatora, play24, zobaczy że najtańsza oferta nadal jest w play itp itd

Nie ma sensu tworzyć żadnej teorii spiskowej na temat naciągaczy, ssaczy, backupowców, rwk - tam pracują ludzie myślący, sami te promocje tworzyli i sami analizowali zagrożenia - akceptowali je i już. Teraz czas na zwiększenie przychodów.
Dla nas to czas na wybór nowej, ale płatnej oferty.
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: EXILON »

Debik pisze:I wkoncu wyłączyli szkoda bo używałem Dil prawie 2 lata.. :/ no nic trzeba podziękować ssacza którzy robili sobie rwk żeby nie wydać więcej niż 5zl i niszczyli sieć. Nic dziwnego że Play się wkur...
"ssacze" to normalni użytkownicy internetu, po prostu ktoś potrzebuje dużej ilości danych i nic w tym złego nie ma. To z RWK było dostępne dla każdego, gdyby im to przeszkadzało to by takie coś zablokowali.
Awatar użytkownika
Sebenicz
Stały użytkownik forum
Posty: 78
Rejestracja: 2016-02-06, 19:44

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Sebenicz »

wojteks pisze:To dlaczego nagle po wyłączeniu DIL średnie prędkości w Play rosną? Skończyło się rozdawanie internetu za darmo bo sieć nie wydalała.
Ja nie widzę aby u mnie się cokolwiek zmieniło. Jak działał tak działa.
tom3636
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2016-02-17, 21:50

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: tom3636 »

Słuchajcie panowie. Po prostu skończyło się babci "sranie". Sam korzystałem z tej zacnej oferty przez 2 lata i byłem bardzo zadowolony. Pewnie przejdę na nową, czyli 40 PLN za 100 GB bo szkoda mi środków, które tam się zgromadziły

PS: Czy ktoś może wie jak te środki w inny sposób można wykorzystać. Najlepiej jak przelać na swoje konto? Pytam tak na wszelki wypadek gdybym się zdecydował zrezygnować z Playa.
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Azazell »

Niby mi dziś wyłaczyli a nadal w pakietach mam włączony LTE bez limitu? Wtf?

Obrazek
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6436
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Włączony max do końca miesiąca.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Azazell »

Mam problem.. Od rana nie mogę korzystać z RBm bo pisze ze nie mam srodkow na koncie..

Probuje wykupic za 40zł Pakiet Internet 100 GB za 40 zł na 30 dni w Red Bull MOBILE na Kartę i dostaje info ze mam juz pakiet 100GB w użytku.. Wtf?

Obrazek
A tak wyglada moje konto. Co mam zrobić by miec neta? ;/
Awatar użytkownika
Tinkas
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2016-12-03, 11:54

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Tinkas »

Może jakaś awaria, bo mi żona też zgłosiła, że w domu neta nie ma :)
kamil7430
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 159
Rejestracja: 2018-01-19, 11:40

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: kamil7430 »

tom3636 pisze:PS: Czy ktoś może wie jak te środki w inny sposób można wykorzystać. Najlepiej jak przelać na swoje konto? Pytam tak na wszelki wypadek gdybym się zdecydował zrezygnować z Playa.
Zobacz sobie tipanddonation.com ;)
Huawei B315s-22, nju 100GB - 29zł/m-c; TP-Link TL-WR1043ND + Alcatel OneTouch L850V, Play InK50 NbL - 8,33zł/m-c
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

HenioJa pisze:Swoją drogą to czemu żaden z operatorów nie oferuje prepaida z płatnością od ilości ruchu?
Przykładowo 25gr za 1GB.
Ależ każda z ofert internetowych, a nawet nie internetowych, ma takie podstawowe rozliczenie. Różnica jest tylko taka, że cena jest wyższa niż ta podana przez ciebie. ;)
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Azazell »

Nadal nie moge aktywować 100gb/40zl :) bo pisze ze mam juz pakiet 100gb :d wtf?
ODPOWIEDZ