Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@matek451, ten błąd polegający na zachowaniu RWK przy migracjach z taryf które mają RWK (np PnKRWK, OdN, FaktM) naprawili 6 tygodni temu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Czyli w styczniu jeszcze mi się udało a jak wyglada sytuacja z tym trikiem który umożliwiał włączenie tych 10GB promocyjnych w aplikacji Play24 kilka razy w m-cu ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Nie sprawdzałem ostatnio ale już chyba nie działa.

Piszę "ostatnio", bo te triki mają tendencje do powracania co jakiś czas, to znaczy zaczynają działać, potem przestają działać (naprawiają lub wyłączają furtkę, którą sami celowo włączyli dla własnych potrzeb), po czym znowu działają (nawet w obrębie jednego miesiąca) i potem znowu przestają działać, itd.

Np. to zachowanie RWK co jakiś czas działa, raz krócej to trwa (czasami tylko kilka godzin), raz dłużej. Ostatnio to trwało bardzo długo, chyba rekordowo długo i dodatkowo zostało "rozszerzone" o zachowanie RWK przy migracji z OdN, chyba aby było jeszcze łatwiej uzyskać RWK :) - w OdN nie trzeba było nic dodatkowo robić (tak jak np. dodatkowy kod na RWK w PnKRWK) ani doładowywać (jak w FaktM, PnKRWK czy rbmSMpl).

Tak samo co jakiś czas "otwiera się" furtka umożliwiająca niemożliwe, czyli migrację między taryfami DATA (np PInK, InK) a taryfami głosowymi (np. FPnK, PnKRWK) i to w obydwie strony, czyli jest możliwa "ucieczka" np. z InK9 do FPnK, czy z FPnK do PInK9.

Jest tego trochę w P4/Play/RBM/Fakt (tych furtek, okienek i trików).

Jedną z fajniejszych "funkcjonalności" systemu Play (już zablokowana) była następująca:
- bierzesz darmowy starter PInK1 (albo darmowy POnK1 czy inny darmowy) - darmowe PInK1 były najpowszechniejsze i dostępne za darmo w salonach;
- rejestrujesz;
- NIE wolno go aktywować (na tym etapie), czyli na wszelki wypadek nie wolno wkładać do fona (bezpieczny jest modem jeśli wiesz oczywiście co robisz);
- dodajesz zarejestrowany NIE aktywowany numer do konta w Play24 albo zakładasz nowe konto - jest to możliwe, bo taki SMS systemowy z kodem od Play, jednak PRZYCHODZI na taki NIE aktywowany numer;
- przelogowywujesz się aby zmiany (dodanie numeru) zostały wdrożone;
- zmieniasz taryfę z PInK1 na InK50 (na wciąż NIE aktywowanym numerze) - system na to pozwala (pozwalał :));
- po potwierdzeniu na 100%, że już jesteś w InK50, starter aktywujesz, przy czym najczęściej po takiej zmianie taryfy starter sam się aktywował.

I teraz najlepsze: system w momencie aktywacji startera myśli, że to fabryczny starter InK50. No bo skoro to nowy nieaktywowany jeszcze starter z taryfą InK50, który właśnie spróbowano aktywować, to taka taryfa musiała zostać nadana w fabryce :).

System więc aktywuje usługi które są przypisane do startera InK50, a więc:
- RWK oraz
- 24GB na Rok (24GBnR) w 12 miesięcznych kumulujących się paczkach po 2GB.

Starter taki kosztuje 50zł (mżna też zmigrować do InK50 z aktywowanego starter POnK/PInK/InK, doładować 50zł i włączyć ręcznie usługę 24GBnR kosztującą 50zł).

Tym trikiem można było sobie to zrobić za darmoszkę. Na wielu numerach. I na zapas :).

Możliwość zmiany taryfy przed aktywacją startera była wykorzystywana w kilkunastu innych znanych mi trikach. Niestety temat robił się coraz głośniejszy (choć i tak w miarę było o tym cicho - ja starałem się jeśli już to gadać o nim szyfrem :)) i Play w końcu się zorientował (być może czytają fora, komentarze itp.) i furtkę po kilku latach zablokowało.

Temat się nagłośnił przy aktywacji darmowego pakietu rocznego 12x250MB w darmowym PInK1 zmigrowanym właśnie tym trikiem do "fabrycznego" PInK9 - dzięki temu 100GB (sto GB) z Bonusu za Rejestrację w PInK było ważne 13 miesięcy (a nawet 14 miesięcy wykorzystując dodatkowy trik) bo przedłużał je co miesiąc darmowy "fabryczny" i roczny pakiet z PInK9 czyli 12 kumulujących się pakietów po 250MB.

W tamtym triku było więc darmowe 100GB ważne rok i RWK (RWK było razem ze 100GB/30dni jako Bonus za Rejestrację w PInK)...

PS. Ten trik jak na razie nie powrócił ani razu...
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

To fajnie, że powiedziałeś, jak już nie działa :P.
Ja niestety ibl w pink aktywowałem na miesiąc, a nie cyklicznie, bo było napisane "wypróbuj za darmo" i myślałem, że nie pobierze pieniędzy z konta. Jednak pobrało, a w międzyczasie Play pozmieniał usługi i teraz jestem w przysłowiowej <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>, bo już nie mogę aktywować pakietu cyklicznego.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@HashMap, przyjmij moje osobiste przeprosiny, że zataiłem przed Tobą te informacje :). Moja wina.

Jeszcze tylko brakuje docinki @onkena, który zawsze lubi mi napisać coś w stylu "nie ładnie jareczku, typowe wiem ale nie powiem" :). Tu jest modem więc może mu nie wypada, ale na forum Telepolis lubi zaszaleć :).
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale to byłaby szczera prawda

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

To jest tak samo jak Ty @onken, wiedziałeś że można trikiem zrobić zgłoszenie w Fakcie poprzez Play24 (czego normalnie nie da się zrobić) ale nikomu o tym nie trąbiłeś i użytkownicy for są Twoją postawą mocno zawiedzeni.
Wiedziałeś ale nie powiedziałeś!!!. Tylko nie mów że uczysz się od najlepszych w tej kwestii ;). Dobra, koniec offtopu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nikt mnie o to nie pytał :)

A Ciebie wielokrotnie pytali... o różne triki

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Tylko Ciebie kojarzę z nagabywania mnie :).
A na poważnie: większość dostała wskazówki poprzez PW, na głównym zawsze mniej peplam. Ale ostatnio nawet przez PW prawie nic nie podpowiadam, bo coraz więcej furtek Play zamyka. Są furtki które wciąż działają i wolałbym żeby działały po wieki :).
Jeśli uznam że coś mogę podpowiedzieć albo nawet bardzo precyzyjnie od razu rozjaśnić nawet na głównej, to tak robię (zrobię). A jak nie, to nie i możesz się (i inni też) obrażać :).
dandi32
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2012-12-10, 12:08
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dandi32 »

Patent na rwk po zmianie taryf już nie działa, to samo jest z tym darmowym 10gb, nie ma już możliwości ani tego pakietu ani 5gb aktywować po zmianie taryfy jeśli na danym numerze już był aktywowany. Jakoś zamknięcie tej furtki zbiegło się z zablokowaniem w pinku pakietu za 45zł. Nawet myślę że to mogło być celowe działanie. Ja się nabrałem. Chodzi o o to że jak ktoś wiedział że te 10gb można aktywować wielokrotnie to nie aktywował czy wykupował pakietu za 45zł w pinku, bo te 10gb było bez limitu praktycznie. Po czym nagle zablokowali patent 10gb i wprowadzili ten za 49zl i dużo osób jest teraz w kropce. Sam mam pinka nieaktywowanego którego chciałem aktywować na dniach, ale stwierdziłem że póki działa 10gb bez limitu to poczekam. No i teraz mam za swoje, trzeba będzie pakiet za 49zł aktywować co miesiąc:)
nefczibaku
Stały użytkownik forum
Posty: 112
Rejestracja: 2014-01-29, 22:16
Lokalizacja: grodzisk maz

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: nefczibaku »

Kolega @jarekt a telepolis pisze tak
Twoje lekarstwo to najprawdopodobniej zmiana taryfy PInK1 (którą posiadasz) na PInK9.
nie mam tam konta więc pozwolę sobie tu zapytać
no ja mam świeżutką taryfę PINK9 - ale tam są takie same pakiety - jest jakaś magia do wykorzystania, którą przeoczyłem?
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Proszę o podpowiedź.
Mam kartę z PInK9 i chciałbym przejść na RWK i uruchomić Cykliczny Nocny transfer.

Jaka byłaby procedura?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Nie opłaca się korzystać z Cyklicznego nocnego transferu na PInK, koszt 10 zł /m-c. Kup sobie starter InK 9 , następnie w Play24 przejdź na InK50. Potem zrób takiego myka https://www.telepolis.pl/forum/viewtopi ... 0#p1023325 i masz NbL za około 8 zł /m-c przez 18m-cy.
HashMap
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2016-10-28, 13:14

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: HashMap »

Hermogenes
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1560
Rejestracja: 2015-09-12, 14:33

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Hermogenes »

Czy wiesz że nawet ten regulamin operator może odwołać w każdej chwili bez podania przyczyny?
poz. Hermogenes
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Link do regulaminu na stronie Play pod usługami jest już nieaktualny bo pono jest nowy regulamin od 21.03.1019. Widnieje na stronie https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/reg ... nniki.html po kliknięciu https://www.play.pl/resources/pdf/2019/ ... 072016.pdf ale w tytule i tak jest InK w Play a nie PInK.
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

Tak jak już ktoś pisał, to jest błąd systemowy regulaminu z 2016-( np. zmień rok w tytule linka).
Czyli nowy link jest to regulamin InKa z 2016 i docelowo to tak ma wyglądać czyli zastąpienie MbL 1Mbp/s 49zł.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

@matek451 znalazłem w szufladzie karte InK9, zmieniłem na InK50.
I teraz pytanie, jak dokładnie z tym postępować.
Przeczytałem opis od "jarekt" odnośnie procedury uruchamiania kolejnych doładowań itd.
Czy dobrze rozumiem że router z kartą InK50 i Noce bez limitu może być uruchamiany tylko między 00:00 i 08:59 ?
Bo inaczej zacznie zjadać kasę z konta ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@amamoh, najpierw zejdzie pakiet MB/GB z bonusów za doładowanie i z pakietu cyklicznego 2GB (z usługi 24GnR), a potem kasa. No chyba, że masz jeszcze np. 30GB z tego darmowego neta co jest do 30 kwietnia (można go odpalić w InK50), to on najpierw zejdzie.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

A jak realizujecie przełączanie kart InK50 na noc i PInK9 na dzień?
2 routery 4 anteny i jakieś zegary do załączania? robi się niezła inwestycja ;)
Czy może jest łatwiejszy sposób i przekombinowałem ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale co Ci da to przełączanie jak Pink to już przeszłość ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Niekoniecznie przeszłość, mam 2 PInKi, pierwszy uruchamiam 15go, jeżeli ściąganie puszczam na InK50 + noce bez limitu to 100GB na PInKu wystarcza do końca miesiąca.
Z początkiem nowego miesiąca leci nowe 100GB i jest szansa że do 15go mi wystarczy (nawet netflixa puszczę do ściągnięcia offline w nocy).
W połowie miesiąca kończy się pierwszy PInK i uruchamiam drugi i tak na zmianę.
Dzięki temu mam 200GB za 49 z Mbl i unlimited z InK50 + noce.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

I ile oszczędzasz ?? Całe 5 zł miesięcznie ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@onken, takim sposobem jest 100GB za 24,50zł (do niedawna było 22,50zł). Przy czym wcześniej to było raczej znacznie więcej niż 100GB za te 22,50zł, a teraz jest tylko równe 100GB za 24,50zł.
Plus oczywiście do tego całkowicie nielimitowane noce/wczesny ranek (codziennie od 0:00 do 9:00) na InK50.
Łapiesz?
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

odnośnie przełączania kart/routerów jakieś podpowiedzi ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Rozumiem

Ale czy w Ink nie jest ta są zasada z tymi 100 GB ?

I pod warunkiem że nie przekroczysz 100 GB w dzień przez owe 15 dni

Wygodne jak cholera ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

W InK nie możesz mieć jednocześnie Miesiąc bl i Noce bl
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Wiem, ale kolega pisze że noce bez lotu używa w Ink a nie w pink

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@onken, są 3 karty, przykładowo włożone do 3 modemów do huba USB3.0 z zasilaniem: 2 karty PInK lub InK z usługą jednorazową MbL i 1 kata z InK50 z usługą 24GnR (12x2GB i RWK) i z cykliczną usługą NbL.

W danej chwili pracuje tylko jeden modem i włożona do niego karta.
Nazwijmy te 3 modemy MDA (Modem Dzień A), MDB (Modem Dzień B) i MN (Modem Noc).

W kompie jest prosty system zaplanowanych zdarzeń, które włączają/wyłączają odpowiedni modem w hubie:
- o godzinie 0:05 każdego dnia batch INTERNET-NOC.bat włącza modem MN z NbL, a wyłącza MDA/MDB (komendą "devcon" w Windzie);
- o godzinie 8:55 każdego dnia batch INTERNET-DZIEN.bat włącza modem MDA/MDB z MbL, a wyłącza MN;
- o 23:55 15. dnia każdego miesiąca batch ZAMIANA-MODEMOW.bat podmienia batcha INTERNET-DZIEN.bat aby włączał MDB zamiast MDA lub MDA zamiast MDB (od 16. dnia na dzień o 8:55 włącza się przez miesiąc drugi modem czyli odpowiednio MDB lub MDA);
- dodatkowo (profilaktycznie) 3 razy dziennie, co 8 godzin (o 5:00, 13:00 i 21:00) synchronizowany jest czas aby był zawsze jak najbardziej aktualny lub korygowany gdyby się jakimś cudem zmienił (komendą "w32tm /resync" w Windzie).

Co 2 miesiące każdy z PInKów/Inków z usługą MbL (dawniej IbL w PInK) jest ładowany automatycznie (bank) kwotą 50zł, Oczywiście ładowanie drugiego PInKa/InKa jest przesunięte o miesiąc względem pierwszego.

Jedyna duża trudność w zautomatyzowaniu całego procesu to włączanie 16. dnia o 0:05 jednorazowego pakietu MbL, ale akurat nie dla mnie :). Oczywiście InKa50 przygotowujemy wcześniej ręcznie jednorazowo na rok z góry (ale jak ktoś chce miec automat na 10 lat to też da się zrobić :)).
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

jarekt pisze:@onken, są 3 karty, przykładowo włożone do 3 modemów do huba USB3.0 z zasilaniem: 2 karty PInK lub InK z usługą jednorazową MbL i 1 kata z InK50 z usługą 24GnR (12x2GB i RWK) i z cykliczną usługą NbL.

W danej chwili pracuje tylko jeden modem i włożona do niego karta.
Nazwijmy te 3 modemy MDA (Modem Dzień A), MDB (Modem Dzień B) i MN (Modem Noc).

W kompie jest prosty system zaplanowanych zdarzeń, które włączają/wyłączają odpowiedni modem w hubie:
- o godzinie 0:05 każdego dnia batch INTERNET-NOC.bat włącza modem MN z NbL, a wyłącza MDA/MDB (komendą "devcon" w Windzie);
- o godzinie 8:55 każdego dnia batch INTERNET-DZIEN.bat włącza modem MDA/MDB z MbL, a wyłącza MN;
- o 23:55 15. dnia każdego miesiąca batch ZAMIANA-MODEMOW.bat podmienia batcha INTERNET-DZIEN.bat aby włączał MDB zamiast MDA lub MDA zamiast MDB (od 16. dnia na dzień o 8:55 włącza się przez miesiąc drugi modem czyli odpowiednio MDB lub MDA);
- dodatkowo (profilaktycznie) 3 razy dziennie, co 8 godzin (o 5:00, 13:00 i 21:00) synchronizowany jest czas aby był zawsze jak najbardziej aktualny lub korygowany gdyby się jakimś cudem zmienił (komendą "w32tm /resync" w Windzie).

Co 2 miesiące każdy z PInKów/Inków z usługą MbL (dawniej IbL w PInK) jest ładowany automatycznie (bank) kwotą 50zł, Oczywiście ładowanie drugiego PInKa/InKa jest przesunięte o miesiąc względem pierwszego.

Jedyna duża trudność w zautomatyzowaniu całego procesu to włączanie 16. dnia o 0:05 jednorazowego pakietu MbL, ale akurat nie dla mnie :). Oczywiście InKa50 przygotowujemy wcześniej ręcznie jednorazowo na rok z góry (ale jak ktoś chce miec automat na 10 lat to też da się zrobić :)).
Czy serio warto się w to bawić ? Mi na to by było szkoda czasu. Od 4 lat miałem internet za 45 zł, nie martwiłem się że zabraknie GB , nigdy nie miałem lejka tylko doładowywałem konto i tyle. Nagle play wbrew regulaminowi zmienia ofertę. Ja rezygnuje z Play.Tak się nie traktuje klientów. Przejdę na kablówkę a internet mobilny mogę mieć z telefonu. Lyca Mobile ma nolimit + 30gb internetu za 20 zł.
ODPOWIEDZ