Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

Czytam i czytam regulaminy PInK i nie wiem czy dobrze doczytałem. W taryfie 50 zł można aktywować 24 GB na rok - ok. Również w tej taryfie można aktywować NbL, DbL i TbL, ale nie można aktywować MbL. Miesiąc bez limitu (cykliczny czy nie) dostępny jest tylko dla taryf 9 zł i 19 zł. Dobrze widzę? Czy użytkownicy taryfy 50 zł mają jednak MbL dostępny (którykolwiek)?

EDIT
Jak schodzą dane w przypadku aktywowanego pakietu 24 GB na rok?
Z 2GB co miesiąc > np. TbL > bonus z doładowań > złotówki na koncie?
W przypadku aktywnych NbL najpierw idzie z pakietu 2 GB czy NbL w nocy mają absoluty priorytet ponad wszystkim?
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 18:57 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie mają :)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Po pierwsze: myślę, że myślisz raczej o InK, a nie o PInK (przy czym tak naprawdę to nie wiem o czym myślisz :)).
Po drugie: w InK50 można uruchomić MbL (wbrew temu co twierdzi @onken) i to zarówno wariant jednorazowy jak i cykliczny.

---edit---
W nocy (od 0:00 do 8:59) NbL mają priorytet przed zgromadzonymi GB.
GB z pakietów i bonus z doładowań lądują na tym samym koncie i zostają wymieszane oraz mają jedną wspólną ważność (przynajmniej na razie).
Jeśli masz włączoną jakąś usługę dającą darmowy transfer, to zgromadzone GB oczywiście schodzą na dalszy plan w czasie działania tej usługi.
Złotówki z konta idą dopiero na samym końcu, gdy nie ma już GB.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

OK, dzięki. :ok:
InK oczywiście, aktualne taryfy.

W sumie najbardziej zależy mi na ważności konta. Jako karta awaryjna DbL i TbL są nawet wygodniejsze, bardziej elastyczne niż MbL.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

@jarekt

Wiele razy na forach było info że mając NBL w INK nie można mieć równocześnie MBL.

Więc można mieć ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

onken, InK 50 zł i MbL nie można mieć (przynajmniej wg regulaminu), ale okazuje się, że można jak napisał jarekt.

NbL i MbL w InK nie można mieć... niestety. :(
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
Koszt utrzymania takiego awaryjnego numeru w PInK przez rok to 18,87zł, które nie przepadają i można je przeznaczyć na ten DbL w trudnych chwilach...

Znam takich dla których DbL jest podstawowym netem, bo 15TB za 40zł bez umowy (prepaid) jest dobrą ofertą (czy bardzo dobrą czy wręcz rewelacyjną).
Dla przykładu: w TM na starej ofercie abo bez limitu z ograniczeniem do 20Mbit/s, można miesięcznie ściągnąć (ściągając 24h/dzień/miesiąc, z maksymalnym wysyceniem takiego łącza 20Mbit/s) maksymalnie 6 TB (nie da się fizycznie więcej).
Ostatnio zmieniony 2019-10-05, 20:03 przez jarekt, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: ja.michal »

Kłopot jest tylko taki że PInK nie ma, to stara taryfa, trzeba "dorwać" starter.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

@ jarekt mam nadzieję że teraz na dłużej zagościsz na tym Forum, jako guru pre-paid . Pozdrawiam
PS. Walka wygrana, tak jak im pisałem, nie doceniają siły społeczności.
@STUDENTKA vel @Dorotea dzięki , ,masz jaja.
Jednocześnie przepraszam za OT ale dla mnie to info dnia.
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

Przydałby się przynajmniej jeden dodatkowy dział, jako główny w "INTERNET KOMÓRKOWY" albo jako sub-dział w tym dziale ("Co wybrać - usługi operatorów"), np. o takim tytule (to jest tytuł całkiem z czapy aby tylko zasygnalizować o co mi mniej więcej chodzi):

"Co wybrać w PREPAID - usługi operatorów 2G/3G/4G/5G"

Bo teraz wiecie jak jest: wszystko w jednym worku. Łatwiej by mi było wtedy zakładać nowe tematy, pisać w nich, odpowiadać, czytać i pilnować, itp. itd. (jak się rozkręcę, to bardzo by mi to pomogło w "pracy", albo też inaczej - rozkręciłbym się gdyby taki dział był :) ).

Wiem, że prepaid się zmniejsza, ale nie zostało karciarzy 50 tysięcy, tylko wciąż jest ich kilka milionów.
Wiadomo, że są tematy jakby wspólne dla abo i prepaid (np. ten temat raczej dotyczy każdego rodzaju umowy) ale sporo jest typowych tylko i wyłącznie dla prepaida.
Czasami przy małej liczbie tematów lepiej nie dzielić działu na jeszcze mniejsze części, ale prepaid jest szczególny.
Poza tym zawsze można działy z powrotem połączyć.

Nie wiem czy to dobry pomysł (nie analizowałem tego absolutnie zbyt mocno) - teraz w tym momencie mi to przyszło do głowy po tekście @matka "mam nadzieję, że teraz na dłużej...".
Można założyć temat o tym i podyskutować aby zobaczyć co inni o tym myślą. Jeśli to w ogóle wchodzi w grę (nowy dział/sub-dział).
Blazer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 168
Rejestracja: 2010-11-08, 20:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Blazer »

@jarekt
Jestem za dodatkowym działem. Sam miałem RBM (środki skończyły mi się 2 dni temu-wykorzystywałem na pakiety po 40zł).
Teraz np. chciałbym zorientować się jak przedłużyć ważność RBM (np.na rok) jak najniższym kosztem. Co prawda mogę sobie poprzeglądać różne tematy czy tu, czy na Telepolis, ale jakby był dział poświęcony temu zagadnieniu, to myślę że można by to szybciej ogarnąć.
dzejk
Guru bezprzewodowy
Posty: 7187
Rejestracja: 2014-10-17, 14:37
Lokalizacja: internet

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: dzejk »

@Blazer Właśnie od tego jest forum, żeby zadawać pytania, wymieniać się doświadczeniami. Znalazłeś odpowiedni temat o rbm, więc pisz śmiało. A jeśli nie, to utwórz nowy.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

jarekt pisze: Koszt utrzymania takiego awaryjnego numeru w PInK przez rok to 18,87zł, które nie przepadają i można je przeznaczyć na ten DbL w trudnych chwilach...
mógłbyś rozwinąć
darekka
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@darekka, o tej kwestii pisałem już kilka razy w różnych miejscach (głównie na Telepolis), ale nie chce mi się linkować więc napiszę jeszcze raz (a wynika to wprost z cennika taryf PInK): aby numer i kasa z konta PInK nie przepadła, należy doładować konto kwotą minimum 5zł dającą 97 dni łącznej ważności (dopiero po której kasa z konta zniknie) - 7 dni wychodzących i dodatkowe 90 dni przychodzących.

Zaokrąglając tę ważność do 100 dni, a rok do 400 dni, wychodzą 4 doładowania 5zł na rok czyli 20zł, aby zachować kasę z tych wszystkich doładowań i numer. Po dokładnym obliczeniu (rok ma maksymalnie 366 dni, ale głównie 365 dni) wychodzi mniej niż 20zł, właśnie wspomniane 18,87zł (to jest Wariant 1).

Można to jeszcze zmniejszyć do 14,41zł (Wariant 2) lub nawet do około 12,97zł (Wariant 3).

Wariant 2 dotyczy doładowania co 127 dni. Wtedy jednak 98 dnia kasa przepada całkowicie więc ten koszt 14,41zł jest faktycznym kosztem. Po prostu po minięciu ważności przychodzących, zerowane jest konto zgodnie z regulaminem, ale numer (z kolei niezgodnie z regulaminem) nie jest wyłączany/kasowany. W PInK operator (a w zasadzie system) daje po prostu dodatkowe 30 dni na przywrócenie numeru (nazywam to okresem karencji). Ten okres nie regulują żadne regulaminy i w każdej chwili może spaść do 0 dni, także to tylko dla hardkorów, którym na numerze (i na kasie, bo ona przepada już 98 dnia po północy) nie zależy.
No i należy się wtedy wybitnie pilnować, bo 128 dnia tuż po północy numer przepada bezpowrotnie (z tym, że na to jest jeszcze dodatkowa furtka, a nawet dwie).

Wariant 3 to Wariant 2 z doładowaniami 5zł kupionymi za 4,50zł :) (albo np. w przypadku firm wrzuconymi w koszty i/lub po odliczeniu VAT - wtedy koszt roczny jest jeszcze mniejszy, i to znacznie, niż te 12,97zł z Wariantu 3).

Oczywiście można też zastosować Wariant 1A, czyli Wariant 1 z tańszymi doładowaniami jak Wariancie 3.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

jarekt pisze:Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
jak prawie 3 dni?(coś się zmienilo w godzinach wyłączania usługi-kiedyś pisałeś na zaprzyjaźnionym forum "W 90% przypadków (bardzo duża próbka), DbL wyłącza się faktycznie między godziną 5:15 a 6:15 odpowiedniego dnia, więc dzień w DbL z reguły trwa 53-54 godziny, pod warunkiem że go uruchomiliśmy zaraz po północy.", że odpalamy np.1szego o godz 0:01, a usługa działa 1ego ,2ego i do około 6tej rano 3ego dnia)
darekka
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@darekka, napisałem "niecałe 3 dni". 2,25 dnia czyli 2d6h, to niecałe 3 dni. Wg mnie wszystko się zgadza.
Faktem jest, że 2,25 dnia bliżej jest stwierdzenia np. "2 dni i trochę" albo "ponad 2 dni", ale lepiej brzmi "niecałe 3 dni" :).
Nie napisałem też "prawie 3 dni" - to jest pewnie bliżej 3 dni niż "niecałe 3 dni", no ale tak nie napisałem.
Poza tym, usługa wyłącza się czasami znacznie później niż o 6 rano, ale to jakby jest bez znaczenia.

W każdym razie precyzyjniejszy mój post jest właśnie na Telepolis, tutaj tylko tak na szybko napisałem, w dużym skrócie.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: darekka »

Tak pisałem aby rozwiac wątpliwości, bo może coś nowego sie pojawiło w w.w kwestii.
darekka
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

No niestety to się zmienia co jakiś czas. Czasami są serie dni że codziennie ostro się zmieniają pewne rzeczy w systemie i dopiero po paru dniach się stabilizuje z nowymi warunkami systemowymi (a w regulaminie oczywiście żadnych zmian).
Często powtarzam, że to o czym piszę jest co najwyżej aktualne i pewne do końca dnia, w którym daną rzecz potwierdziłem.
Następnego dnia już wszystko może się zmienić, i to diametralnie, całkowicie dyskwalifikując nawet całą ofertę czy taryfę.

A piszę przecież często o sprawach, które sprawdzałem wiele dni czy tygodni wcześniej, bo wiadomo, że codziennie nie jestem w stanie weryfikować wszystkiego (a są setki spraw które należałoby codziennie ponownie zweryfikować), poza przypadkami, że intensywnie i codziennie z czegoś akurat korzystam (akurat o tym możesz coś powiedzieć, na przykładzie "Masz złotówę..." z TM).

Także dla bezpieczeństwa ja zawsze traktuję swoją wiedzę na już nieaktualną w momencie publikacji i innym też zawsze radzę tak do tego podchodzić i w miarę możliwości zawsze dodatkowo zweryfikować u siebie co się da (i pochwalić się tym na forum).
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Witam. Mam jedna kartę z Play - Play Internet na Kartę 9 zł, i w Play24 zakładce Usługi i pakiety mam możliwość wybrania:
1. Internet bez limitu w Play Internet na Kartę
lub
2. Internet bez limitu w Play Internet na Kartę co miesiąc

Obie opcje za 49 zł, z tym, że chyba jedna na m-c, a druga co m-c? Czy obie rzeczywiście są BEZ LIMITU danych?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Nie są, masz 100 GB , potem lejek.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Rafal83
Użytkownik forum
Posty: 27
Rejestracja: 2019-09-27, 18:01

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Rafal83 »

1 opcja na miesiąc i sam będziesz musiał jak ręcznie aktywować.
2 automatycznie będzie się aktywować jeżeli będą środki na koncie.

100GB bez limitu prędkości później lejek do 1Mb/s
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

darekka pisze:
jarekt pisze:Na awaryjny net, na dowolne godziny dnia (szczególnie gdy potrzeba sporo tego neta), najlepszy jest moim zdaniem DbL za 4zł (cztery zł) w PInK dający 1500 GB (tysiąc pięćset GB) za te 4zł przez niecałe 3 dni.
jak prawie 3 dni?(coś się zmienilo w godzinach wyłączania usługi-kiedyś pisałeś na zaprzyjaźnionym forum "W 90% przypadków (bardzo duża próbka), DbL wyłącza się faktycznie między godziną 5:15 a 6:15 odpowiedniego dnia, więc dzień w DbL z reguły trwa 53-54 godziny, pod warunkiem że go uruchomiliśmy zaraz po północy.", że odpalamy np.1szego o godz 0:01, a usługa działa 1ego ,2ego i do około 6tej rano 3ego dnia)
Mam kartę Pink9 i chciałbym od czasu do czasu włączyć sobie DbL np. na weekend. Czy dobrze myślę, że jeżeli włączę tę usługę np. w sobotę po północy o godzinie 0:01 to będzie działać do 5/6 rano w poniedziałek?
Rafal83 pisze:1 opcja na miesiąc i sam będziesz musiał jak ręcznie aktywować.
2 automatycznie będzie się aktywować jeżeli będą środki na koncie.

100GB bez limitu prędkości później lejek do 1Mb/s
Czy rzeczywiście lejek włączany jest zaraz po wykorzystaniu 100 GB i prędkość spada do 1 Mb/s? Pytanie raczej do osób, które już korzystają z tej usługi, bo faktycznie takiej samej odpowiedzi udzielił mi konsultant z Play.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Tak, od dawna już tak.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Czy dobrze ustaliłem godziny włączenia DbL?
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Który starter INK w Play najlepiej kupić, żeby móc uruchamiać usługi InK50 oraz NBL?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Możesz każdy i zmigrować do InK 50

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

Mam już starter Play Internet na Kartę za 9 zł. z 5 GB na start. Generalnie najbardziej zależy mi na korzystaniu z Nocy bez Limitu. Przypuszczam, że muszę najpierw zmigrować do INK50, gdzie będzie można włączać internet "bez limitu" (100 GB później lejek 1 Mb/s), i będzie istniała możliwość włączenia NBL? Jak to wszystko uruchomić i jak do tego się ma RWK, bo to chyba nie bez znaczenia?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Maximus Magnus
Stały użytkownik forum
Posty: 139
Rejestracja: 2010-01-21, 07:04
Lokalizacja: Walhala

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Maximus Magnus »

W Play24 mam wszystkie usługi, które chciałbym uruchamiać na tej karcie czyli NBL i DBL. To mnie najbardziej interesuje. Jak na tej karcie włączyć RWK i doładowywać kartę tak, żeby móc uruchamiać w każdej chwili NBL lub DBL?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Na tej stronie jest wszystko opisane jak uzyskać RWK.
ODPOWIEDZ