Co zamiast RBM DIL?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: matek451 »

Link do regulaminu na stronie Play pod usługami jest już nieaktualny bo pono jest nowy regulamin od 21.03.1019. Widnieje na stronie https://www.play.pl/pomoc/dokumenty/reg ... nniki.html po kliknięciu https://www.play.pl/resources/pdf/2019/ ... 072016.pdf ale w tytule i tak jest InK w Play a nie PInK.
krychun3
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2017-12-03, 16:30

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: krychun3 »

Tak jak już ktoś pisał, to jest błąd systemowy regulaminu z 2016-( np. zmień rok w tytule linka).
Czyli nowy link jest to regulamin InKa z 2016 i docelowo to tak ma wyglądać czyli zastąpienie MbL 1Mbp/s 49zł.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

@matek451 znalazłem w szufladzie karte InK9, zmieniłem na InK50.
I teraz pytanie, jak dokładnie z tym postępować.
Przeczytałem opis od "jarekt" odnośnie procedury uruchamiania kolejnych doładowań itd.
Czy dobrze rozumiem że router z kartą InK50 i Noce bez limitu może być uruchamiany tylko między 00:00 i 08:59 ?
Bo inaczej zacznie zjadać kasę z konta ?
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@amamoh, najpierw zejdzie pakiet MB/GB z bonusów za doładowanie i z pakietu cyklicznego 2GB (z usługi 24GnR), a potem kasa. No chyba, że masz jeszcze np. 30GB z tego darmowego neta co jest do 30 kwietnia (można go odpalić w InK50), to on najpierw zejdzie.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

A jak realizujecie przełączanie kart InK50 na noc i PInK9 na dzień?
2 routery 4 anteny i jakieś zegary do załączania? robi się niezła inwestycja ;)
Czy może jest łatwiejszy sposób i przekombinowałem ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale co Ci da to przełączanie jak Pink to już przeszłość ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Niekoniecznie przeszłość, mam 2 PInKi, pierwszy uruchamiam 15go, jeżeli ściąganie puszczam na InK50 + noce bez limitu to 100GB na PInKu wystarcza do końca miesiąca.
Z początkiem nowego miesiąca leci nowe 100GB i jest szansa że do 15go mi wystarczy (nawet netflixa puszczę do ściągnięcia offline w nocy).
W połowie miesiąca kończy się pierwszy PInK i uruchamiam drugi i tak na zmianę.
Dzięki temu mam 200GB za 49 z Mbl i unlimited z InK50 + noce.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

I ile oszczędzasz ?? Całe 5 zł miesięcznie ?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@onken, takim sposobem jest 100GB za 24,50zł (do niedawna było 22,50zł). Przy czym wcześniej to było raczej znacznie więcej niż 100GB za te 22,50zł, a teraz jest tylko równe 100GB za 24,50zł.
Plus oczywiście do tego całkowicie nielimitowane noce/wczesny ranek (codziennie od 0:00 do 9:00) na InK50.
Łapiesz?
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

odnośnie przełączania kart/routerów jakieś podpowiedzi ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Rozumiem

Ale czy w Ink nie jest ta są zasada z tymi 100 GB ?

I pod warunkiem że nie przekroczysz 100 GB w dzień przez owe 15 dni

Wygodne jak cholera ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

W InK nie możesz mieć jednocześnie Miesiąc bl i Noce bl
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Wiem, ale kolega pisze że noce bez lotu używa w Ink a nie w pink

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
jarekt
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2018-09-21, 08:19

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: jarekt »

@onken, są 3 karty, przykładowo włożone do 3 modemów do huba USB3.0 z zasilaniem: 2 karty PInK lub InK z usługą jednorazową MbL i 1 kata z InK50 z usługą 24GnR (12x2GB i RWK) i z cykliczną usługą NbL.

W danej chwili pracuje tylko jeden modem i włożona do niego karta.
Nazwijmy te 3 modemy MDA (Modem Dzień A), MDB (Modem Dzień B) i MN (Modem Noc).

W kompie jest prosty system zaplanowanych zdarzeń, które włączają/wyłączają odpowiedni modem w hubie:
- o godzinie 0:05 każdego dnia batch INTERNET-NOC.bat włącza modem MN z NbL, a wyłącza MDA/MDB (komendą "devcon" w Windzie);
- o godzinie 8:55 każdego dnia batch INTERNET-DZIEN.bat włącza modem MDA/MDB z MbL, a wyłącza MN;
- o 23:55 15. dnia każdego miesiąca batch ZAMIANA-MODEMOW.bat podmienia batcha INTERNET-DZIEN.bat aby włączał MDB zamiast MDA lub MDA zamiast MDB (od 16. dnia na dzień o 8:55 włącza się przez miesiąc drugi modem czyli odpowiednio MDB lub MDA);
- dodatkowo (profilaktycznie) 3 razy dziennie, co 8 godzin (o 5:00, 13:00 i 21:00) synchronizowany jest czas aby był zawsze jak najbardziej aktualny lub korygowany gdyby się jakimś cudem zmienił (komendą "w32tm /resync" w Windzie).

Co 2 miesiące każdy z PInKów/Inków z usługą MbL (dawniej IbL w PInK) jest ładowany automatycznie (bank) kwotą 50zł, Oczywiście ładowanie drugiego PInKa/InKa jest przesunięte o miesiąc względem pierwszego.

Jedyna duża trudność w zautomatyzowaniu całego procesu to włączanie 16. dnia o 0:05 jednorazowego pakietu MbL, ale akurat nie dla mnie :). Oczywiście InKa50 przygotowujemy wcześniej ręcznie jednorazowo na rok z góry (ale jak ktoś chce miec automat na 10 lat to też da się zrobić :)).
NE555
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2019-03-21, 14:29

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: NE555 »

jarekt pisze:@onken, są 3 karty, przykładowo włożone do 3 modemów do huba USB3.0 z zasilaniem: 2 karty PInK lub InK z usługą jednorazową MbL i 1 kata z InK50 z usługą 24GnR (12x2GB i RWK) i z cykliczną usługą NbL.

W danej chwili pracuje tylko jeden modem i włożona do niego karta.
Nazwijmy te 3 modemy MDA (Modem Dzień A), MDB (Modem Dzień B) i MN (Modem Noc).

W kompie jest prosty system zaplanowanych zdarzeń, które włączają/wyłączają odpowiedni modem w hubie:
- o godzinie 0:05 każdego dnia batch INTERNET-NOC.bat włącza modem MN z NbL, a wyłącza MDA/MDB (komendą "devcon" w Windzie);
- o godzinie 8:55 każdego dnia batch INTERNET-DZIEN.bat włącza modem MDA/MDB z MbL, a wyłącza MN;
- o 23:55 15. dnia każdego miesiąca batch ZAMIANA-MODEMOW.bat podmienia batcha INTERNET-DZIEN.bat aby włączał MDB zamiast MDA lub MDA zamiast MDB (od 16. dnia na dzień o 8:55 włącza się przez miesiąc drugi modem czyli odpowiednio MDB lub MDA);
- dodatkowo (profilaktycznie) 3 razy dziennie, co 8 godzin (o 5:00, 13:00 i 21:00) synchronizowany jest czas aby był zawsze jak najbardziej aktualny lub korygowany gdyby się jakimś cudem zmienił (komendą "w32tm /resync" w Windzie).

Co 2 miesiące każdy z PInKów/Inków z usługą MbL (dawniej IbL w PInK) jest ładowany automatycznie (bank) kwotą 50zł, Oczywiście ładowanie drugiego PInKa/InKa jest przesunięte o miesiąc względem pierwszego.

Jedyna duża trudność w zautomatyzowaniu całego procesu to włączanie 16. dnia o 0:05 jednorazowego pakietu MbL, ale akurat nie dla mnie :). Oczywiście InKa50 przygotowujemy wcześniej ręcznie jednorazowo na rok z góry (ale jak ktoś chce miec automat na 10 lat to też da się zrobić :)).
Czy serio warto się w to bawić ? Mi na to by było szkoda czasu. Od 4 lat miałem internet za 45 zł, nie martwiłem się że zabraknie GB , nigdy nie miałem lejka tylko doładowywałem konto i tyle. Nagle play wbrew regulaminowi zmienia ofertę. Ja rezygnuje z Play.Tak się nie traktuje klientów. Przejdę na kablówkę a internet mobilny mogę mieć z telefonu. Lyca Mobile ma nolimit + 30gb internetu za 20 zł.
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Zawsze mnie dzwi jak ludzie nie potrafią wyobrazić sobie innej sytuacji niż ich własna.
Na przykład że ktoś może nie miec dostępu do kablówki bo mieszka poza miastem, a na dodatek mieć zasięg T-mobile LTE tylko na 800MHz z nędzną prędkością i jednocześnie bardzo dobry zasięg Play ze wszystkimi pasmami LTE i prędkością ponad 100Mbit/s.

Wiec tak, warto w to się bawić.
Wcześniej płaciłem za internet radiowy 89zł i łącze 4 (cztery) Mbit/s więc teraz nawet wykupując pakiet 100GB na dwóch kartach nadal jestem do przodu.
Mr. R
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2018-08-14, 15:13

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Mr. R »

jarekt pisze: [...]
Jedyna duża trudność w zautomatyzowaniu całego procesu to włączanie 16. dnia o 0:05 jednorazowego pakietu MbL, ale akurat nie dla mnie :).
[...]
@jarekt Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale masz jakiś sposób na automatyczne odpalanie pakietów co X dni? Podpowiesz jak to można zrobić?
odyniec
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2019-04-04, 18:01

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: odyniec »

Witam,
właśnie włączyłem jeden z ostatnich pakietów RBM 100GB za 40 zł ze skarbonki po DIL. Sytuacja wygląda tak, że mam świeży pakiet 100 GB, ważność konta 2 tygodnie. Stan konta 55 zł. Po dwóch tygodniach aby nie stracić pakietu (100 GB to jakieś 20 dni u mnie) doładuje pewnie za 10 zł, aby "dokończyć" ten pakiet. Po tym okresie zostanę z 65 zł na koncie, bez pakietu i bez ważności konta. Jaki myk wtedy zrobić, aby bez wkładania więcej kasy w te kartę rozsądnie wykorzystać pozostałe 65 zł?
Z góry dzięki za sugestię
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Zmienić taryfę moze

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

można wysłać SMSa na WOŚP ;) albo doładować Chomika
eddie
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 210
Rejestracja: 2007-11-01, 15:08
Lokalizacja: Warszawa-Targówek

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: eddie »

Miałem identyczną sytuację, ale 100GB zdążyłem wykorzystać w dwa tygodnie i przeszedłem na taryfę RBM Siema PL na kartę.
Tam doładowałem za 5 zł, aby mieć konto ważne rok.
Następnie wziąłem pakiet 50 GB za 30 zł na 30 dni.

Okazało się, że 50GB to za mało, więc powróciłem do RBM5, aby doładowywać 50 zł co 100 dni i stopniowo pozbyć się całości skarbonki wykupując 100GB/40zł.
Oficjalnie nie było takiej możliwości w Play24, aby bezpośrednio przejść z taryfy RBM Siema PL na kartę do wycofanej z salonów starej taryfy RBM5 (RBM II).. Trzeba było kombinować i najpierw wejść na FaktMobile i stamtąd dopiero na RBM5.

Oczywiście minęło trochę czasu i być może zablokowali już taką możliwość, aby przejść z RBM Siema PL do starej taryfy RBM5 (RBM II).
Zmienili już ofertę PINK, więc i za inne mogli się wziąć, ale nie jestem z tym na bieżąco.
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

Hej,

Lepiej skorzystać z takiej możliwosci:

"W celu zlecenia zwrotu nadpłaty na swoje konto, prosimy o zarejestrowanie zgłoszenia do Obsługi Klienta za pośrednictwem dowolnego Salonu Play lub przesłanie pisemnej dyspozycji na adres:

P4 Sp. z o. o.,
Skrytka pocztowa 41,
02-671 Warszawa
.

W treści zgłoszenia należy podać:

Numer klienta lub numer indywidualnego rachunku bankowego na którym jest nadpłata,
Kwota zwrotu,
Numer rachunku bankowego, na który ma zostać wykonany zwrot (26 cyfrowy format) – w przypadku zwrotu wpłaty na inny numer rachunku niż ten, z którego została dokonana, konieczne będzie załączenie potwierdzenia wpłaty,
Dane właściciela rachunku bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot (imię, nazwisko, adres zamieszkania),
Dane niezbędne do uwierzytelnienia"
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

W prepaidzie zwrot za zasilenia ???

Od kiedy niby ??

Takim trybem można by doładować, patrząc bonusy np GB , ważność konta itd i chcieć zwrotu kasy.

Ktoś tu chyba jest niepoważny ;)

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
cis_krk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 250
Rejestracja: 2016-09-11, 07:06

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: cis_krk »

masz rację ale zważajac na okoliczonosci jak usuneli PinKA mozna zglosic reklamacje po co robic skarbone na sile jak ktos miał, powinni się ustosunkować chyba, że są totalnymi ignorantami, w najgorszym razie tak jak ktos pisal wykorzystać :)
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

To prawda, bo to co zrobili to oszukaństwo.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
lethzik
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2015-07-31, 06:36
Lokalizacja: Polska

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: lethzik »

To prawda, że w PInK nie ma już tej opcji IbL za 45zł (podobno mają ją ci, którzy mieli cykliczny pakiet włączony), teraz tylko jest za 49zł i po 100GB od razu lejek? Bo chciałem kupić sobie PInKa...
EXILON
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2017-04-22, 15:13

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: EXILON »

Tak to prawda. Teraz w opcji za 49zł od razu po 100 GB jest lejek.
Bocian71
Użytkownik forum
Posty: 31
Rejestracja: 2016-11-20, 11:52

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: Bocian71 »

lethzik pisze:To prawda, że w PInK nie ma już tej opcji IbL za 45zł (podobno mają ją ci, którzy mieli cykliczny pakiet włączony), teraz tylko jest za 49zł i po 100GB od razu lejek? Bo chciałem kupić sobie PInKa...
Prawdą też jest, że ci co mieli włączoną usługę cykliczną korzystają z IBL na starych warunkach.
Przynajmniej na tą chwilę...
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6440
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: onken »

Ale że niby co ?? Nie mają lejka po 100 GB czy mają cenę 45 zł ??

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Awatar użytkownika
amamoh
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2018-10-03, 08:15

Re: Co zamiast RBM DIL?

Post autor: amamoh »

Mają cenę 45 i nieobligatoryjny lejek (2Mbit/s) po 100GB tak jak to było wcześniej.
W zeszłym miesiącu miałem 187GB bez lejka.
ODPOWIEDZ